Викладачка львівського вишу написала найкраще в Україні есе про Франка

4478 0
Галина Яценко, доцент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка стала переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу есе «Мій Франко».

Нагородження відбулося у день Франкового ювілею, 27 серпня, в Івано-Франківську. Особливістю конкурсу було те, що усі твори, надіслані на розгляд компетентного журі, повинні були складатися зі 160 слів, що символізує річницю уродин Каменяра. Текст есе на «Франкових читаннях» у столиці Прикарпаття озвучив її чоловік, Андрій Яценко, доцент факультету журналістики. Переможниця отримала планшет, інформують на офіційній сторінці університету у Facebook.

Подаємо текст есе «Я з тої раси, що карку не гне!»:

«Я живий! Я ще не вмер! Сто літ тому бренне тіло стало духом, що «рве до бою»! Духом, що досі витає над Україною! Я завжди був з Вами! Я з Вами вийшов на Майдан! Я змітав з облич нашого люду тінь страху, змивав покору, випалював вогнем надії рабське тавро! Я дивився безстрашно у вічі катів! Я стояв щитом перед видимою смертю! Я ні на п’ядь не відступив своєї території, я кував крицю серця новітніх Мойсеїв та підтримував багаття у їхніх очах! Я на собі виносив тіла з аркану пекла, я на раменах колихав труни і сам лягав у них! Я лупав скалу відчуження! Я засівав своїми кістками поля Донбасу, поливав своєю кров’ю братські могили та висів на безіменних хрестах. Я своїм тілом захищав українську землю від наступу «багна гнилого між країв Європи». І лиш тоді Ви мене впізнали, бо я – один з-поміж Вас, бо, як і Ви, я «з тої раси, що карку не гне»! Бо я – Ваш... Іван Франко!».

Читайте також: Інший Франко: кулінарні смаки та традиції родини письменника

Нагадаємо, на початку вересня у книгарнях Львова з'явиться книга Богдана та Наталі Тихолозів «Франко від А до Я». Як зазначають автори, оформлення книги мистецьке: вона не тільки для читання, але й для розглядання, не тільки для дітей, але й для дорослих.

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар