В Україні зростуть штрафи за непристебнуті паски безпеки

3345 0
Замість 51 гривні доведеться викласти 850.
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Верховна рада у першому читанні підтримала рішення про збільшення штрафів за водіння без пристебнутого паска безпеки. За це рішення сьогодні, 18 вересня, проголосували 240 народних депутатів.

Згідно з проектом закону, який зареєстрували у парламенті ще 18 червня, штрафи підвищать до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян — 850 гривень. Нині ж штраф за водіння з не пристебнутим паском становить 51 гривню. Таким чином, ці штрафи збільшать у 17 разів.

Читайте також: Коли ми зможемо їздити Львовом із гідністю і комфортом?

Таке рішення обґрунтовують із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Майбутній закон почне діяти через 3 місяці після підписання Президентом. У цей час має бути проведена інформаційна кампанія для громадян. Підвищення штрафу у першу чергу покликане спонукати до зміни поведінки українців та формування у пасажирів і водіїв звички пристібатися в авто.

#Безпечні дороги – кампанії, спрямована на безпеку дорожнього руху, яка була розпочата наприкіці минулого року медіа-хабом «Твоє Місто» в співпраці з соціальною ініціативою УГКЦ «Хтось не зробить», Патрульною Поліцією Львівщини та Львівською міською радою. За підтримки соціально відповідального бізнесу, зокрема компанії «Арія Моторс», «Вухо.ком» та радіо-патнера кампанії – Радіо «Львівська Хвиля» було проведено цілий цикл соціально-інформаційних акцій та заходів, які дали позитивні результати. На закінчення 1 півріччя за даними  статистики суттєво скоротилася  кількість важких ДТП і вдвічі зменшилася кількість смертельних випадків в місті. Протягом літа було прийнято рішення про розширення кампанії #Безпечні дороги на Львівську область. «За підтримки партнерів та у співпраці з програмами Львівської обласної державної адміністрації ми розраховуємо на позитивну динаміку в межах області, що дасть можливість максимально задіяти всі фактори безпеки та реально зменшити кількість важких ДТП» - говорить Тарас Яценко, керівник медіа-хабу «Твоє Місто».


Читайте також: