Зібрані у Львові батарейки відправлятимуть на переробку в Польщу

1320 0
У міській раді кажуть, що на державному рівні немає дієвих механізмів утилізації таких відходів.
ілюстративне фото: СервісФон

ілюстративне фото: СервісФон

Виконком ЛМР сьогодні, 22 березня, дозволив дочірньому підприємству «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» укладати угоди на транскордонне перевезення, приймання та переробку зібраних батарейок напряму з ліцензованими організаціями без застосування системи ProZorro.

Таке рішення в міській раді пояснюють тим, що на державному рівні немає дієвих механізмів утилізації таких відходів та управління поводження з ними, через що довкілля забруднюється, а цінні вторинні ресурси — втрачаються.

«Існує потреба в утилізації батарейок, яких ми вже зібрали близько 20 тонн, а заводу, який їх переробляє, в Україні фізично немає. Зараз ми ведемо перемовини з польською стороною, яка готова ці батарейки від нас прийняти і утилізувати», — каже директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

Читайте також: Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків

За його словами, утилізація коштуватиме місту приблизно 190 тисяч гривень, а перевезення батарейок — ще 90 тисяч. Також він додав, що у Львові працює єдиний в Україні завод з переробки люмінісцентних ламп. За минулий рік на ньому утилізували 410 тис. ламп, що у 4 рази більше, аніж за 2017 рік.

Нагадаємо, що у Львові використані люмінісцентні лампи та батарейки можна здати у визначених місцях стоянок екобуса, графік яких можна переглянути на сайті ДП «Боднарівка».


Читайте також: