В Україні пропонують затвердити новий правопис

2345 0
Львів’яни можуть долучитися до обговорення нового правопису.
Фото: fobies

Фото: fobies

В Україні планують затвердити новий проект правопису. У МОН зініціювали громадське обговорення правопису, який може замінити правопис 2012 року.

«Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним. Він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення», — йдеться у повідомленні МОН.

Читайте також: Говорімо правильно. 15 листівок-порад із українського правопису

Як прокоментував Громадському радіо заступник міністра освіти та науки Максим Стріха, у проекті пропонують поновити в правах закінчення родового відмінку іменників третьої відміни жіночого роду.

«Наприклад, до 1933-го року вимовляли «смерти», «радости» «Білоруси», але потім це було уніфіковано. Зараз це теж повертається, але повертається як варіант і для художніх текстів», — розповів Максим Стріха.

Переглянути повний текст правопису можна тут. Зауваження та пропозиції до проекту можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису Лариси Шевченко: e-mail: larisa_shevchenko@ukr.net


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар