У Поморянському замку виявили дві нові споруди, що можуть обвалитись. Фото

1008 0
Обидві – наслідки несвоєчасного захисту пам’ятки від води.

У Поморянському замку, що в Золочівському районі Львівської області, виявили два нових аварійних об’єкти. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла кураторка ініціативної групи з відродження Поморянського замку Ганна Гаврилів.

Читайте також: У нас є тисячі своїх «нотрдамів». Допоможіть врятувати Поморянський замок, будь ласка

«На території Поморянського замку виявили дві нових споруди, які можуть обвалитися. Це – вежа, найдавніша збережена частина замку, на якій є вертикальна тріщина, що постійно розширюється, а також частина зовнішньої стіни південного крила. Обидві проблемні ділянки – наслідки несвоєчасного захисту пам’ятки від води», – каже вона.

Окрім цього, за словами Ганни Гаврилів, у 2019 році Львівська обласна рада виділила на протиаварійні роботи 300 тис. грн. За ці кошти розібрали завали східного крила замку та влаштували тимчасовий дах. Із іншого боку, за сприяння Благодійного фонду «Спадщина.УА», почали впорядкувувати південне крило замку, а за кошти Екологічного фонду ЛОДА розробляють проектну документацію на реконструкцію призамкового парку. Він є пам’яткою місцевого значення ХІХ ст.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: історичне селище Поморяни

Додамо, що зараз збирають кошти на влаштування захисного паркану довкола аварійної споруди замку. Він мав би захищати замок від вандалів, а також, оскільки зростає туристичний інтерес до пам’ятки, то і запобігти людським жертвам.

Нагадаємо, Поморянський замок перебував у аварійному стані з 70-х років минулого століття, а 2008 у нього почали валитись стіни. Активісти неодноразово просили допомогти врятувати пам’ятку архітектури XIV ст. У 2016 році у замку виявили унікальні старовинні розписи на стінахПізніше у замку провели протиаварійні роботи та влаштували дерев’яні підпори. До кінця минулого року для нього мали знайти власника, однак досі це зробити не вдалося.

Ольга Коваль

Фото Ганни Гаврилів

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!