Як правильно розмитнити авто на єврономерах. Інструкція від податкової

23853 0
Державна фіскальна служба пояснює, які документи потрібні, хто і де може розмитнити авто та як отримати знижку.
Фото: умовне

Фото: умовне

25 листопада в Україні почали діяти закони №8487 та №8488 щодо розмитнення авто на іноземних номерах та змін в Митному кодексі України. У Державній фіскальний службі підготували відповіді на найпопулярніші питання щодо розмитнення авто і пояснили хто і де може розмитнити авто, які документи для цього потрібні і як отримати знижку для розмитнення.

Документи

Для митного оформлення авто, ввезених в Україну в режимі транзиту, тимчасового ввезення, з простроченим та не простроченим транзитом, а також ті, які будуть ввозитися з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини потрібно подати документи:

  • митна декларація на транспортний засіб (оформлена митним брокером);
  • реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, технічний паспорт);
  • документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);
  • рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Де розмитнити авто

Митне оформлення транспортного засобу, який вже в Україні, чи який тільки планують ввезти в країну, можна здійснити у будь-якій митниці України.

Читайте також: Сервісні центри МВС готові цілодобово реєструвати «євробляхи»

Інформацію про адреси місць оформлення, а також реквізити можна знайти на сайті Державної фіскальної служби.

Також податківці наголошують, що митне оформлення можна здійснити в найближчій митниці, потрібно тільки подати туди необхідні документи і пред’явити транспортний засіб.

Право власності на авто

Авто може бути заявлене в режимі «імпорт» особою, яка не перетинала митний кордон, якщо будуть подані документи, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб, або право (доручення) ним розпоряджатись.

Знижка

Знижка, тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку, діє для однієї людини і для одного транспортного засобу. На другий транспортний засіб тому ж громадянину знижка діяти не буде.

Грошова застава

Якщо громадянин вирішив ввозити легковий автомобіль, то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. У такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

Вартість авто. ПДВ. Мито

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

  • договір купівлі-продажу;
  • інвойс;
  • банківські або інші платіжні документи;
  • експортна декларації;
  • довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.

Читайте також: В Україні набрали чинності закони про «євробляхи». Що це означає

За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Митна декларація

Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Втім, Державна фіскальна служба рекомендує звернутись до митного брокера – кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до низки неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

Митних брокерів можна знайти тут. Податківці не контролюють вартість брокерських послуг.

Авто на митниці

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці України, але з обов’язковим пред'явленням авто. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.

Читайте також: Що входить до застави за ввезення авто на єврономерах в Україну. Повний перелік

Повторний штраф

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

Добровільний платіж

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар