Львів’янам покажуть скарби Підгорецького замку

9246 0
На виставці, підготовка якої триває у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, представлять частину творів мистецтва, які свого часу прикрашали інтер’єри Підгорецького замку.
фото: Олександр Бистріков

фото: Олександр Бистріков

Виставка налічуватиме понад 200 експонатів.Тут експонуватиметься українська частина колекції – твори живопису, скульптура, зброя, ужиткове мистецтво, йдеться на сторінці Львівської галереї мистецтв у Фейсбуці. 

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: у мандрівку замками «Золотої підкови» 

"Метою виставки є привернути увагу до визначної пам’ятки архітектури, яка потребує нашої спільної опіки. Адже після реставрації замку в його стіни можуть назавжди повернутись твори колишньої колекції", – кажуть організатори.

Читайте також: Куди піти у Львові цієї весни: ТОП-6 подій березня

Ідея виставки належить Тарасу Возняку. Її куратором є Оксана Козинкевич. За дизайн експозиції відповідає Сергій Петлюк.

Виставка буде доступна для глядачів з 21 березня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, у відділі "Європейське мистецтво ХІХ - ХХІ ст." (вул. В. Стефаника, 3).  

Читайте також: Концесія замку в Підгірцях: шанс на порятунок чи загроза?

Довідка. Підгорецький замок – визначна пам’ятка архітектури України. Споруджений у 1635-1640 роках на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського відомим архітектором Андреа дель Аква та інженером Гійомом де Бопланом, він мав свою багату історію, яка пишеться ще й сьогодні. Його колекція вважалась найбагатшою на західноукраїнських землях. Велика її частина збереглась до сьогодні і є власністю музеїв України (ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького, Львівський історичний музей, Львівський музеї історії релігії) та Польщі (Окружний музей у Тарнові, Національний музей у Кракові, Історичний музей міста Кракова, Національний музей у Варшаві, приватні збірки).

Опублікувала Марічка Мишок


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!