Вхід із дитиною – заборонено. Історії трьох львів’янок. Оновлено

11287 19
В Україні існує негласне правило, за яким вхід із малою дитиною у громадські місця не завжди є бажаним. Tvoemisto.tv зафіксувало три історії львів'янок про те, як сім'ю з дитиною відмовились поселити в готелі; натякнули, що дітям не місце в ресторанах та що їх не варто брати в банківські установи.
фото: tsikave.ostriv.in.ua, gazeta.ua, galimova.com, lvivpost.net

фото: tsikave.ostriv.in.ua, gazeta.ua, galimova.com, lvivpost.net

1. "Не має чого дитину з собою до банку брати!".  

"Оскільки мої діти багато часу проводять з дідусем та бабусею, в банку з ним опинився мій шестирічний син. Вони чемно постояли до однієї з кас немаленьку чергу і , коли підійшла їх черга, касир повідомила, що не може їх обслужити. Бо має 5 паспортів до обслуговування (не питайте мене що це означає, але якась очевидно важлива операція). Тому, "йдіть до іншої каси". Дідусь з внуком вистояли наступні 15 хв. черги до іншої каси. І, вгадайте з 3-х разів…, як тільки підійшла їх черга, касиру також потрібно було працювати з паспортами. Мій батько підійшов до старшої за посадою особи і делікатно сказав, що мабуть щось невірно з операційним процесом, якщо ситуація повторилась двічі з ним, а ще, що дві черги він відстояв з дитиною. У відповідь було сказано: " А чого ви взагалі дитину берете з собою до банку? Не має чого брати дитину до банку". Німа сцена в мого батька, ну – і в мене після його оповіді. Ось вам і приклад ставлень у нашому суспільстві."

Декан Львівської бізнес-школи УКУ Софія Опацька.

2. Возики не можна ввозити до нас

"Сьогодні побувала у львівській "ресторації". Прийшли з донькою Магдалинкою замовити столик на завтра. Мала окреме побажання, щоб було на першому поверсі, в оранжереї, бо буде ще колежанка з возиком і маленькою дитинкою. Уточнили вік дитини, а потім сказали, що хіба в залі – справа... 

Не полінувалася, пішла ще раз. Оглянула оком зал і знайшла чудове місце біля фортепіано. Повернулася і сказала, що там є біля інструмента. І тут... мене шокували знову. Сказали, цитую :"Ми не практикуємо таке, возики не можна ввозити до нас. Бо одного разу прийшла пара з дитиною, яка весь час плакала ,і всі з залу через той плач вийшли"...

Відповіла, що йду шукати інший заклад. Дівчинка сказала: «Та чого ж ви зразу так?»

… Я розумію, що людський фактор. Але вчіть людей працювати! Чи таки правда, що про велосипедистів дбають краще у нас, ніж про мамів з дітьми??? Де батькам залишати грудних дітей? Радянський союз закінчився. Одружена молодь також ходить по кав’ярнях, фестивалях, концертах і зі своїми дітьми...

Львів'янка, яка попросила її не називати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один з львівських магазинів заборонив вхід з дитячим візком

3. Нас не поселили у готель, бо ми з дитиною

У Херсоні нас відмовились поселити у заброньований напередодні готель, бо ми з дитиною. При чому першою про це нас повідомила прибиральниця: «Женщина, а убирать кто будет?».

Адміністратор готелю не змогла показати прописаних правил, відповідно до яких нам відмовили у ночівлі. Поки вона пояснювала, що у них немає спеціальних наматрасників, занадто низько розміщені розетки і взагалі в приміщенні є сходи, збігся весь персонал...бо ми ж з дитиною.

Юристи нам радили звертатись до суду. Та надворі сутеніло. Ми подались шукати нічліг, а не готувати позов.

Бо, як ви вже знаєте, ми були з дитиною. 

Світлана Жаб’юк, шеф-редактор Tvoemisto.tv

 

Підготувала Оксана Антонів


Читайте також:
8 Вересня, 2017 11:56
jane Життя була сповнена випробувань з тих пір, як мій чоловік залишив мене і переїжджає з іншою жінкою. Найчастіше я думав закінчити все це. Усе стало найгіршим, коли я загубив свій будинок, сім'ю та все до урагану Матвія, і я став біженцем у моїй власній країні, Гаїті. Єдине, що я залишив, - це телефон з підтримкою Інтернету в моїй кишені. Одного вірного дня я знайшов одного Доктора Самури в Інтернеті, на лицьовій книзі. Хтось із США засвідчив багато чудових справ, які доктор Самура зробив для неї та її родини. Я зв'язався з ним, а решта, кажуть, це історія. Сьогодні я щасливо одружуюся з солдатом, з яким я зустрівся в таборі, і я знову повертаю своє щастя. Я не можу зберегти це щастя для себе, тому що я не егоїстичний. Ви також можете зв'язатися з доктором Самура по електронній пошті: SAMURATELLERSPELL@GMAIL. COM або зателефонуйте йому за телефоном +2348103508204 whatsapp.
21 Листопада, 2015 22:16
Христина "Нема чого ходити з дитиною в банк" так може виразитись тільки особа з проблемами психіки чи психічною хворобою. В банк ходять не для розваги, а при необхідності. Скільки разів не ходила в банк з дитиною (коли не було з ким залишити), жодних проблем не було. Ресторан звісно інша справа, і на мою думку не правельно вести дитину в заклад не розрахований на перебування з дітьми, оскільки такі заклади в більшості розраховані на пяне бидло, а це вже небезпека для дитини. Наприклад у Львові є багато як дитячих закладів, так і ресторанів з спеціально відведеними місцями для дітей ( так і ви віддихаєте і дитині весело і ніхто нікому не нашкодить).
25 Вересня, 2015 23:58
Юля Трапився з нами днями неприємний інцидент. Часто ми відвідуємо заклади гром.харч. з дитиною, оскільки залишити його не маємо з ким, а вийти з чоловіком на каву чи на піццу хочеться. Проблем з цим не виникало до нещодавнього часу. Запросила подруга нас в кафе, з нагоди дня народження. Гостей було не багато: три пари, дві з яких з дітьми. Людей в кафе багато не було, крім нас ще 2 столика були зайняті. Нам принесли їжу, напої, а діти, як це годиться дітям 2-річного віку, почали бігати коло нашого столу. Не один раз падали, плакали, вставали і дальше бігали. Не сперечаюсь, трохи галасу наробили. І тут підходить дівчина бармен, і хамовитим тоном повідомояє: "Заспокійте вже нарешті своіх дітей, ви розумієте, вони тут мішають, клієнти жаліються". Мені стало страшенно ніяково . Але всадити на місці свого бешкетника я не могла. Моя подруга вибачилась перед відвідувачами, які ій відповіли, що все нормально, діти ім не заважали. Значить дівчина бармен вигадала про скаргу гостей на дітей. Якось не хотілося після цього допивати, доідати. Хоча замовили не мало, і на чай залишили, як годиться. Але до кави не дойшло. Каву ми пішли пити в інший заклад. Що я хочу сказати: так, діти це шумно, не всім приємно, не завжди весело. Але чому п'яне бидло за столом в ресторані- це нормально, а мала дитина- погано. Чому все частіше відкривають ресторани, де можна ходити з собачками, а рідко коли є чим зайняти малечу в закладі гром.зарчування. Повірте, кілька яскравих книжок, пазли і олівці, зможуть зацікавити малих бешкетників.
25 Вересня, 2015 23:56
Юля Трапився з нами днями неприємний інцидент. Часто ми відвідуємо заклади гром.харч. з дитиною, оскільки залишити його не маємо з ким, а вийти з чоловіком на каву чи на піццу хочеться. Проблем з цим не виникало до нещодавнього часу. Запросила подруга нас в кафе, з нагоди дня народження. Гостей було не багато: три пари, дві з яких з дітьми. Людей в кафе багато не було, крім нас ще 2 столика були зайняті. Нам принесли їжу, напої, а діти, як це годиться дітям 2-річного віку, почали бігати коло нашого столу. Не один раз падали, плакали, вставали і дальше бігали. Не сперечаюсь, трохи галасу наробили. І тут підходить дівчина бармен, і хамовитим тоном повідомояє: "Заспокійте вже нарешті своіх дітей, ви розумієте, вони тут мішають, клієнти жаліються". Мені стало страшенно ніяково . Але всадити на місці свого бешкетника я не могла. Моя подруга вибачилась перед відвідувачами, які ій відповіли, що все нормально, діти ім не заважали. Значить дівчина бармен вигадала про скаргу гостей на дітей. Якось не хотілося після цього допивати, доідати. Хоча замовили не мало, і на чай залишили, як годиться. Але до кави не дойшло. Каву ми пішли пити в інший заклад. Що я хочу сказати: так, діти це шумно, не всім приємно, не завжди весело. Але чому п'яне бидло за столом в ресторані- це нормально, а мала дитина- погано. Чому все частіше відкривають ресторани, де можна ходити з собачками, а рідко коли є чим зайняти малечу в закладі гром.зарчування. Повірте, кілька яскравих книжок, пазли і олівці, зможуть зацікавити малих бешкетників.
25 Липня, 2015 13:04
Яна Ваші діти-ваш клопіт. Чому в закладах громадського харчування, коли я прийшла відпочити, я маю слухати плачі дітей, чи гулюкання батьків, там не йди, сюди не йди, сядь поїж, чи щось в тому роді. Є заклади для дітей, там вам завжди раді.
І якщо я уникаю контакту з дітьми, то це мій вибір,і я йду в те місце, де їх точно немає бути
23 Липня, 2015 23:37
Петя Я вважаю що це нормально коли мама може собі дозволити піти в обід чи навіть в 6 вечора з подругами і дітьми в ресторан, особливо коли у декреті.
А дівчатам які нервово реагують на кожну маленьку дитину рекомендую звернутись до сексопатолога.
23 Липня, 2015 17:37
Оксана Підтримую тих, хто не любить перебувати в ресторані коли там діти. Що тут приховувати - діти дійсно часто заважають: шум, багато руху і т.д
АЛЕ! Це не означає, що дітей не можна брати з собою в заклади відпочинку. Просто потрібно підходити до цього з розумом: батькам варто розуміти де дитяче кафе, де ресторан сімейного типу, а де заклад розрахований суто на дорослу публіку.
Ми часто ходимо відпочивати разом з дитиною і якщо заклад вибраний правильно, то перебування в ньому з дітьми буде комфортним та приємним для усіх.
Але, якщо мені чудом вдалось вийти кудись з чоловіком на романтичний вечір, я хочу провести час в тиші і спокої, забути що таке щоденні домашні клопоти (дитячий пискіт, грюкіт, атрибутика (візочки, брязкальця і.д.), відповідно, я теж маю на це повне право, і обираючи заклад який орієнтується на дорослу публіку - очікую що там мені забезпечать цей комфорт.
23 Липня, 2015 17:11
Olenka Були в банку з 5-місячною донечкою закордоном. За 20 хв. прийому і дівчатка з рецепції, і сама банкір лише жартували, що така маленька, а вже в банку, напевне буде багатою ;-)
І загалом, люди, всі ж Ви хочете в Європу, в цивілізацію, а чомусь постають питання про маму з дитятком в ресторанах, банках, пошті і т.д. З мого досвіду, у всіх закладах в Європі є куточок для догляду дитини (це і сповивальний столик, і місце для годування, і навіть запасні підгузки), набори для дитячого дозвілля поки мама вирішує справи чи гомонить з подругою. Активна мама в Європі - це норма, на жаль, для України ще далеко, навіть світоглядно до цього дорости.
23 Липня, 2015 14:33
Марта Про ресторани (До речі, інцидент трапився у Ресторації наливок Бачевських - то геть не місце для дитини) погоджуюся. Але банк? А де мама має залишити дитину, якщо їй, приміром, квитанції треба оплатити???
23 Липня, 2015 13:04
Мама Н "Нема чого ходи до ресторану" - це вже перебор. Може і по тротуару не ходити як комусь зручно машину там запаркувати?
Просто батьки повинні розуміти, що ресторан не дитячий майданчик і як дитина плаче без зупинку треба вийти. Треба поважати людей навколо. Але як дитинка всхлипне на хвилю, то будьте вже терпимі.
23 Липня, 2015 12:40
В. Ну клас, потерпіти хвилинку звичайно можна, але є батьки, що спокійно сидять, коли дитина плаче і нічого з тим не збираються робити.
То може я все ж не мушу бігти до вбиральні плакати з горя, а мамуся буде поводитись як вихована людина і вийде з дитинкою на хвилинку поки плач не припиниться.
Чудово, що тепер батьки більше часу проводять з дітьми і ходять з ними всюди, але це їх вибір і, насправді, їх проблеми, якщо стикаються з певними незручностями в цьому процесі.
Є права інших відвідувачів готелів/кафе/ресторанів/банків/інших установ, і не треба поводитись так, ніби вам усі винні та обов'язково мусять робити добре.
23 Липня, 2015 04:06
Ольга Таке враженя що діти тільки і ро[***] те що верищать як скажені, збивають з ніг офіціантів і все інше... Хто так думає точно дітей не має. Крім того якщо вже ви стали свідком що дитина розплакалась на хвилину... Ничьогго, потерпети, мами теж люди, а не істоти у вигнанні. Часто буваю у штатах і маю дитину, ніколи це не було проблемою, дитині і стілец принесуть дитячий і розмальовки і кульки, ще і страву якось прикрасять і ми туди ходимо істи а не напиватись. Якісь дивні у більшости ассоціаціі.
22 Липня, 2015 23:53
isis Сама в готелі працюю і в нас проблем з дитиною на поселення не було ніколи. Завжди поселяємо. Але що стосується банків та ресторацій, я погоджуюся із Ольгою - я прийшла відпочивати, а не слухати плач чужих дітей, чи крики, чи непослухання. З дітьми в такі заклади не ходять.
22 Липня, 2015 23:45
Не має Декан, що пише 'не має чого брати дитину' не має знань. І немає чого читати таку безграмотщину.
22 Липня, 2015 23:17
Ольга Дивно написано - ні назв ресторану, магазину чи готелю. Давайте факти, де сталося, коли сталося. Тоді і можна вплинути на такі речі. В тому числі в суд подавати - це нормальна практика в цивілізованих країнах.
22 Липня, 2015 22:48
Роксолана І ще... якщо офіціанта знесуть з ніг:))то це понаний офіціант... і платити за все будете точно не ви... такщо видихніть...бо діти- це наше майбутнє!!!:))))
22 Липня, 2015 22:46
Роксолана Та тільки тому...що мамочка з дітками теж прийшла відпочити!!! А якщо когось дратує посутність дітей, то є туалетна кімната, де можна поплакати з горя:))))))
22 Липня, 2015 22:38
Галина А якщо маленька знесе офіціанта з ніг разом з підносом, хто за все платити буде? Працівник? Бо мамаша скаже-чого він тут швендяє, тут діти бігають.
Мамочки по ресторанам гуляють, а потім дивуються, які в них тверезі діти виростають.
Вже по стадіонах з тими колясками і собачками гуляють по бігових доріжках і ще на футболістів голос піднімають, чого вони тут в м"яч вирішили пограти.
Мамаші , почніть спочатку з себе, чим вимагати щось від інших.
22 Липня, 2015 21:52
Ольга Нема чого з малими дітьми ходити в ресторації.Це не місце для дітей.Чому інші відвідувачі мають слухати плачі і вашої дитини,якщо вони прийшли туди відпочити?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!