У Польщі створюють спілку захисту прав українських працівників

2343 0
У Катовицях у Польщі відбулися установчі збори профспілки українських працівників. Незабром документи про заснування Профспілки українських працівників потраплять до Крайового судового реєстру. Офіс профспілки знаходиться у Варшаві.
фото: alt.ck.ua, gk-press.if.ua, bug.org.ua

фото: alt.ck.ua, gk-press.if.ua, bug.org.ua

Про це повідомляє Польське радіо.

Головне завдання профспілки:  поліпшення умов праці і зарплат громадянам України в Польщі .

Директор Міжнародного відділу Загальнопольського альянсу профспілок Пьотр Островський зазначив, що створення нової організації, – це спільна ініціатива українців, які нарікають на різні форми дискримінації, та Загальнопольського альянсу профспілок, який прагне допомогти їм боротися за свої права.

“Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, але їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають, до кого звернутися по допомогу”, - наголосив директор і додав: українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми.

Ситуацію українців у Польщі Пьотр Островський порівняв з тією, у якій знаходилися поляки, що роками виїжджали до Західної Європи.

Українці, мовляв, як і поляки за кордоном, можуть об’єднуватися у вже існуючі профспілки, але вони працюють у тих галузях, де такі об’єднання або слабкі, або їх узагалі немає.

Організатори разраховують, що нова проспілка сприятиме забезпеченню українським працівникам умов, що передбачені Міжнародною організацією праці, і що це дасть гарантію забезпечення мінімальних стандартів праці, що прийняті в Польщі.

25 березня керівник Загальнопольського альянсу профспілок Ян Гуз та голова Всеукраїнського товариства «Україна-Польща», професор, доктор економічних наук Юрій Карягін підписали у Києві протокол про співпрацю. Таким чином обидві структури взялися за поліпшення умов праці і зарплат громадянам України в Польщі.

Нагадаємо, Комісія польського Сейму в закордонних справах затвердила кандидатуру Яна Пєкла на посаду Надзвичайного і Повноважного посла Польщі в Україні.

Опублікувала Мар’яна Федина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!