Перевізники у Львові заговорили про неминуче підвищення тарифу на проїзд

10094 0
Приватні перевізники підраховують збитки від обмежень у перевезеннях.
Фото: Володимир Караїм

Фото: Володимир Караїм

Через діючі обмеження у транспорті доведеться переглядати вартість проїзду. Пасажиропотік зменшиться щонайменше у два рази і це вплине на виручку. Тому місто має бути готовим до перегляду тарифу. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповів керівник «АТП-14630» Ігор Самардак.

Читайте також: Безпечний проїзд. Як позбутися готівки у громадському транспорті Львова

«У транспорті в умовах епідемії залишаться обмеження щодо сидячих місць. Ми маємо розуміти, що це вже будуть інші розрахунки вартості перевезень. Прикро, коли кажуть, що хтось хоче додаткових грошей чи підняття тарифів. Водій, який виїжджає на маршрут, десь на такій межі ризику, як лікар. І це не той момент, коли можливо заробляти. Просто машини повинні їздити і виконувати соціальну функцію», – говорить Ігор Самардак.

Власне вихід з кризи виглядає найважчим, каже він. Бо при мінімальному запуску транспорту на спецрейсах прибутків немає, але і витрати мінімальні. А щоб випустити всі рейси знову, потрібне значне капіталовкладення, зокрема, щоб  повернути моментально водіїв на роботу.

«А випустити автобуси треба, бо від того, як поїдуть машини, і як люди добиратимуться до робочих місць, залежатиме, як запрацює економіка загалом», – наголосив Ігор Самардак.

Читайте також: Чи курсуватиме громадський транспорт і скільки збитків нарахували львівські перевізники

На питання, чи не бачить він у цій ситуації шанс перейти на інший спосіб оплати за проїзд, перевізник зізнається, що сам чекає на такий день.

«Це моя найбільша фантазія, щоб у мене виїхав автобус і місто мені заплатило за кілометр і припинилися історії, що хтось десь збирає готівку. Як приватний перевізник я не знаю, як своїми власними механізмами можна так забезпечити, щоби людина забирала квиток. Повірте, відокремити водія у кабіні, щоби він лише їхав по маршруту – це моя фантастична мрія. Не знаю, чи місто буде спроможне зробити це у найближчий час», – каже Ігор Самардак.

Водночас і транспорт треба оновлювати. «У принципі весь транспорт, який в нас є, є непридатним для використання у нормальному цивілізованому місті. «Еталони», «Богдани» мають їздити за містом. У місті мають бути низькопідлогові невеликі, комфортні автобуси», – каже керівник підприємства. 

Зазначимо, що наразі громадський транспорт у Львові курсує у режимі спецперевезень і їздитиме так щонайменше до кінця травня.

Читайте також: Скільки транспорту курсує у Львові під час карантину

Нагадаємо, що приватні перевізники порахували збитки і написали головам фракцій у міськраді звернення, в якому просять місто про певну компенсацію.

У листах до депутатів ТзОВ «Міра і К», «Фіакр-Львів» та АТП-14630 зазначили, що з моменту запровадження карантину підприємства несуть постійні збитки, оскільки обсяги виручки впали у 3-4 рази, що у свою чергу не дозволяє покрити навіть вартості палива.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!