Юрій Винничук написав роман про Івана Вагилевича

1480 1
Автор зізнається, що поет із «Руської трійці» в «Лютеції» дуже подібний до нього самого.

«Лютеція» – назва нового роману львівського письменника Юрія Винничука про таємничу дівчину, що живе у снах. Автор відтворив атмосферу Львова 1840-х років, а одним із головних героїв роману став письменник, поет і священик Іван Вагилевич. Презентуючи роман на Форумі видавців, Юрій Винничук зізнався, що бачив у цьому герої самого себе. 
«Події його життя збігаються з моїми, особливо інтимні, особливо стосунки з жінками. В нас навіть сни були схожі», – каже письменник. У романі є містика, детектив, гумор і еротика. 
 
У частині роману, що відбувається у менш віддалені від нас часи, Винничук описує химерні радянські реалії. Зокрема, знов згадує про фарцовщиків – перекупників дефіцитного одягу та взуття західного виробництва. 
 
«Я сам був фарцовщиком, тільки не бігав із товаром – у мене були місця в кількох готелях, де я збував речі офіціантам. Непогано заробляли і я, і вони. А ще деколи їздив на польський кордон і продав одяг полякам. У мене була велика перевага – я знав польську. На зароблені гроші жив цілий тиждень», –  розповів Винничук. 
 
Також автор романів про історію Львова та збірок львівських легенд анонсував створення у Львові батярського кабаре. Це його спільний проект із музикантом і співаком Антоном Мухарським, із яким Винничук уже мав спільний тур Канадою і Америкою. 
 
Ірина Скишляк

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
24 Вересня, 2017 01:09
володимир все супер.іван вагилевич став на польську позицію.головацькький на проросійську.шашкевич помер.можна на любому більш менш відомому імені робити собі імя.