Завтра у Львові поховають дисидента Валентина Мороза

944 0
Він помер у Львові вночі 16 квітня.
Фото: Gazeta.ua

Фото: Gazeta.ua

Завтра, 20 квітня, 20 квітня, на Личаківському кладовищі поховають дисидента Валентина Мороза, повідомляє прес-служба ЛМР.

Спершу о 15:00 у каплиці на вул. Пекарській, 52 відбудеться прощання та чин похорону. Відтак тіло покійного перевезуть на Личаківське кладовище.

Нагадаємо, дисидент та багаторічний політв'язень Валенти Мороз помер у віці 83 роки 16 квітня у Львові. Напередодні він відсвяткував свій день народження. Він – один із представників українського національного руху, політв’язень, дисидент, автор понад 100 наукових праць. Доктор Гуманітарних Наук (Honoris Causa) Державного Коледжу Джерсі, член об’єднання українських письменників «Слово».

Читайте також: Львівський дисидент Богдан Горинь став лауреатом Шевченківської премії

Уперше був заарештований за антирадянську агітацію у 1965 році і засуджений до 4-х років мордовських таборів, удруге Валентина Мороза заарештували в 1970-му році і закритим судом засуджений на 14 років.

У 1979 році після 5-місячного голодування, під тиском світової громадськості, радянська влада змушена була обміняти Валентина Мороза та ще чотирьох дисидентів на двох радянських агентів КДБ. Це відбулось в аеропорту імені Кеннеді в Нью-Йорку.

Жив у США, в Канаді, викладав у Гарвардському університеті, а в Україну Валентин Мороз повернувся у квітні 1990-го року. З 1997-го року постійно жив у Львові, викладав в університеті фізичної культури.

...

Читайте також: