Нова забудова у студмістечку Політехніки: чому мешканці проти гуртожитку

7124 0
Університет «Львівська політехніка» на своїй території почав будівництво гуртожитку. Мешканці сусіднього будинку побоюються, що це будівництво позбавить їх власного житла.

Національний університет «Львівська політехніка» будує собі новий гуртожиток на вулиці Відкритій, 1. Львівська міська рада видала містобудівні умови і обмеження на будівництво гуртожитку в липні цього року. Наприкінці «Львівська політехніка» провела тендер і визначила забудовника – ТОВ «Компанія Будремактив». Кінцевим власником компанії є львів’янин Олег Медик. В умовах тендеру вказано, що будівництво проводитиметься на зсувонебезпечній ділянці.

Як розповів Tvoemisto.tv головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, проект погодили на містобудівній раді, де його представляв головний архітектор проекту, доцент «Львівської політехніки» Ігор Гнесь. «Оцінювати геологію – не завдання міста. Ми тільки погодили містобудівні умови та обмеження. Далі Політехніка має пройти всі експертизи у відповідних органах», – сказав Юліан Чаплінський.

До початку будівництва майданчик виглядав так (фото Анни Нусьо, Facebook). Тепер він виглядає так:

Ділянка, на якій заплановане будівництво, була стареньким спортивним майданчиком між житловим будинком та іншим гуртожитком Політехніки. Це від початку й обурило мешканців. Але найбільше їх турбує те, що будуватимуть на зсувонебезпечній ділянці.

«Сусідні будинки Політехніки мають пошкодження після попередніх будівництв, є тріщини на 5 поверхів. Також є квартири, де ця тріщина наскрізна, і туди задуває повітря. Тому ініціативна група мешканців прийняла рішення звертатися в усі інстанції щодо скасування цього будівництва», – розповів кореспондентці Tvoemisto.tv Павло Бачинський, педагог-організатор та вчитель у школі №50 ім. Макаренка.

Фото зі сторінки Павла Бачинського на Facebook

 

За словами мешканців, через будівництво у будинку розходяться шви та просідає підвал

Проректор із навчально-виробничої роботи «Львівської політехніки», кандидат технічних наук Володимир Крайовський каже, що висновки експертиз підтвердили – будівництво на цій ділянці можливо. «Висновки геології на замовлення Політехніки кажуть, що застережень щодо зсуву ґрунтів немає, – каже він. – Інакше ми би не починали робіт. Я також мешкаю на Остроградських 20. Є висновок про обстеження будинку і теж є висновки, що будівництво не зашкодить стану будівлі».

Висновок ПрАТ «Геотехнічний інститут» (збільшити)

Крім того, мешканців непокоїть, що 9-поверхова будівля нового гуртожитку обмежить доступ сонячного світла до їхніх квартир. Щодо цього Політехніка також провела свої дослідження. Експертиза підтвердила, що будівництво «вкраде» світло у сусіднього будинку, але, за висновком ТзОВ «Галпроект», ці обмеження не будуть критичними.


Мешканці будинку на Остроградських цим висновкам не довіряють, каже Павло Бачинський: «Там очевидно не дотримано режиму інсоляції в двох під'їздах, він підроблений на документах в Prozzorro, навіть вулиця вказана неправильно. Ми намагалися зв'язатися з експертом, який надавав оцінку інсоляції, і він відмовився говорити, кинувши слухавку».

Мешканці замовили незалежну експертизу, аби з’ясувати, чи витримає їхній будинок нове будівництво поруч.

Ще одне заперечення – будівництво ведеться в історичному ареалі міста. Згідно з постановами Кабміну, містобудівні умови на таке будівництво мають погоджуватися із Міністерством культури. Чи дотримана ця процедура, Tvoemisto.tv у «Львівській політехніці» відповісти не змогли.

Володимир Крайовський каже, що студентам Політехніки потрібно ще приблизно дві тисячі місць у гуртожитках. Новий корпус мав би вмістити майже чверть від цієї потреби – 480 осіб. «Кабмін виділив цільові кошти на будівництво цього житла. Це фактично єдина вільна ділянка в тому місці, і ми хотіли, щоби студентське житло було компактно збудоване в студентському середовищі», – каже проректор. Цього року на будівництво виділили близько 40 мільйонів гривень. Загальний кошторис будівництва становить 150 млн грн.

«Я впевнений, що гострої потреби в будівництві гуртожитку у Політехніки немає, бо там живе дуже багато людей із сім’ями і дуже мало студентів», – вважає Павло Бачинський. Розташовані поруч забудови мешканці також вважають незаконними. Один проблемний довгобуд зупинили через порушення умов висотності. Із новобудов у районі також є будинок для викладачів Політехніки, збудований коштом інвестора, розповів Володимир Крайовський.

За словами проректора, замість старого майданчика з асфальтним покриттям у районі давно мав з’явитися сучасний спорткомплекс: «Він мав бути збудований на Лукаша, 4, між 5-им і 11-им гуртожитками, де колись був стадіон. Інвестор не встиг його збудувати з технічних причин. Але ніхто з мешканців і студентів обділений спортивними майданчиками не буде. В комплексі будівництва гуртожитку також будуть спортивні майданчики».

Ділянка, призначена під спорткомплекс, розташована навпроти гуртожитку №5

Мешканці будинку збирають підписи під зверненнями та петиціями. Свої скарги вони скерували до прокуратури, Держінспекції архітектурно-будівельного контролю та міської ради: вимагають зупинити будівництво. Як повідомили в прокуратурі Львівської області, розглядає заяву мешканців місцева прокуратура №3. Також звернення спрямували до ДАБІ та управління захисту економіки Нацполіції у Львівській області.

В Політехніці сподіваються досягнути компромісу з мешканцями. Найближчим часом планують провести зустріч із ними за участі головного архітектора міста.

 

Зоя Красовська

Олеся Шеремета

 

Міські акценти

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!