У Львові поставлять виставу за книгою Прохаськів «Куди зникло море»

3067 0
Перший театр планує прем’єру на початок вересня.
Фото: Видавництво Староого Лева

Фото: Видавництво Староого Лева

Сценічну версію дитячої книги Тараса і Мар’яни Прохаськів «Куди зникло море» готує львівський Перший театр. Tvoemisto.tv поспілкувалося з режисеркою вистави Оленою Криловою та авторами книги про подробиці постановки.

Дія книги відбувається у лісі. З кафе «Під дубом» зникає дуже гарна картина, на якій зображено море. Раптом ця картина зникає і починаються її пошуки. Спочатку підозри падають на приїжджого колекціонера Горностая, потім на підлітків-кабанів , але врешті за допомогою звірят з’ясувалося, хто вкрав картину. 

Ідею про постановку до театру принесла одна з акторок, розповіла Олена Крилова. «Актриса Дана Бончук так захопилася книжкою, читаючи її своїй доньці, що прибігла до мене і вмовляла її поставити. Вона знайома зі співавторкою книжки Мар’яною Прохасько, яка дозволила інсценізувати книгу», –  сказала вона . Вистава має таку ж назву, як і книга, однак без знаку запитання. За словами режисерки, репетиції завершені на 90%. Виставу ще доопрацюють наприкінці серпня. Постановка орієнтована на діток віком від 5 років.

Олена Крилова зазначила, що прагнула створити у виставі атмосферу «ідеального лісу», бо саме так його називають у книзі. У цьому лісі ніхто не свариться, немає конфліктів, а будь-яку неприємну ситуацію перетворюють на гру.

«Ми хочемо показати діткам, як можна виходити зі складних ситуацій. От, наприклад, приходять кабани-хулігани, хочуть створити конфлікт, а лісові звірята перетворюють його на гру, починають бавитися», –  наголосила Олена Крилова.

У виставі звучатимуть пісні вокалістки польської групи DagaDana Дани Вінницької. Вона написала їх для книжки і дала згоду на використання у виставі. На додаток артистка написала кілька треків для музичного оформлення вистави.

Автори книги Тарас та Мар’яна Прохаськи розповіли Tvoemisto.tv, що їм сподобалася постановка і дещо дивно для них було перетворитися з авторів на глядачів..

«Загалом нам сподобалося те, що ми побачили. Особливо переконливими і природними були актори, які грали кабанів, і, звичайно, головна зірка – суперечлива і неповторна Соня Садова», –  зазначили Тарас та Мар’яна Прохаськи.

«Нам як авторам приємно, коли наша книжка починає жити своїм життям, коли вона стає поштовхом чи інспірацією для творчості інших. Так склалося, що саме з цією книжкою зроблено найбільше авторських проектів в інших видах мистецтва. Спочатку – спільний музичний проект з DagaDana, Софією Андрухович і Танею Малярчук, тепер – театральна постановка», –  зазначили автори книги.

Ірина Ладика

 

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!