Отже, асфальт чи бруківка? Як львів’яни спланували оновлення вулиці Бандери. Візуалізація

17266 2
Львів’янам презентували результати проекту «Вулиця для всіх»: проект оновлення вулиці Бандери, у якому брали участь місцеві мешканці.
фото: Wikimapia

фото: Wikimapia

Двосмугова вулиця, на якій громадський транспорт їздитиме зі швидкістю 50 кілометрів на годину, велосмуги, пішохідні зони та парковки, які не заважають дорожньому руху. Такою буде вулиця Степана Бандери – перша у Львові, спланована за участю урбаністів та самих мешканців. Результати проекту «Вулиця для всіх», утіленого Інститутом міста разом із містом Ляйпціґ, презентували львів’янам 16 травня. З-поміж трьох проектів, напрацьованих під час експертних і громадських обговорень, обрали один – із збереженими деревами, але вужчою – 10,2 замість 11 метрів – проїжджою частиною. Ознайомитися з ескізним планом вулиці можна за посиланням.

«Громадський транспорт тут диктуватиме умови приватному, – розповідає директор Інституту просторового розвитку Олег Шмід. – На проїжджій частині будуть велосмуги. Збережуть майже всі дерева – є кілька місць, де постраждає не більше трьох. Пішохідні зони будуть достатньо широкими, а паркування автомобілів нікому не заважатиме: машини будуть заховані в так званому мертвому просторі, який ніхто не використовує. Всюди застосують принцип мобільності, ніде не буде підвищень, аби маломобільні групи населення могли пересуватись вільно».

Перший квартал вулиці, прилеглий до площі Кропивницького та церкви Святих Ольги та Єлизавети, буде пішохідно-трамвайним. Компенсувати автомобільний рух буде вулиця Тобілевича. На ній створять кільце для автомобільного та громадського транспорту (крім трамваїв), який об’їжджатиме площу Кропивницького. Натомість, велосипедний рух цією частиною буде вільним (інший варіант – чітке позначення велодоріжок на цій ділянці).

Проміжок між вулицями Митрополита Андрея та Героїв УПА позбудеться «апендиксу» для лівого повороту, який зараз мало використовується: там облаштують кілька паркувальних місць. Велодоріжка проходитиме через зупинки громадського транспорту, але буде відокремленою, тож велосипедисти й пішоходи чітко знатимуть, де чия територія. Велосипедисти повинні будуть чекати, поки транспорт зупиниться, випустить і запустить пасажирів. Зараз за таким принципом діє зупинка на вулиці Куліша.

На перехресті Бандери, Антоновича й Митрополита Андрея влаштують третю трамвайну смугу для трамваїв, що їдуть до центру й повертають на вулицю Київську. Зупинку для них перенесуть трохи далі. Для спрощення перехрестя рух автомобілів ліворуч буде заборонений, натомість, створять нове кільце, аби автомобілісти могли рухатись до вокзалу. Від правої поворотної смуги можуть відмовитись, адже вона звужує пішохідний простір та вимагає знищення кількох дерев.

На площі біля костелу святої Марії Магдалини трамвайна колія зміститься до тротуарів. Тут відкривається можливість для додаткової трамвайної смуги. Вона дасть змогу обганяти трамвай чи автобус, які зупинилися. На додатковій території біля церкви буде облаштований громадський простір, до якого ввійде вулиця Професорська. Вузький  тротуар біля підпірної стінки стане велосипедною доріжкою, натомість, пішоходам запропонують піднятись на пагорб. «Хочемо зробити його таким привабливим, щоб компенсувати незручність підйому вгору», – каже Олег Шмід.

З правої сторони вулиці велодоріжки не буде, проте велосипедисти зможуть їздити проїжджою частиною, хоч і з порівняно меншим комфортом. Для велосипедистів зроблять розв’язки, аби вони могли розвертатись. Для їхньої зручності також будуть облаштовані ніші, куди вони заїжджатимуть повертаючи ліворуч, і не перешкоджатимуть тим, хто рухається прямо.

На перехрестях із вулицями, які не мають значного руху транспорту – наприклад, Карпінського, Коновальця та Архітекторській – тротуар не перериватиметься. Авто виїжджатиме та пандус і перетинатиме тротуар. Таким чином, машини будуть другорядними та пропускатимуть пішоходів.

І, нарешті, відповідь на питання, яке хвилювало мешканців чи не найбільше. Проїжджа частина вулиці Бандери буде заасфальтована. «Зараз на вулиці постелена груба бруківка, яка створює численні вібрації. Ті, у свою чергу, негативно впливають на будинки, історичну забудову та автомобілі. Бруківку ми будемо застосовувати на місцях, де зараз паркуються авто», – говорить Олег Шмід і запевняє, що сучасний асфальт є екологічно безпечним.

Нагадаємо, за словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, взяти участь у плануванні реконструкції вулиці Вітовського висловили бажання її мешканці. 

Торік міський голова Львова Андрій Садовий заявляв, що вулицю Бандери відремонтують 2017 року. 

Підготувала Ірина Ладика


Читайте також:
13 Липня, 2018 02:46
В'ячеслав Бруківку треба залишити, але настилати її треба по іншому. Не так, як це робиться зараз, а так, щоби місця стику окремих каменів були під кутом до напряму руху. Тоді колеса не будуть перескакувати з каменя на камінь у місцях стику, а завжди одночасно знаходитись, як мінімум, на двох каменях, минаючи стики плавно, без підстрибувань. Так, до речі, була викладена частина бруківки на вулиці Чернівецькій, що веде до пл. Двірцевої та залізничного вокзалу. До речі, так вона і менше зношується і дає менше вібрації. Правда, викладання такої бруківки біля тротуарного бордюру та плит для трамвайної колії,дещо ускладнюється, але воно того варте! Це, якщо викладати стару великого розміру бруківку. Але, ще краще, якщо можна покласти бруківку меншого розміру та півколом, як на вулиці. Листопадового Чину.
30 Січня, 2018 13:31
Ростислав Ви [***]и хрінові, якщо не подобається львівська бруківка то перейіжджайте жити в інше місто. Якщо робити капітальний ремонт вулиці то старі дерева потрібно зрізати і викорчовати та посадити молоді тому що закілька років ця проблема вилізе і знову будуть розкопувати нове покриття.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!