
Photo by Alphacolor on Unsplash
Американський журналіст Джо Ліндслі розповідає, як не втратити зв'язок у випадку надзвичайної ситуації і які програми слід використовувати, а яких уникати.
Як не втратити зв’язок у випадку надзвичайної ситуації?
Умійте пристосовуватися та майте доступ до багатьох платформ, програм, методів комунікації, а також способів віртуального та фізичного резервного копіювання.
- Визначте разом із родиною, друзями та колегами, де ви зустрінетеся, якщо спілкування перерветься. Узгодьте як локацію, так і вікно часу, коли потрібно туди прибути.
- Підготуйте папір і ручку, щоби за потреби залишати нотатки.
- Придбайте наручний або настінний годинник, не підключений до інтернету.
- Завантажте на свій телефон необхідні матеріали включно з мапами.
- Підготуйте фізичну карту міста і області та компас на додачу.
- Майте додаткові хвилини від вашого мобільного оператора.
Які програми використовувати і яких уникати?
– Для приватного спілкування програми Signal і Wickerme є найбільш безпечними та надійними. Іноді більш популярний Signal може бути перевантажений, тому Wickerme стане запасним варіантом. Ці програми безпечніші, аніж Telegram, Viber, What’s App, Messenger тощо.
– Популярний в Україні Telegram не є надійним для безпечного спілкування між людьми, тому варто перейти на Signal або Wickerme. Використовуйте Telegram лише для перегляду новин та інформаційних каналів, яким ви маєте підстави довіряти. Цей месенджер кращий, аніж Facebook та Instagram, для обміну швидкою інформацією з багатьма людьми.
– Якщо інтернет або стільниковий зв’язок не працюють, існує FireChat, який дозволяє користувачам передавати повідомлення між телефонами на відстані дев’яти метрів (іноді й більше). Однак FireChat абсолютно не конфіденційний: його застосовують, коли всі інші варіанти недоступні.
– Тримайте пристрої зарядженими, підготуйте резервні батареї.
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.