Європа стає ближчою: коли українцям скасують візи до ЄС?

4086 1
Україна зробила ще один крок до безвізового режиму. Верховна Рада України проголосувала за законопроекти, прийняття яких Євросоюз називав однією з умов для запровадження безвізового режиму.
фото: photofact.in.ua, facebook

фото: photofact.in.ua, facebook

Верховна Рада ухвалила чотири законопроекти з шести необхідних для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Один, як називають його автори, технічний, відправлений на доопрацювання. Для іншого - забракло депутатських «за». Навіть попри те, що проголосовані документи ще будуть доопрацьовуватися, вони стали ще одним фактором, який наблизив українців до безвізових поїздок шенгенською зоною.

Як давно Україні обіцяють безвізовий режим?

Більше семи років. Говорити про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок українців до країн Євросоюзу почали ще у 2008 році. План дій зі спрощення візитів своїх громадян до країн ЄС Україна отримала у 2010 році і від того часу працює над виконанням цього плану.

Що заважає його введенню?

Недостатньо ефективне виконання вищезгаданого плану. Самі експерти ЄС протягом останнього року відзначили, що Україна досягла значного прогресу у роботі над впровадженням безвізового режиму, але лишалися ще кілька проблемних питань. Пов’язані вони були, головним чином, із дискримінацією, контролем за міграцією, захистом персональних даних і боротьбою з корупцією.

Читайте також: Нові правила отримання «шенгенки». 7 фактів

За що проголосувала Верховна Рада?

За ще один крок до введення безвізового режиму. Проголосовані у першому читанні зміни до Кримінального процесуального, Кримінального та Цивільного кодексів України, які спрямовані на усунення корупційних ризиків, були обов’язковою умовою Євросоюзу для спрощення візового режиму.

Для чого це потрібно?

Для того, щоб показати, що українська влада бореться із політичною корупцією не лише у деклараціях чи на папері. Фактично, це – частина домашнього завдання, виконання якого дозволить українцям їхати в Європу без віз.

Читайте також: Українцям буде легше отримати мультивізу від Словаччини

Чи означає це автоматичне скасування віз?

Ні. По-перше, мало прийняти закони – потрібно їх виконувати. По-друге, потрібно ще врегулювати систему обліку на кордонах, не допускати нелегальної міграції, а внутрішніх переселенців забезпечити соціальним захистом.

Коли буде введено безвізовий режим в Україні?

За найоптимістичнішими прогнозами – у другій половині 2016 року. З 31 серпня в Україні працюють спеціальні оціночні місії ЄС, які перевіряють виконання Україною «домашнього завдання» ЄС. Відтак, рішення про запровадження безвізового режиму може бути ухвалено наприкінці поточного року.

Читайте також: Куди українці можуть їхати без віз? Перелік країн

Що буде потрібно, аби ним скористатися?

Для початку — біометричний паспорт. Українці, які такого досі не мають і які будуть зацікавлені у поїздках у шенгенську зону, будуть далі звертатись за візами до консульств. Тобто, найближчим часом на Україну очікує перехідний період, в якому частково буде безвізовий режим, а частково візи будуть залишатись.

Джерело: 24 канал, 5 канал

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
9 Жовтня, 2015 08:12
Володимир Спекулятивна тема безвізового режиму є ні чим іншим як знущанням над переважною більшістю населення. Люди не мають можливості не те, що думати про поїздки до Європи, а навіть виїзджати за межі свого населеного пункту. Що ми можемо продемонструвати закордону? Злидні, невігластво влади ?