
Фото: Вікторія Ейсмунт
Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
Пролог
У квітні депутати Львівської міської ради передали безкоштовно у власність ОСББ «Свободи 11» земельну ділянку площею майже 0,1 га на на вулиці Дорошенка, 2, вилучивши її з власності ТзОВ «Солодка вишиванка». Тоді кінцевим бенефіціарним власником ОСББ, згідно з аналітичною системою YouControl, був львівський депутат та бізнесмен Григорій Козловський, зараз — співвласники будинку, а керівником — бізнес-партнер Григорія Козловського по ПП «Телець» Олег Дублянський.
Тиждень тому інша бізнес-партнерка депутата, Софія Максимець, разом з власницею ТзОВ «Солодка вишиванка» Лесею Данчевською намагалися отримати містобудівні умови та обмеження на проєктування на вул. Дорошенка, 2 готелю. Як пишуть «Наші гроші. Львів», Софія Максимець та Леся Данчевська стали власницями ділянки, надавши ОСББ позику під її заставу.
Виконком переніс це питання: в управління архітектури та урбаністики і в управління охорони історичного середовища була низка зауважень, зокрема щодо відсутності детального плану території та зонінгу Галицького району, а міський голова Львова Андрій Садовий запропонував провести архітектурний конкурс. Це спровокувало значні суперечки між львів’янами, тож міська рада вирішила 3 жовтня, напредодні наступного засідання виконавчого комітету, провести зустріч-обговорення щодо забудови цієї ділянки.
Проєкт, якого немає
Як пояснив під час зустрічі заступник міського голови з питань розвитку та член виконкому Андрій Москаленко, місто зацікавлене, аби впорядкувати територію, адже нині там стоїть аварійний 2-поверховий будинок та МАФи. Втім питання викликає проєкт готелю, якого наразі немає, та збереження простору для пішоходів.
Також невідомо, який вигляд можуть мати фасади, адже спочатку архітектори запропонували умовний, а не остаточний проєкт, а після його критики — лише параметри, за якими для пішоходів планують залишити фактично такий же простір, який є нині, і зберегти зупинку. До слова, раніше так само без конкретного проєкту ТОВ «Парк Спейс», до якого також причетний Григорій Козловський, намагалося отримати містобудівну документацію на зведення 72-метрового готелю Hilton біля Парку культури.
Проєкт готелю, який представили минулого тижня
«Ми вирішили залишити наявний фронт малих архітектурних форм, втоплених відносно вулиці на тій самій глибині, а також відновити історичний фасад на вищих поверхах на одній лінії з фронтом забудови, яка вже історично сформувалася, тобто з сусідніми будинками», — розповів під час зустрічі директор ТзОВ «Студія 5Ф» Андрій Ігнатюк, який розробляв проєкт готелю.
За його словами, під час розроблення умовного проєкту намагалися врахувати те, що в майбутньому початок вулиці Дорошенка буде доступним лише для пішоходів, автобусів та трамваїв, тому об’єкти громадського призначення, як і зараз, будуть лише в перших поверхах. Натомість вхід у готель облаштують зі сторони проспекту Свободи через «Гранд Готель», який також належить Григорієві Козловському.
«Тобто навантаження від готелю на вулицю Дорошенка не буде», — каже Андрій Ігнатюк.
Облаштувати підземний паркінг під будівлею неможливо, враховуючи витоки каналізації, які виявили на глибині 0,7 м, та аварійність сусідніх будинків. Тож архітектори не змогли пояснити, де паркуватимуться відвідувачі готелю, натомість пригадали перспективні ділянки, де місто планувало збудувати підземні паркінги, наприклад, на площі перед ЛНУ імені Івана Франка. Втім цей інвестиційний проєкт поки що заморозили через конфлікт із університетською спільнотою.
«Гранд Готель», який розташований поруч, також не має повноцінної парковки, окрім тієї, що розташована вздовж тротуару на проспекті Свободи. Її погоджували зі скандалом, але депутати таки дозволили облаштувати там 5 паркомісць за рахунок тротуару. Тепер же львів’яни вимагають прибрати цю парковку — відповідна петиція зібрала необхідні 500 голосів.
Водночас, на минулому пленарному засіданні Григорій Козловський запропонував збудувати паркінг на площі перед Оперним театром. Цю пропозицію він висловлює вже не вперше. Раніше він говорив, що за нинішніми технологіями паркінг можна облаштувати й під площею.
Окрім цього, ще з 2017 року початок вулиці Дорошенка до Банківської планують закрити для приватного транспорту.
«Ця ділянка вулиці входить у проєкт малого транспортного кільця, який зараз розробляють. Через вулицю Дорошенка проходить багато маршрутів громадського транспорту, який гальмують затори», — каже керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів.
За його словами, досі вулицю не закрили для авто лише тому, що залишається не вирішеним питання хаотичного паркування на вулиці Гнатюка, через яке там не можуть повноцінно працювати дві смуги.
Проблеми зонінгу
Наприкінці XIX століття на цьому місці були два будинки, які знищив удар бомби у 40-х роках минулого століття. У 2009 році цю ділянку передали в оренду ТзОВ «Солодка вишиванка», і компанія «Укрдизайнгруп» розробила проєкт торгового центру. Проте керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко під час зустрічі сказала, що він вже не актуальний, адже не враховує нинішні зміни, зокрема зупинку громадського транспорту, яку перенесли на початок вулиці Дорошенка минулого літа.
Лілія Онищенко каже, що в ідеалі це місце мало б слугувати громадським простором зі сквером, але це неможливо зробити через приватизовані об’єкти нерухомості, що тут розташовані.
«Архітектор, що проєктує готель, мав би значно відступити в глибину від лінії забудови не лише на рівні першого поверху, але й на рівні верхніх поверхів, аби зберегти наявний громадський простір», — вважає вона.
Ще під час засідання виконавчого комітету в. о. керівника управління архітектури та урбаністики Олена Погорілець пояснила, що видавати містобудівні умови та обмеження на цей готель наразі не можна. Галицький район не має затвердженого зонінгу, а на саму ділянку забудови не розроблений детальний план. Ділянка ж розташована в зоні спадщини ЮНЕСКО, і з 1 січня 2019 року будівництво тут має відбуватися на основі історико-архітектурного опорного плану, якого Львів ще не має. Натомість архітектори готелю кажуть, що при розроблені проєкту опиралися на історико-містобудівне обґрунтування, яке уряд із 1 січня 2019 року скасував.
Позицію управління архітектури під час зустрічі підтримала й засновниця ГО «Народна дія Львів» Анна Біликівська.
«Міська рада піде на свідоме порушення закону, якщо видасть містобудівні умови лише на основі генплану без детального плану території», — каже вона.
За словами ж депутата ЛМР Тараса Чолія, віддавши ділянку у приватну власність ОСББ, міська рада т«провела аферу», адже її можна було продати з аукціону. У ситуації, що склалася, він також підтримав ідею конкурсу.
«Цю ділянку вкрали в громади Львова рішенням більшості депутатів ЛМР. За різними оцінками ця ділянка коштує близько 6 млн грн. Точну її вартість можна було б оцінити на аукціоні», — говорить він.
За інформацією в Єдиному держреєстрі судових рішень, пишуть «Наші гроші. Львів», нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки у 2018 році становила майже 6,5 млн грн.
Забудовники знову намагалися отримати погодження будівництва під час засідання виконкому 4 жовтня, та Андрій Москаленко повідомив під час зустрічі напередодні, що питання зняли з порядку денного. За його словами, наступного тижня організують ще одну зустріч із мешканцями, і ці зустрічі будуть продовжуватися, поки не знайдуть компроміс.
Вікторія Ейсмунт
Фото авторки, візуалізація забудовника
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника