Зруйновані розписи у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Славському планують відновити
За ескізами розписів у церквах на Золочівщині та Пустомитівщині хочуть створити проєкт відтворення живопису Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.
фото: Сергій Леонов / Facebook
фото: Сергій Леонов / Facebook

31 жовтня 2019, 08:57

Зруйновані розписи у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Славському планують відновити. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

За ескізами розписів у церквах на Золочівщині та Пустомитівщині хочуть створити проєкт відтворення живопису Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Ймовірний план повернення у церкву розписів українських художників доби сецесії перш за все узгодять з громадою та мистецтвознавцями, аби знайти шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Читайте також: В УГКЦ прокоментували ситуацію із знищенням розписів у храмі в Славську

За словами заступника голови ЛОДА Івана Собка, церква Успіння Пресвятої Богородиці у Славському має залишатися пам’яткою архітектури місцевого значення, а проєкт можуть виконати фахівці ДП «Інститут «Укрзахідпроектреставрація».

Ескізи робіт Сосенка та Буцманюка можна взяти у церкві Святого Михаїла у Підберізцях, у дерев’яній церкві села Поляни Золочівського району та в церкві Святого Миколая у Золочеві. Окрім цього, усіх священиків греко-католицької церкви ознайомлять із переліком пам’яток, аби попередити подібні випадки. А до голови Славської ОТГ уже скерували звернення щодо пропозицій з відновлення розписів та співфінансування проекту.

Читайте також: Для священників УГКЦ на Львівщині проведуть семінари про збереження пам’яток

Нагадаємо, що цьогоріч у церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славському розпочали ремонт, під час якого 15 травня знищили автентичні розписи початку ХХ століття авторства Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Крім того, з підлоги збили плитку, виготовлену на фабриці Івана Левинського.



Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

CityLife
Відсторонили голову громади, або Що сталося у Славському, де буде масштабний курорт
Нещодавно депутати Славської селищної ради висловили недовіру голові Володимиру Безі та достроково зупинили його повноваження. Володимир Бега з рішенням депутатів не згоден, а кілька днів тому звернувся до регіонального відділення Асоціації міст України за підтримкою. «Твоє місто» поспілкувалося з секретарем Славської селищної ради Олегом Даниляком, на якого тимчасово покладені обов’язки голови. Ми поговорили про те, що сталося, як зараз працює Славська ТГ та про те, як він бачить подальший розвиток громади.
Hero Image

07 квітня 2025, 16:16

26 березня депутати Славської селищної ради висловили недовіру селищному голові Володимиру Безі та відправили його у відставку. Розкажіть, що сталося і чому так? Так, дійсно, на позачерговій сесії Славської селищної ради було голосування депутатів, в результаті якого і прийнято рішення про припинення повноважень голови. Ви ж розумієте, що це рішення визрівало в кожному не один день...
Читати повністю
ArrowUpRightIcon

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"