В ЛНУ ім. Івана Франка побудують новий гуртожиток. Деталі

5521 1
У Львівському національному університеті ім. Івана Франка побудують новий гуртожиток та відремонтують санаторій-профілакторій. Про це Tvoemisto.tv розповів директор студентського містечка Мирон Микитин.
фото: projeto-a.com

фото: projeto-a.com

За його словами, на реконструкцію санаторію-профілакторію передбачено 8,5 мільйонів гривень. За ці кошти планують облаштувати фасад будинку, а також відремонтувати його всередині. Ремонт повинні закінчити до 2018-го року. Після ремонту в кімнати та у півблоки закуплять меблі. Коли студенти зможуть жити в оновленому гуртожитку, в університеті ще не вирішили. Скоріш за все, їх поселятимуть з наступного навчального року.

Колишній санаторій-профілакторій розташований на вулиці Пасічній, 62. Всередині майбутнього гуртожитку обіцяють облаштувати їдальню для студентів. Як зазначив Мирон Микитин, туди зможуть заходити студенти з усіх гуртожитків ЛНУ ім. Івана Франка.

Також в університеті врегулюють систему поселення: першокурсників хочуть поселяти лише з першокурсниками, аби їм було вигідно разом ремонтувати свої кімнати.

Читайте також: Нова забудова у студмістечку Політехніки: чому мешканці проти гуртожитку

На створення нового – 9-го гуртожитка народні депутати від Львівщини попросили 110 млн гривень з бюджету. Депутати надіслали звернення до віце-прем'єр-міністра України, щоби уряд передбачив ці кошти для будівництва гуртожитку у державному бюджеті.

Проект будівництва гуртожитка вже є, проте дозволу на будівництво, поки університет не отримає грошей, міська рада надати не може.

Як розповів проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, потреба в ще одному гуртожитку дуже велика: «Ми отримали близько трьох тисяч заяв на проживання в гуртожитку, а поселити змогли лише 1047 студентів. Наші гуртожитки перенаселені, тому нам допомогли з місцями Лісотехнічний університет, Університет банківської справи, Національна комерційна академія та Національний аграрний університет».

Новий гуртожиток також буде розпланований на двомісні кімнати з санвузлом на один півблок.

Для студентів якого факультету призначать гуртожиток, ще не відомо. Як зазначив Мирон Микитин, туди поселятимуть студентів факультету з найбільшою кількістю першокурсників.  Цьогоріч найбільше студентів вступили на факультети журналістики, міжнародних відносин, іноземних мов та економіки.

Олеся Шеремета.


Читайте також:
13 Жовтня, 2017 01:18
Lui «Ми отримали близько трьох тисяч заяв на проживання в гуртожитку, а поселити змогли лише 1047 студентів. Наші гуртожитки перенаселені, тому нам допомогли з місцями Лісотехнічний університет, Університет банківської справи, Національна комерційна академія та Національний аграрний університет».
Цікава математика. 5/6 гуртожиток. Блок - 4 кімнати (2 по 2 і 2 по 3) - 10 людей. На поверсі 6 блоків (два крила) - всього 60 людей. 8 поверхів (з 2 по 9, перший не вра[***]о, там адміністрація) - 480 людей (мінімум, без врахування "битовок"). Таких гуртожитків 2 (5 і 6 ідентичні) - 960 студентів. Решту 87 студентів (1047 поселених мінус 960 обрахованих) поселили в 2, 3 і 4 гуртожитки та гуртожитки інших навчальних закладів.
Числа в статті взяті зі стелі.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!