УГКЦ просить визнати Андрея Шептицького Праведником народів світу

1252 0
Цей титул уже присвоювали брату Андрея Шептицького Климентію.
Фото: kurs.if.ua

Фото: kurs.if.ua

УГКЦ просять надати Митрополиту Андрею титул Праведника народів світу. Відповідне звернення церкви передали Меморіальному комплексу історії Голокосту «Яд Вашем» у Єрусалимі, пише на своїй сторінці у Фейсбук отець Юстин Бойко.

Читайте також: Митрополит Андрей Шептицький отримав титул праведного

«У листі ми зазначили, що приходимо нині, щоб просити Вас вшанувати нині всіх тих, врятованих  в часи Голокосту Митрополитом Андреєм, назвавши його ім’я народам як Праведника Народів Світу, щоб сповнити слова про день, коли буде парость Господня красою та славою, плід же земний величністю та пишнотою для врятованих із Ізраїля», – йдеться в повідомленні Юстина Бойка.

Цей титул уже присвоювали брату Андрея Шептицького Климентію, а у 2013 році Антидифамаційна ліга – американська правозахисна суспільно-політична організація, що протистоїть антисемітизму – удостоїла посмертно митрополита Андрея Шептицького нагородою імені Яна Карського за мужність і героїзм у порятунку євреїв у часи Другої світової війни.

Читайте також: 13 маловідомих фактів про Андрея Шептицького

Додамо, що Праведник народів світу – це офіційне звання, надане людині, яка ризикувала власним життям заради порятунку євреїв у період Голокосту. Звання присуджує Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем».

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!