Львів’янин пошкодив старовинну фреску колишньої синагоги. Фото

6640 1
Стінопис був частиною синагоги товариства юдейської громади «Зіхрон Йозеф».
Фото: Milanaa Waterman

Фото: Milanaa Waterman

Мешканець Львова пошкодив фреску, яка є частиною залишків старовинної синагоги «Зіхрон Йозеф», самовільно встановивши пластикове вікно. Шевченківська районна адміністрація вимагає у нього відновити це місце до попереднього стану.

Про пошкодження фрески першою повідомила користувачка соцмережі Facebook Milanaa Waterman. Жінка оприлюднила фото, як виглядала стіна з фрескою до втручання та після. Невеличка синагога товариства юдейської громади «Зіхрон Йозеф» розташовувалася у подвір'ї, оточеному будинками на вул. Заводській, 3. Зараз про неї нагадують збережені під тиньком фрагменти стінопису з традиційними гебрайськими написами.

Читайте також: За нищення історичних пам’яток у Львові каратимуть на суму до 170 тисяч

Мешканець, що пошкодив стінопис, проживає у будинку на Замарстинівській, 52. Як повідомила в коментарі Tvoemisto.tv начальниця відділу житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації Наталія Залужна, будинок, де розміщена фреска не є пам’яткою архітектури.

«Вікна в цьому будинку були вибиті мешканцями ще років 10 тому. Вікно виходить у двір, а тому наші фахівці не могли раніше оглянути його, бо мешканці закривали вхід у внутрішній двір. Ми викликали цього мешканця до себе, і будемо складати протокол про вчинення адміністративного порушення та будемо зобов’язувати його повернути це місце до попереднього стану – замурувати вікно», – зазначила Наталія Залужна.

Стан стіни будинку у 2017 році. Фото Ольга Заречнюк

Читайте також: Пластикові вікна в історичному Львові: куди скаржитися. Інструкція

Нагадаємо, 2 березня виконавчий комітет ЛМР затвердив рішення «Про створення адміністративної комісії при виконавчому комітеті ЛМР», яка розглядатиме порушення  чинного законодавства про охорону культурної спадщини. Комісія має право накладати штрафи від 1700  до 170 тисяч гривень за різні порушення.

Назар Притула


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
24 Травня, 2018 00:01
львів'янин Це не єдина проблема подвір'я. Деякі мешканці будинку перетворили його на місце вигулу 4-х здоровенних собак !!! хоча вони знають, що тут була синагога. Хто вправить їм мозги?