В Україні запровадять нові автомобільні знаки європейського зразка. Фото

3477 0
Автомобілі українців стануть більш подібні на машини з ЄС завдяки новому дизайну номерних знаків.
Фото: ТСН

Фото: ТСН

Відмінність нових знаків від теперішніх полягатиме в тому, що жовто-блакитний фон у кутку номера замінять на синій, а замість герба з'явиться прапор, повідомляє ТСН. У ДАІ пояснюють, що приводять зовнішній вигляд номера у відповідність до євростандарту. Згодом залишиться лише змінити прапор на емблему Євросоюзу – і українці отримають номери країни ЄС.

Новацію мотивують досвідом Молдови та Грузії. Та пояснюють, що переходити на нові стандарти нікого не змушують.

«Просто перехідний етап. Вони вже будуть сприйматися ближче до Європейського союзу візуально. Гострої необхідності немає», - пояснив представник Державтоінспекції Василь Брянцев.

Натомість учасники ринку виготовлення номерів кажуть, що змінювати потрібно не номери, а систему їх виготовлення та видачі. Зокрема, прибрати монополію і дати вибір автомобілістам, де замовляти знаки.

Тим часом новий дизайн номерів уже запатентували та передали приватній фірмі.

«Пропонують змінити вигляд номерного знаку. В принципі, нічого не змінилося абсолютно. Тільки з'явилася на ринку приватна компанія, котра отримала патент на саму пластину», - пояснила директор компанії-виробника дублікатів номерних знаків Тамара Нікель.

В Україні натепер налічується близько 8 млн автомобілів. Обсяги ринку номерних знаків оцінюють у мільярди гривень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!