Лікарі назвали попередню причину смерті чоловіка після щеплення від Covid-19
Остаточні висновки будуть відомі через два тижні.
Фото: З відкритих джерел
Фото: З відкритих джерел

19 квітня 2021, 15:00

Причиною смерті 63-річного чоловіка з Дрогобиччини, який помер наступного дня після отриманого щеплення від коронавірусу, могла стати наявність супутньої хронічної патології, зокрема проблеми із серцем і судинами. Про це Тvoemisto.tv зазначила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.

Читайте також: На Львівщині помер провакцинований чоловік. Причину встановлюють

За її словами, наразі це попереднє інформація від патологоанатома. Зараз випадок розглядає група оперативного реагування.

«15 квітня чоловіка провакцинували в одному із тимчасових пунктів щеплення. Через добу трапився летальний випадок. Є попередня інформація від патологоанатома, що причиною смерті міг бути стан, в якому знаходилася людина – наявність супутньої хронічної патології. Зокрема, у чоловіка були проблеми із серцем і судинами. Але інформації про те, що людина хворіла чи зверталася за медичною допомогою наразі немає», – прокоментувала Наталія Тімко-Іванченко.

На момент вакцинації чоловік почував себе абсолютно нормально. Прямого причинно-наслідкового зв’язку між вакцинацією і летальним випадком наразі не виявили, каже Наталя Тімко.

За її словами, зараз над цією справою працює група оперативного реагування, яка упродовж 14 днів має надати висновки та причини летального випадку.

Читайте також: У Львові почали щеплення вакциною Рfizer. Хто отримає

«Зараз робити якісь висновки чи вказувати на точну причину смерті не можемо. Усе, що відбувається після вакцинації упродовж 30 діб – чи то госпіталізація, чи летальний випадок, потребує розслідування з боку групи оперативного реагування на випадок несприятливо події після імунізації. Але не все, що стається після вакцинації, є внаслідок вакцинації. Всі ці повинні добре розуміти», – каже епідмеміологиня.

На запитання, як людину, яка мала проблеми із серцем та судинами допустили до вакцинації, Наталія Тімко-Іванченко пояснила, що про це стало відомо вже після смерті та розтину чоловіка.

Загалом, люди, які мають хронічні захворювання дихальної чи серцево-судинної системи, можуть вакцинуватися. Це не є протипоказом до вакцинації від коронавірусу. Єдиними протипоказами до такого щеплення є алергія на якийсь компонент вакцини і період гострого захворювання, у тому числі температура 38 градусів.

Читайте також: Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж

«У нас не вакцинують вагітних та дітей до 18 років. Інші захворювання у стадії ремісії, тобто коли немає гострого періоду, не є протипоказом до вакцинації», – каже вона.

Епідеміологиня нагадала, що перед вакцинацією не потрібно здавати жодних тестів, аналізів чи особливо готуватися, наприклад, сидіти на дієті чи дотримуватися певного режиму дня і сну.

«Якщо людина на момент вакцинації почувається добре, не має підвищеної температури тіла, якихось інших скарг, тоді можна робити щеплення. Перед тим, як вакцинуватися, людина розмовляє з лікарем, її оглядають і вона підписує інформовану згоду. Далі відбувається саме щеплення. Але варто пам’ятати, що щеплення – не оперативне втручання, а звикла маніпуляція, яка відбувається у цілому світі», – додає співрозмовниця.

Загалом, на Львівщині, станом на сьогодні, від коронавірусної інфекції щеплення отримали 34 982 людини.

Нагадаємо, минулого тижня, 16 квітня, на Львівщині помер 63-річний чоловік. 15 квітня чоловіка провакцинували в одному із тимчасових пунтів щеплення.

Як раніше розповідала у коментарі Тvoemisto.tv головний медик Львова Леся Кобецька, за кожним, хто провакцинувався від коронавірусу, упродовж трьох днів має стежити сімейний лікар. В його обов’язках – подзвонити, спитати, як почувається людина і чи нічого її не турбує.

Ольга Шведа

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

Освіта
Поверніть дітей за парти, або Не демотивуйте вакцинованих вчителів
На дистанційному навчанні важко сприймати навчальний матеріал, маленьким дітям важко сфокусуватися. Батьки змушені дітей розсаджувати у різні тихі куточки і облаштувати належно ще і свою роботу. При цьому, у дітей розмиваються всі межі в організації дня. Також ціна прогалин для подальшого навчання буде величезною.
Photo by Thomas Park on Unsplash

02 листопада 2021, 17:36

У Львові зареєстрували петицію про відновлення очної форми навчання в освітніх закладах під час «червоної» зони за умови 100% вакцинації колективів освітніх закладів. Батьки у Львові обурюються, адже раніше початковим школам обіцяли, що їм дозволять працювати у будь-якій зоні, і що вакциновані школи зможуть вчитися офлайн. Співзасновниця компанії The Gradient, мама двох дітей Олена Занічковська розповіла, чому, на її думку, дітей потрібно повернути за парти...
Освіта
Ватикан вводить обов’язкову вакцинацію від коронавірусу
Усі працівники і гості Держави Ватикан повинні показати, що отримали щеплення або перехворіли останнім часом чи мають негативний результат на Covid-19.
фото: uk.wikipedia.org

29 вересня 2021, 12:45

Римська Курія на повній швидкості долучається до світового санітарного режиму. Починаючи від 1 жовтня, людина, що не має «зеленого паспорту» (паспорту вакцинації), не зможе прийти на роботу «Її відсутність буде визнана невиправданою, і в результаті – вона не отримає зарплату, однак соціальні виплати продовжуватимуть виплачувати», – йдеться в декреті, який підписав держсекретар Апостольської Столиці П’єтро Паролін. Читайте також: Папа Франциск у посланні «»Urbi et orbi» закликав до припинення вогню на Сході України Як повідомляє «Католицький оглядач», контролювати наявність паспортів мають певні дикастерії, а ймовірні винятки від цього обов’язку вирішуватимуть індивідуально для кожного випадку...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"