В Україні створюватимуть госпітальні округи: що це дасть. Інфографіка

1413 1
Уряд розпочав реформу в сфері охорони здоров’я, одним з елементів якої є формування госпітальних округів. Що таке округ, для чого він створюється, і хто вирішує долю чинних на його території лікарень: на Facebook-сторінці «Урядовий портал» пропонують роз’яснення.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Госпітальні округи створюються для впорядкування мережі медзакладів, які надають людям спеціалізовану медичну допомогу. Межі округу пропонує місцева влада, Уряд їх затверджує. У кожному госпітальному окрузі буде принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, оснащена всім необхідним обладнанням, щоб надавати спеціалізовану медичну допомогу цілодобово. Відстань до цієї лікарні буде такою, щоб людина змогла доїхати туди максимум за годину.

Кількість інших медичних закладів в окрузі та їх спеціалізацію визначать самі місцеві громади. З представників міст обласного значення, району та об’єднаних територіальних громад створять Госпітальну раду. До кінця 2017-го року вона має розробити план розвитку госпітального округу на 5 років. В документі чітко визначать мережу медзакладів, маршрути доїзду пацієнтів, обсяг інвестицій, необхідних для ремонту чи будівництва доріг до лікарень, оснащення їх сучасним обладнанням.

Читайте також: Найміть собі лікаря. Українців очікує кардинальна реформа медицини

Громади самостійно приймають спільне рішення щодо того, як зробити свої лікарні більш сучасними та спроможними надавати якісні послуги. Саме вони визначають, які лікарні треба перепрофілювати, які додатково створити, а центральна влада в цей процес не втручається, інформує Урядовий портал.

Опублікувала Юлія Сабадишина

Інфоргафіка:  Facebook-сторінка «Урядовий портал»


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
16 Березня, 2017 14:43
axab Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада втілює суттєві зміни у розвиток інфраструктури:
[***]://pvisti.info/index.php/politics/2993-i-navedut-poriadok