В Україні хочуть приватизувати державні банки

1506 0
Першим буде «Укргазбанк», далі – «Приватбанк».
Фото: rbcua.com

Фото: rbcua.com

Міністерка фінансів Оксана Маркарова заявила, що чотири державних банки – це забагато для України, тож їх приватизують. Про це Оксана Маркарова сказала в інтерв'ю UATV.

Читайте також: Українцям дозволили пред'являти в банках закордонний паспорт

Зараз, говорить урядовиця, 53% банківської системи України зосереджені в руках держави. Цей показник хочуть знизити до 25%.

«У стратегії, що ми зараз оновлюємо, чіткий підхід: «ПриватБанк» через деякий час має повернутися в приватний сектор, буде приватизований. «Укргазбанк» буде приватизований найближчим часом. Ми зараз на фінальній стадії домовленостей із міжнародною фінансовою корпорацією, що увійде співінвестором. Потім разом з IFC ми будемо продавати банк повністю», – розповідає Оксана Маркарова.

Щодо «Ощадбанку», говорить вона, розглядається входження в установу Європейського банку реконструкції та розвитку.

Стосовно ще одного державного банку – «Укрексімбанку» – нова наглядова рада працює над його стратегією.

Читайте також: НБУ змінив вимоги до платіжок через запровадження IBAN

Нагадаємо, ПриватБанк націоналізували у грудні 2016 року. Тоді його визнали неплатоспроможним, а його регулятивний капітал сягнув від’ємного значення. Нестача в капіталі ПриватБанку виявили за результатами стрес-тестування і і підтвердили за результатами інспекційної перевірки та незалежною міжнародно визнаною аудиторською компанією. В НБУ зазначали, що колишні акціонери не виконали своїх письмових зобов’язань щодо фінансового оздоровлення установи, тож банк націоналізували.


Читайте також: