За яких умов українці можуть навчатися у Польщі безкоштовно?

2318 0
Польська освіта набуває все більшої популярності серед української молоді. Тому актуальним постає запитання на яких умовах українці можуть безкоштовно здобувати вищу освіту в Польщі.
фото: gazeta.lviv.ua, eenu.edu.ua, viza.vn.ua

фото: gazeta.lviv.ua, eenu.edu.ua, viza.vn.ua

1. Наявність «Карти поляка». Для таких українців, які мають історичне коріння з польською державою, доступне безкоштовне навчання за державний кошт на загальних підставах разом із польськими громадянами. Умови вступу повністю залежать він навчального закладу. Найчастіше це конкурс атестатів з профільних предметів (якщо прагнете вступити на медичний, то найбільше значення мають оцінки з біології, хімії) або співбесіда з абітурієнтом. Результат вступу залежить від рівня вишу і конкуренції на конкретний напрямок. Для деяких університетів він сягає 95%.

2. Безкоштовні місця для іноземців. Кількість таких безоплатних місць залежить від навчального закладу, проте зазвичай це число варіюється в межах 1-2 місця на факультет. Однак, кількість претендентів на одне безкоштовне місце сягає 70 осіб, тому конкуренція тут більш ніж жорстка.

3. Ректорська стипендія. Це ще один шанс безкоштовно навчатися в польському виші, проте з нею найбільше непорозумінь. По-перше, отримується вона лише після вступу та навчання в закладі не менше 1 семестру. По-друге, ректорська стипендія – це не реальні гроші, які видаються студенту на руки, це часткове або повне звільнення від оплати за навчання у виші. Розмір стипендії, можливість її отримання – індивідуальні і залежать від конкретного навчального закладу. По-третє, для отримання стипендії є лише декілька підстав:

  • дуже хороші результати в навчанні, які значно вищі середнього рівня;
  • соціальна стипендія – надається тим, хто доводить документально про значне погіршення фінансового становища його сім’ї;
  • вагомі результати в спорті, неодноразові виступи на змаганнях за виш.

4. Гранти на рівні державних фондів та декілька стипендіальних програм від фондів, окремих вишів чи міст.  На приклад, проект Teraz Wroclaw, стипендії від Міжнародного Вишеградського Фонду, програма обміну студентами Erasmus, що надає можливість безкоштовного навчання лише на 1-2 семестри. Уряд Республіки Польща щорічно надає гранти на навчання та стажування талановитим українським студентам та абітурієнтам, проте кількість місць обмежена. Наприклад, гранти на навчання на ступінь магістра у 2015/2016 н.р. надавались лише 2-м особам.

Читайте також: Польські університети знизили вартість навчання для українців. Перелік вишів

За інформацією: osvita.ua


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!