У Львові від інсультів помирає в рази більше людей, ніж від Covid-19

2809 0
Сьогодні у світі відзначають день боротьби з інсультом. Що варто знати, аби вберегтися
Фото: Mehrnews.com

Фото: Mehrnews.com

На сьогодні у лікарні швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчук, 9 з інсультами лежить 78 пацієнтів. За рік «швидка» привозить сюди 2,5 тис. таких хворих. З кожним роком інсульт «молодіє» і його виявляють навіть у 25-30-річних. Про це Тvoemisto.tv розповів директор лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Читайте також: Як зміниться львівська лікарня швидкої допомоги. Олег Самчук про ребрендинг та All Inclusive

За його словами, на жаль, хворих з інсультами більшає і у відділенні неврології та нейрохірургії розширяють кількість ліжок.

«Інсульт – проблема нашого суспільства. Якщо порівнювати з попередніми роками, то зараз хворобу виявляють на 15-20% частіше. Інсульт стається навіть у молодих людей. Маємо пацієнтів 25-ти, 30-ти, 32-х річних», – каже Олег Самчук.

За його словами, головними причинами виникнення інсультів у такому віці перевтома, високо інтелектуальна праця, стреси та відсутність часу на відпочинок.

Від інсульту досить велика й летальність, а все через те, що пацієнти легковажать і не вчасно звертаються за медичною допомогою.

Читайте також: П'ята міська лікарня Львова почала приймати хворих з Covid-19

«Вся держава зараз займається ковідними хворими, але від інсультів та інфарктів міокарда помирає в рази більше людей. Для таких хворих існує так звана «золота година, упродовж якої треба встигнути звернутися та вчасно надати медичну допомогу. Інакше це може призвести до патології, інвалідності чи смерті», – каже головний лікар «швидкої».

Довідково

Інсульт – захворювання, що розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання ділянки головного мозку або крововиливу в речовину мозку чи під його оболонки та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що своєю чергою викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. Залежно від локалізації ураження, можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті тощо.

Ознаками інсульту можуть бути: раптова м’язова слабкість, затерпання чи поколювання в ділянці обличчя, руки, ноги чи однієї половини тіла, раптове ускладнення при розмові або розумінні мови, раптова повна або часткова втрата зору на одне чи обидва ока, надзвичайно сильний головний біль, втрата рівноваги, запаморочення, блювання (у поєднанні з іншими симптомами).

П’ять ознак небезпеки: М – мова (раптове порушення мови), О – обличчя (асиметрія обличчя), З – запаморочення (нудота, втрата рівноваги), О – око (раптове зниження або втрата зору), К – кінцівки (раптова слабкість або оніміння в руці чи нозі).

Щороку в Україні виникає 120-150 тисяч інсультів, але абсолютної більшості з них можна уникнути. Результати наукових досліджень свідчать, що близько 90% всіх інсультів обумовлені 10 факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати.

У світі майже половина всіх інсультів пов'язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 – з недостатньою фізичною активністю, приблизно 1/4 – з поганим харчуванням, понад 1/4 – з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 – з ожирінням, до 1/10 – з курінням та до 1/10 – з миготливою аритмією.

Здоровий спосіб життя, фізична активність та здорове харчування, постійний контроль стану здоров’я, обмеження вживання алкоголю та контроль ваги тіла – це ті чинники, які допоможуть вам запобігти виникненню інсульту і залишатись здоровим.

Нагадаємо, на Львівщині зафіксували рекорд викликів «швидкої допомоги» на Covid-19.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!