Львів пропонують засадити фруктовими деревами

2332 0
Львів’янам потрібні зелені коридори та палісадники, аби змінити своє сприйняття вулиць та міського простору.
ілюстративне фото: apkua.com

ілюстративне фото: apkua.com

Архітекторка та урбаністка Ольга Криворучко пропонує відновити давню традицію озеленення Львова, щоб підвищити якість та рівень життя у місті. Зокрема, садити плодові дерева. Про це вона написала у своїй авторській колонці на сайті Tvoemisto.tv.

«Одними з найбільш витривалих у наших міських умовах (до загазованості, забруднення, шуму, посухи) є такі види: ясен, клен, липа, граб, дуб. Також можна садити дерева, що раніше були типовими у Львові, а зараз їх не часто використовують. У Львові було багато садів: груші, яблуні, сливи, і декоративні: слива пісарді, глід, яблуня нєдзвєцького, гіркокаштан криваво-м'ясний, навіть магнолії зустрічалися», – зазначає архітекторка.

Читайте також: Чого немає в Комплексній стратегії озеленення Львова

Також, за словами Ольги Криворучко, при озелененні вулиць можна використовувати акацію, робінію, горобину, грушу шантиклер, сакуру, гледичію, ліріодендрон. Серед інших дерев, які можуть пасувати місту: катальпа, платан, гінкго. Ольга Криворучко зауважує, що озеленення є дуже важливим фактором для покращення комфортності міста.

Читайте також: Через реконструкцію палацу спорту у Львові зрізали майже 300 дерев. Фото

«Воно створює прохолоду і затінок, затримує вологу, захищає від пилу і шуму в зелену пору року, дає відчуття захищеності та затишку, зрештою, надає простору естетичності», – пише вона.

Читайте також: Із Сихова до центру Львова пропонують прокласти зелений маршрут. Візуалізація

Крім того, Ольга Криворучко пропонує відновити у Львов зелені сполучення (Green links), які були притаманні місту ще у 70-х, 80-х рокам минулого століття. Ці сполучення дають великий ефект у привабливості та комфортності життя у місті. Вони дозволяють пройти містом від парку до парку, через сквери, алеї і променади, мінімально контактуючи з автомобілями. 

 

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар