Як визначали заклади, в яких львів’яни ймовірно захворіли на гепатит

5924 0
У Львівському обласному лабораторному центрі пояснили, чому оприлюднили перелік закладів, у яких імовірно можна підхопити гепатит.
Фото: unian.net

Фото: unian.net

Днями Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України оприлюднив аналіз інфекційної та паразитарної захворюваності на Львівщині за 8 місяців 2018 року. Зокрема, в аналізі вказали перелік закладів та медичних установ, де імовірно можна заразитись гепатитом В та С.

Читайте також: У МОЗ розповіли, де мешканці Львівщини підхопили гепатит

Як пояснив у коментарі Tvoemisto.tv заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут, цей перелік склали на основі опитування хворих, які відвідували певні заклади впродовж останніх шести місяців.

«Вказані у звіті об’єкти, можливо, і зовсім не ті, де заразилися хворі. Перелік складали лише зі слів пацієнтів, які вказували, що вони відвідували ці заклади, отримували медичні або побутові послуги і, ймовірно, могли там заразитися», – говорить він.

За його словами, більше половини хворих не називають заклади, де могли б заразитись.

«Коли людина захворіла, ми отримуємо повідомлення про хворого з інфекцією. На кожен випадок виїжджають наші спеціалісти і опитують хворого щодо закладів, які він відвідував упродовж останніх шести місяців, чи перебував десь на лікуванні, чи отримував травми. Причиною може стати відвідування перукарні, де не використовують дезінфекційні засоби, салонів татуажу, де працюють з брудними інструментами. Гепатит здебільшого передається через кров та статевим шляхом», – уточнив Олег Когут.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз дисбактеріоз

У той же час очільниця департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак у коментарі Tvoemisto.tv повідомила, що факти інфікування у вказаних у звіті закладах не були доведені лабораторно.

«Це поширення недоведеної та недостовірної інформації, яка шкодить репутації медичних закладів», – говорить вона.

Олег Когут додає, що після опитування хворого обласний лабораторний центр повідомляє власників цих закладів, аби ті звернули увагу, що там могли захворіти на гепатит. Утім, за його словами, позапланово перевіряти будь-які заклади центр не має повноважень. 

Читайте також: Володимир Зуб про те, що зміниться для львів’ян у медицині

Як вказано у звіті, від початку року на Львівщині зафіксували 23 захворювання на гепатит С і 70 випадків гепатиту В. За словами Олега Когута, цей результат не критичний для області та є аналогічним до минулорічної ситуації. 

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар