
Фото: Новинарня
Статистика нових хворих по Covid-19 на Львівщині минулого тижня що не день била рекорди. Разом з тим, на вулицях Львова та у торгових центрах люди без масок, мешканці міста не дотримуються дистанції. Про байдужість містян – заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.
Карантин не може бути вічним. Потрібно відновлювати економічну активність міст і сіл. Дотримуючись хоча б елементарних правил (маска, руки, дистанція), ми можемо протидіяти поширенню хвороби. Біля кожного не поставити контролера.
Це має стати усвідомленим вибором кожного з нас, якщо ми цінуємо життя своє, своїх рідних, просто життя тих, хто поруч живе і працює. На жаль, наразі байдужість перемагає.
Читайте також: Чому ми продовжуємо медичну реформу
Поруч з обласною інфекційною лікарнею, навпроти Личакова, квітковий магазин. Прямуючи на цвинтар, чекаю біля входу, коли вийде покупець. Обминаючи мене і ще двох наступних покупців, у магазинчик влітає респектабельний пан. Звертаю йому увагу, що ми усі тут у масках у черзі. Пан здивовано перепитує, а чого ж не заходите. Пояснюю йому, що є правила карантину, тому мають бути витримані вимоги. На що чоловік щиро розсміявся і сказав наступне: «Немає ніякого карантину. Суд усе скасував. Я сам лікар. Добре знаю, що то за афера». Взяв квіти, пообнімався з друзями і гордо поїхав далі. Пан все знає. Він впевнений, що його мине.
А в цей час хворих Covid-19 не стає менше. Сумно. Бо щодня від вірусу йдуть з життя львів’яни. Серед них є знайомі, співробітники
Медики спеціалізованих лікарень збиваються з сил. В інших лікарнях напруга як вистояти, не дати вірусу проникнути в медзаклади.
Читайте також: У чому сила України або Життя, прожите на Майдані
Сьогодні (матеріал написаний 8 червня –.ред.) я відвідала обласний лабораторний центр. У черзі на ПЛР-дослідження 2200 зразків. Дещо менше, ніж останні кілька днів. Свята. Лаборанти продовжують працювати з величезною напругою.
Будьмо небайдужими і здоровими!