Не шкода нікого, чиї шапки полетять, або Ще раз про звинувачення у домаганні в університеті у Львові

2519 0
Професора університету імені Івана Франка у Львові звинуватили в домаганнях. В закладі почали внутрішнє розслідування, на цей час викладача факультету журналістики кафедри зарубіжної преси Йосипа Лося, відсторонили від роботи. Журналістка Мар'яна Карапінка вважає, що кожна студентка, кожна молода працівниця заслуговує на чіткий захист, а « тих, чиї шапки полетять, зовсім не шкода».
Фото: mruwka.com

Фото: mruwka.com

Мою львівську журфаківську бульбашку трусить від того, що вийшло на яв те, що бродило коридорами третього поверху головного корпусу університету Франка роками – професор Лось чіплявся до студенток і від його масних пропозицій, рук та бажання обслинити страждало не одне покоління.

Перший крок до справедливості зроблено – його відсторонили. І хтось скаже – та навіщо 87-річному дідові псувати репутацію, хай відходить з миром. Але ні! Кожен, хто плекає вологі мрії похарасити слабшого, беззахисного, залежного, повинен розуміти, що справедливість знайде і перед входом на той світ.

Читайте також: У львівському університеті відреагували на звинувачення одного з викладачів у домаганнях. Оновлено

Мене від його коментів справді захищало те, що крім журфаку, я вчилася в ЛБА/УКУ і мала трохи здоровіше розуміння своїх меж. Тому на виховних розмовах в його кабінеті він мене напрягав тим, щоб бацила лібералізму мене не захопила, особливо, коли я їхала на навчання в Бельгію, формально закінчуючи факультет. Але я пригадую, що заходити до нього було неприємно. Ми тоді підсміювалися, але лише зараз зрозуміло, що це захисний механізм, реакція на нездорову ситуацію.

Говорячи про виклики абʼюзу щодо дітей, один з «дослідників» єзуїт Ганс Цольнер навів африканське прислівʼя – «Щоб виховати дитину, треба село (мовляв, потрібна мережа стосунків і підтримки), – і продовжив. – Щоб образити дитину, теж треба село, бо насильник не діє у вакуумі, існує ціла структура закривання очей, виправдань, пояснень».

Як у цьому випадку – так, він старий маразматик, ну, що з нього візьмеш, ну він так жартуваа, це стиль такий… Жодна 17-18 річна дівчина не повинна переживати того, через що її пропускав досвід спілкування із професором Лосем. І крапка.

«See something, say something». Це дуже просте правило. Банальне. Дозвольте поділитися, як воно спрацювало для мене. Під час літньої школи Гарвардського університету, а я туди їхала не студенткою, а вже маючи кілька років досвіду праці, у нашому гуртожитку до мене почав виявляти інтерес один старший дядько. Не з нашої програми і не з нашого гуртожитку. Просто приходив побалакати, питав. На пенсії він знайшов розвагу – брати літні курси у найкращих університетах, щоб компенсувати те, чого не мав у молодості. Мене особливо не напрягав і я часом залишалася з ним побалакати у дворі. Через кілька днів мені подзвонила менторка гуртожитку: «Я помітила, що це відбувається. Якщо тобі не ок його увага, скажи, і ми його зупинимо». Я нікому не жалілася і нічого не казала. Менторка побачила і знайшла максимально делікатну формулу, щоб мені сказати, що в мене є захист, якщо потрібно.

Читайте також: Професора, якого у Львові звинуватили у домаганнях, відсторонили

Думаю, що кожна студентка, кожна молода працівниця заслуговує на такий делікатний, але чіткий захист. На журфаку ЛНУ цього не було, і не шкода нікого, чиї шапки зараз полетять.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!