Як «Голос» Вакарчука забирає електорат Зеленського на Львівщині

9812 3
Новостворена партія Святослава Вакарчука задовольнила кілька запитів виборців.
Фото: Голос

Фото: Голос

Менш, ніж місяць тому лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук повідомив, що збирається йти у Верховну Раду на чолі власної партії — «Голос». Згідно з останніми рейтингами соціологів КМІС та групи «Рейтинг», новостворена політсила має шанси подолати прохідний бар’єр, а на Західній Україні її підтримка сягає 15,3%, що є другим результатом після «Слуги народу» Володимира Зеленського. Хто на Львівщині збирається голосувати за партію Святослава Вакарчука і чому, спираючись на дані соціологічних досліджень, пояснює директорка українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.

Коли Володимир Зеленський ішов на вибори, то був уособленням політика, який протиставлявся чинній владі, людиною, здатною зламати систему. Усі, у кого був запит на злам системи, розуміли, що серед нових політиків прохідним є тільки він, а більшість людей хочуть підтримати не просто кандидата, а того, хто має шанси виграти. Натомість під час парламентських виборів є ширше політичне меню, люди можуть вибирати ті партії, яким вони більше довіряють, які ближчі до них ментально та будуть однозначно відстоювати близькі їм цінності. Тож рівень підтримки партії «Слуга народу» є нижчим, аніж самого Володимира Зеленського.

На Львівщині новостворена партія Святослава Вакарчука «Голос» однозначно «відкусила» кількість прихильників партії президента, оскільки це також нова політична сила, яка має на меті злам системи і пропонує швидкі зміни. Але на її чолі стоїть проукраїнський кандидат, моральний авторитет для місцевих мешканців. У результаті ми маємо кілька політичних партій, які задовольняють очікування та потреби виборців більш повно і точно, ніж це робить «Слуга народу». І на Львівщині голоси тих, хто раніше підтримав Зеленського, окрім партії Святослава Вакарчука, перетікають до партій «Громадянська позиція», «Самопоміч», та ж «Свобода».

Читайте також: Вони йдуть, ми вибираємо. Усе про вибори, списки партій та можливі квоти

Образ виборця «Слуги народу» на Львівщині майже такий, як і виборця Зеленського. Партію підтримують більше мешканці маленьких містечок, аніж Львова, віком до 29 років. Щодо партії «Голос», то її підтримують мешканці області різного віку та статі.

Зростання популярності партії «Голос» на Львівщині є логічною. Святослав Вакарчук для багатьох мешканців області є моральним авторитетом, і не викликає сумнівів те, що він відстоюватиме проукраїнську позицію. До нього, як до лідера партії, є високий рівень особистої довіри, його теж готова підтримувати молодь. Він досить популярний рок-співак, має харизму, подобається людям. Його партія задовольнила кілька запитів виборців. По-перше, у них нема сумнівів, що він чесний. Також вони його вважають відповідальним, відповідно, у його команді будуть такі ж люди — морально чисті, фахові, компетентні. Крім того, Святослава Вакарчука вважають розумним, адже він має кілька вищих освіт. Він не з системи, не має корупційного шлейфу, готовий до активних змін, цілеспрямований.

Люди досі при виборі політсили переважно орієнтуються на її лідера і його персональні характеристики. Питання «Що пропонує партія?» і «Куди вона нас веде?» вже є другорядними. Партія «Слуга народу» досить довго не оголошувала списки і не говорила, що робитиме при владі, проте все одно мала найвищий рейтинг — навіть ще до того, як Володимир Зеленський став президентом. Так само рейтинги «Голосу» почали зростати ще до того, як Святослав Вакарчук пояснив, хто буде в його команді та яка програма партії. Склад команди, цілі партії, заяви потім підсилюють або послаблюють позиції політсили. Ці речі матимуть значення тоді, коли виборець порівнюватиме кілька партій, які йому симпатичні, щоб обрати між ними.

Читайте також: Куди веде Україну Зеленський та чого від нього очікує Європа

Соціологи вносили Святослава Вакарчука в опитувальник щодо президентських виборів ще навіть до того, як він натякнув, що міг би взяти в них участь. І вже тоді він мав достатньо високий рейтинг на Львівщині. Він почав падати тоді, коли Святослав Вакарчук довго вагався, балотуватися чи ні. Коли виборці голосують за борця за зміни, вони мають бути певні в тому, що він готовий і хоче йти на цю війну.

Тепер Святослав уже сказав точно, що йде в парламент і готовий до боротьби. Він оголосив свою першу десятку, і в медіапросторі про неї дуже хороші відгуки. Фактично ні до кого з його команди у виборців немає претензій, там багато фахівців, молоді, що також впливає на стрімке зростання рейтингу партії на Львівщині.

Очікування від «Голосу» після виборів доволі різні. Є стереотипні — наприклад, що Вакарчук у Раді буде займатися підтримкою української культури, українських цінностей та мови. Також є думка, що партія «Голос» буде конструктивною силою, яка лобіюватиме закони в інтересах народу, протиолігархічною силою, яка протистоятиме певною мірою корупційним схемам у Верховній Раді. Частково є думка, що Святослав Вакарчук підніматиме соціальнополітичні питання — тобто підтримуватиме більш популістичні рішення, які скеровані на покращення добробуту населення.

У «Голосу» ще є великий потенціал. Партію створили не так давно, і не всі ще про неї знають. Тим більше, вона підійшла впритул до бар’єру прохідності по Україні, а це теж мотивація для людей — голосувати за тих, хто проходить в Раду, а не просто подобається. Крім того, є поняття вірусності, моди на партії — як тільки з’являється певна критична маса людей, які підтримують політсилу, вона починає впливати на своє оточення, і таким чином підтримка партіє може зрости ще більше.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Читайте також:
13 Червня, 2019 09:05
666 ... "галино" , усна українська в нього така ж , як у вас письмова російська ... запросто можете "заспівати" дуетом ...
13 Червня, 2019 08:43
666 ... пані Галино , зате як він(воно) співає ...
12 Червня, 2019 21:20
галина вакарчук порохобот он должен поддежать зе а он на него бочку катит кто он такой он возомнил о себе и не подозревает что он выглядит очень смешно если он действитедьно хочет помочь украине и людям то должен обьединяться с зе а он пустомеля его даже неприятно слушать так как несет ахинею мы его уже однажды видели в парламенте это просто трус очень скоро сбежал оттуда а он думает что он оратор это мыльный пузыть иорошенка люди не голосуйте за него это предатель и не слушайте его в виннице было очень мало людей а кто пришел его освистали потому что он безграмотный два слова связать не может он зе в подметки не годится одно и тоже повторяет по десять раз так как забывает о чем говорил он со своим отцом поддерживают пороха и решили подтянуть пороха сначала пускай научится говорить а то оратор из него никакой куда ему вр на учебу к падубию
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!