У Німеччині повністю скасували оплату за навчання. І для українців теж

248977 9
Нижня Саксонія стала останньою федеративною одиницею Німеччини, яка скасувала плату за навчання – і відтепер вища освіта в Німеччині є повністю безкоштовною.
Фото: HPI/Kay Herschelmann

Фото: HPI/Kay Herschelmann

Як пише Inspired з посиланням на The Times, навчальний рік 2014/2015 став першим, до якого було застосовано зміни в законодавстві. Але найприємнішим у цьому є те, що правило поширюється не лише на жителів Німеччини, а й навіть на іноземців – тобто і на Україну.

Дороті Штапельфельд, німецький сенатор комітету з науки в Гамбурзі, назвала плату за навчання “соціальною несправедливістю”, яку відтепер подолано. На її думку, ключовим завданням політиків є забезпечення належних умов для освіти молоді в Німеччині, а також можливість отримувати якісну вищу освіту безкоштовно.

Раніше плата за семестр в середньому становила від 500 до 1000 євро, що було непосильним для багатьох німецьких сімей. Гіперактуальним є це питання і для США та Британії, де студенти змушені обтяжувати себе довгостроковими та дорогими кредитами, щоб покрити вартість навчання.

Читайте також: Топ-5 стипендіальних програм на навчання за кордоном

Саме тому ця новина викликала значне пожвавлення і в США. Українці також відтепер можуть стати студентами німецьких вишів і навчатись цілком безкоштовно. Щоправда, є кілька вагомих деталей:

  • ви повинні знати німецьку мову
  • ви повинні підтвердити наявність доходів або фінансів для проживання

 

Тим не менш, навіть ці умови не є непосильними: в Німеччині є чимало вишів з англійською мовою навчання, а при успішному проходженні на грантові чи освітні програми, українці можуть отримувати стипендію для покриття витрат на їжу, одяг, транспорт та проживання. 

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (9)

Додати коментар
26 Вересня, 2016 18:06
Анна Можливо, комусь пригодиться відгук-стаття про навчання у німецькому навчальному закладі, опублікований у №9 психологічного журналу "Експеримент".
18 Серпня, 2016 22:58
Михайло В Україні є школи в яких вивчають німецьку мову і по закінченні можна здати екзамен на шпрахдиплом навіть до рівня В1. Поступити в німецький ВНЗ дійсно важко, але насамперед з причин дуже відмінного від українського 1) менталітету, 2) системи навчання та 3) славнозвісної німецької бюрократії.
Хоча навчання в багатьох закладах бесплатне. Треба мати кошти на оплату житла і харчування (здається саме на ці витрати вимагають відкрити рахунок на 7-8 тис.евро - щоб була впевненність, що людина зможе навчатися 2 роки).
Є декілька німецьких освітніх програм і деякі талановиті учні можуть навіть отримувати стипендію від німецьких фондів.
23 Квітня, 2016 23:56
Oleksandr Ось вам... [***]://newsonline24.com.ua/v-ukraine-polnostyu-otmenyat-besplatnoe-vysshee-obrazovanie
29 Липня, 2015 22:56
Таня [***]://ferienjobzav.com/au-pair/
Бесплатное участие в программе Au-pair!
29 Липня, 2015 09:38
odri ¤ За навчання потрібно платити. За один семестр 263 євро ( але сюди входить проїзний на поїд...)
¤ Потрібно мати 8000 євро на рахунку або знайомих в Німеччині....
¤ Потрібно закінчити два курси в Україні
¤ Здати екзамен на знання німецької мови ( DSH або Test Daf
¤ Щоб здати цей екзамен то потрібно піти на курси або Studienkolleg... Краще при університеті. Коштує всюди по-різному, приблизно 600 євро за семестр...
Конкурс не завжди треба проходити при вступі, залежить від факультету....
29 Липня, 2015 02:18
Андрій Підтримую Ольгу. А ще як варіант одразу після школи, пройшовши 1 рік Studiumkolleg. І не 7 тисяч, а 8 з хвостиком.
29 Липня, 2015 02:18
Андрій Підтримую Ольгу. А ще як варіант одразу після школи, пройшовши 1 рік Studiumkolleg. І не 7 тисяч, а 8 з хвостиком.
28 Липня, 2015 11:49
Ольга Шановна Олено, по-перше, потрібно закінчити як мінімум 2 курси державного університету в Україні, а не бакалаврат; по-друге, якісні інтенсивні курси німецької мови коштують від 180 €; по-третє, медицина та юриспруденція теж безкоштовні, тільки вимоги до вступу там дещо вищі. Перевіряйте краще інформацію, перед тим, як робити гучні заяви.
25 Березня, 2015 13:40
Олена Так, все дуже добре, але спочатку треба закінчити в Україні як мінімум бакалаврат. На Вашому рахунку повинно бути на рік як мінімум 7000 євро для проживання в Німеччині. А ще ви повинні вступити у безкоштовний вищий учбовий заклад на конкурсній основі (конкуруєте зі своїми співвітчизниками зі Східної Європи). А вища освіта у юриспруденції та медицинї у Німеччині залишаються тільки платними. Курси німецької тільки платні і коштують від 500 до 1000 євро на місяць. Таким чином, все безкоштовне коштує дуже дорого.