фото: bookforum.ua

фото: bookforum.ua

Читачі Tvoemisto.tv обирають найкращу книгу 24-го Форуму Видавців у Львові

4304 0
Пропонуємо нашим читачам самим обрати найкращу книгу Форуму Видавців у номінації від медіа-хабу «Твоє місто».

Обирайте книгу з нижче наведеного детального переліку та пишіть її номер, назву, автора в опитуванні на Facebook-сторінці Твого міста. Голосування триває до 11-го вересня, 16:00.

1.  Мороз Мирослав. Літопис життя і творчості Івана Франка (тритомник). Видавництво «Артос» Фундації «Андрей». Ціна 300 грн.

Пропонована тритомова праця Мирослава Мороза (1923-2006) написана ще у минулому столітті, та лиш тепер дозволила доля їй вийти «на люди». Це перший хронологічний звід відомостей про життя і діяльність українського генія людства Івана Франка, із засвідченням кожної дати, кожного факту відповідним документом, дослідницьким чи архівним джерелом. Кожен том супроводжується докладними покажчиками, які полегшують користування виданням. «Літопис життя і творчості Івана Франка» розрахований на спеціалістів-літературознавців, на викладачів і студентів вищих навчальних закладів, на учителів та учнів-старшокласників.

2. Франко Іван, Тимошенко Міхай, Горішний Кирило. Герой поневолі (двотомник). Видавництво «Леополь». Ціна 110 грн.

Графічний роман «Герой поневолі» – двотомна графічна адаптація однойменної повісті Івана Франка. «Буря Весни народів зірвалася 13 марта 1848 року у столиці австрійської імперії – Відні та одразу перенеслася до Галичини. Серед людності зростав запал до повстання, нечуваного в історії Львова. На цитаделі набиті гармати були націлені на ратуш. Роздразнення змагалося. Всі почували, що мусить прийти до вибуху. Стало се 1 листопада 1848 року. Сей пам'ятний день для Львова починався вже з ранку. Ратуш розсипався в розвалини від гарматних куль та палав огнищем. Ціле середмістя було як пекло. Крик, писк, біготня, тріск меблів, викидуваних на вулицю, гойкання гвардіяків, ремісників і всякого дрібного люду, що робив барикади.
Ці розбурхані хвилі революційного руху внесли неспокій і заколот у тихе, самітне життя канцеляриста Степана Калиновича… Барикади у Львові, і він, найвірніший цісарський підданий, також причинився хоч одним полінцем до сеї революційної будови! Чого вони хочуть, за що б’ються, на що надіються? Він ніколи не розумів революційного запалу, а тепер найменше. Чув лише, що для нього нема виходу, що він тут немов у клітці. Але як звідси драпнути на волю?» (Іван Франко)

3. Турій Олег. «Будьмо собою» Життя і Заповіт патріарха Йосифа Сліпого. Видавництво УКУ. Ціна 95 грн.

У 125-ту річницю з дня народження Йосифа Сліпого Інститут історії Церкви Українського католицького університету спільно з Постуляційним центром беатифікації й канонізації святих УГКЦ пропонує читачам ювілейне видання, яке включає в себе його незабутнє «Завіщання», біографічний нарис о. Андрія Михалейка, ілюстрований світлинами найважливіших етапів патріархового подвижницького шляху, та вступне пастирське слово Блаженнішого Святослава Шевчука, яке привертає увагу до ключової ідеї, втіленої в житті Великого Патріарха і в його заповіті нащадкам: «Будьмо собою!»

4. Винницька Ярина. Наречена. Видавництво «Terra Incognita». Ціна 180,00 грн.

Проект «Наречена» – це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Ми хочемо показати неймовірну розкіш традиційного вбрання і навчити дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди. І, можливо, тоді хтось з дівчаток захоче стати королівною у сорочці із домотканого полотна.

5.  Стецько Віра (упорядник). Таїна Пінзеля. Видавництво «Майстер книг». Ціна 250 грн.

Мистецький альбом «Таїна Пінзеля» (друге видання, доповнене) присвячений творчості геніального митця вісімнадцятого століття – Іоану Пінзелю. Книга містить каталог творів видатного скульптора, його біографію, а також карту з позначками, де знаходяться його роботи. Альбом розрахований для всіх поціновувачів творчості Великого майстра.

6. Герасим'юк Олена. Розстрільний календар. Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля».  Ціна 114,90 грн.

Це унікальна хроніка політичних репресій в радянській Україні. Страшні події нашої історії ХХ століття – арешти, допити, заслання, розстріли українських політичних діячів, військових, науковців, митців, письменників, громадських активістів – викладені не у звичній хронологічній послідовності, а прив’язані до традиційного календаря. Тут не лише зафіксовані дати подій, але й подані короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань. Така форма викладу наочно показує схему роботи радянської репресивної машини та привертає увагу до сторінок історії, які нам потрібно знати і пам’ятати.

7. Колектив авторів. Корона, або Спадщина Королівства Руського. Видавництво «Газета “День”. Українська прес-група». Ціна 200 грн.

Без сумніву, книга стане відкриттям навіть для заглиблених в історичні контексти. Не варто боятися закидів, що історію «переписують». Важливо те, що її треба «передумувати». Історія – не «теорема», яку досить один раз довести. Вона «живе» у формі постійних перетлумачень та інтерпретацій. Як слушно зауважила під час спілкування з учасниками цьогорічної Літньої школи журналістики «Дня» професор Наталя Яковенко, кожне нове покоління ставить історії свої запитання й з неосяжного минулого ми завжди обираємо лише те, що потрібне нам сьогодні. Книга «Корона, або Спадщина Королівства Руського» – пропонує саме ті сенси, які потрібні українському суспільству сьогодні. Це – книга-«домкрат» для суспільної думки, книга, яка ставить історію в позицію активного діалогу з суспільством. В Україні надто довго домінувала «народницька» історіографія, в якій не було місця шляхті, еліті й загалом тим, хто своїми вчинками, моральними й інтелектуальними якостями, підіймався над загальною масою. Наша книга пропонує принципово нову оптику для ключових подій української історії.

8. Яворський Францішек. З минулого Львова. Видавництво «Центр Європи». Ціна 120 грн.

Книга «З минулого Львова» – збірка, що складається з трьох книг Яворського: «Польські королі у Львові» (була надрукована у Львові в 1906 р. і перевидана в доповненій й зміненій авторській редакції в 1912 р.); «Львівська ратуша» (Львів, 1907) і «Львівський університет» (Львів, 1912). Запропонований читачеві перший повний український варіант цих книг забезпечений науковою редакцією та новим ілюстративним рядом. Переклад зроблений з максимальним дотриманням стилю і лексики автора. Книга може зацікавити істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, широке коло читачів, особливо шанувальників минулого західноукраїнських земель і давнього Львова.

9. Лоуренс Девід Герберт. Коханець леді Чаттерлей. Видавництво Старого Лева. Ціна 220 грн.

«Коханець леді Чаттерлей» – це сплав белетристики та філософії, у центрі якого жіноча чуттєвість. Роман, у якому еротика і сексуальність існують на рівні з чудово прописаними психологічними нюансами та аналізом того часу. У своїх ілюстраціях до книжки творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) поєднала відвертість, сміливість, стиль та психологію. Це оформлення не лише передає дух роману, а й осучаснює його, даючи нову площину для прочитання.

10. Кіплінг Ред'ярд. Кім. Видавництво «Навчальна книга - Богдан». Ціна 139 грн.

Роман Ред’ярда Кіплінґа «Кім» вважається вершиною його творчого доробку. Загадкова і незбагненна Індія, яка постає на сторінках роману вибуховою сумішшю культур, народів та віросповідань, захоплює читача своєю красою і потворністю, а головний герой – хлопчак Кім – проводить читача у найпотаємніші її закамарки. З’явившись на межі 19 та 20 століть, «Кім» започаткував цілий жанр «шпигунського роману». Відтак читач, разом із Кімом, може сам стати учасником потаємної і непримиренної боротьби британських та російських спецслужб за вплив у Азії – частини Великої Гри. Не даремно «Гра Кіма», яку читач може знайти на форзаці книжки, здавна була частиною вишколу скаутів по всьому світі, у тому числі й українських пластунів.

11. Франко Іван, Річ Віра (переклад). Мойсей: Поема (українською та англійською мовами). Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка. Ціна 300 грн.

Львівський національний університет імені Івана Франка присвячує це видання 160-iй річниці з дня народження свого Патрона. У книзі читач знайде знамениту поему Івана Франка «Мойсей», наведену в оригіналі та в перекладі Віри Річ англійською мовою. Іван Франко – найвидатніший український письменник пошевченківської доби, науковець, мислитель, громадський діяч, що зробив дуже багато задля ідеї Української Державності, для усвідомлення єдності та цілісності української нації. Поема «Мойсей» – Другий Заповіт української літератури (Юрій Шевельов). Сюжет поеми охоплює певний період гебрейської історії, проте вона звернена передусім до українців, як рівно ж до інших народів, до всього світу. У книзі подано відомості про Івана Франка, глибокий літературознавчий аналіз поеми, порядкові коментарі до оригінального тексту та його перекладу.

12. Ерльбрух Вольф. Ведмеже диво. Видавництво «Чорні вівці». Ціна 100 грн.

Ще одна книга від культового сучасного німецького ілюстратора та письменника, лауреата Міжнародної премії пам'яті Астрід Ліндґрен за 2017 рік (її вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури) Вольфа Ерльбруха. Чим цього разу здивує українських читачів автор легендарного Крота? От що-що, а дивувати він таки вміє і неабияк піднімати настрій теж.

Цього разу історія вже не про манюсінького, але рішучого крота, а про величезного, але сентиментального ведмедя. І пов'язує ці оповідки хіба те, що кожен із персонажів на початку вилазить із-під землі, а далі вирушає на пошуки кожен чогось важливого для себе. Читайте книгу Вольфа Ерльбруха - у ній Ви знайдете відповіді на важливі питання. Про що мріє ведмідь, вилізши навесні із барлогу?.. Крім поїсти, звісно. Вже після того, як він добряче від'ївся. І чому він реве на весь ліс? Не здогадуєтеся?!

13.  Брум Дженні. Анімаліум. Видавництво Старого Лева. Ціна 300 грн.

Ласкаво просимо до «Анімаліума»! Двері цього музею відчинено двадцять чотири години на добу сім днів на тиждень. Тут зібрано вражаючу колекцію з понад 160 тварин, яку буде цікаво розглянути відвідувачам різного віку. Дізнайтесь, як еволюціонували тварини, зазирніть до препараційних лабораторій та відкрийте для себе різноманіття природних середовищ планети Земля. Завітайте до «Анімаліума» та пізнавайте красу і розкіш тваринного царства.

14. Тріус Енджі. Лікарі у світі тварин. Видавництво «Читаріум». Ціна 170 грн.

Що роблять дикі тварини, коли хворіють? На відміну від домашніх улюбленців, вони не можуть відвідати ветеринара. Зате вміють запобігати хворобам та лікувати самих себе за допомогою листя, коріння, насіння, мінералів. А ще вони мають доступ до найбільшої у світі аптеки – природи. Ця книжка розповідає 14 дивовижних історій про те, як дикі тварини застосовують особливі ліки й самі здогадуються, з чого їх приготувати.

15. Заклинська Осипа. Нова кухня вітамінова. Видавництво «Богуславкнига». Ціна 180 грн.

«Нова кухня вітамінова» вперше видана у Львові в 1928 р. Авторка книги, Осипа Заклинська, була модерновою, добре освіченою, надзвичайно організованою і прогресивною жінкою, активною у громадському житті, була членом організації «Союз Українок». Але головне місце в її житті займала родина, дім. У чому унікальність цієї книги? Не тільки в мові, якою вона написана. Читаючи її, ви ніби переноситесь у Галичину початку XX ст., відчуваєте дух старого Львова. Не тільки рецептами старовинної української, а передовсім галицької, кухні, яких тут понад тисячу. Це ще й:

– книга про ведення дому та плекання домашнього затишку, бо «У тій родині, де нема порядку, де недбало вариться, не може бути здоровля і щастя»;

– книга про культуру їжі: «Їсти потрібно небагато, але добірно», «при столі стараймося о погідний настрій, добре і зі спокоїм погризім страву...»;

– книга про здорове і збалансоване харчування: «Соли уживати якнайменше», «здорова кухня відкидає фабричний оцет», «Важність вітамін для удержання свого здоровля і своєї родини».

Осипа Заклинська мріяла зреформувати українську кухню «а станемо на добрій дорозі до відродження нашого народа і людства і піднесення життєвих сил у наших дітей». Звідси і промовиста назва книги – «Нова кухня вітамінова».

16. Андрощук Федір. Осеберг: загадки королівського кургану. Видавництво «Laurus». Ціна 150 грн.

У 1904 році в Норвегії був розкопаний, можливо, найбагатший курган епохи вікінгів. Загальноприйнята інтерпретація цього об’єкту, як поховання норвезької королеви залишалася непохитною аж до проведення аналізів ДНК – з’ясувалося, що «норвезька» королева має іранське коріння, і ще ціла низка несподіванок. Автор пропонує нове і найбільш резонне пояснення цього унікального і чудового пам'ятника епохи вікінгів.

17. Велч Джек та Сьюзі. Переможець. Усе, що ви хотіли знати про роботу керівника, але боялися запитати. Видавництво «Наш Формат». Ціна 185 грн.

Після виходу на пенсію легендарний керівник «Дженерал електрик» Джек Велч вирішив поспілкуватися з менеджерами з усього світу. Під час конференцій у різних країнах – від Мексики до Китаю – десятки тисяч керівників атакували його запитаннями. Як звільнити працівницю, яка усім подобається, але погано виконує роботу? Відповідь на яке одне запитання під час співбесіди може найкраще охарактеризувати кандидата? Як отримати підвищення? Чому варто по-різному винагороджувати людей на однакових посадах? Відповіді Джека Велча, а також реальні історії про його правильні рішення й помилки лягли в основу книжки «Переможець», яку він написав у співавторстві з дружиною.

18. Свааб Дік. Ми – це наш мозок. Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля». Ціна 159,90 грн.

Дік Свааб розбиває вщент основні постулати філософів, релігійних діячів та політичних пропагандистів, доводячи: людина, її характер, схильності, сексуальна орієнтація формуються ще в утробі матері під впливом генів та зовнішнього середовища і не можуть бути примусово змінені, виправлені, вилікувані пізніше, а «свобода волі» – такий само нонсенс, як і віра. Єдине, що керує людиною, – її мозок. Простежуючи людське життя від народження до смерті, Дік Свааб намагатиметься відповісти на непрості питання:

Чи здатна мати в період вагітності вплинути на майбутнє своєї дитини власною поведінкою і звичками, а дитина – на перебіг пологів?

У якому віці можна помітити статево обумовлені відмінності поведінки хлопчиків та дівчаток і що формує сексуальну орієнтацію?

Що таке підліткова закоханість і де починається та закінчується секс?

Депресія, ожиріння, безсоння, анорексія – захворювання мозку?

Чи безпечний канабіс і чому політика та наркотики завжди поряд?

Чим є агресія і звідки беруться злочинці?

Чому спорт – це вбивство, і чи буде світ кращим без релігії?

19. Сендс Філіп. Східно-Західна вулиця: Повернення до Львова. Видавництво Старого Лева. Ціна 100 грн.

Коли відомий юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові, то вирішив, що це також нагода відкрити місто свого дідуся, який не любив розповідати про минуле.

Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі?

Вибудовуючи потужну подорож-медитацію, у якій на шляху пам’яті злочини й провини залишають шрами у поколіннях, з прогалинами, що завжди будуть таємницями інших, автор врешті знаходить й для себе несподівані відповіді на питання про свою сім'ю. У цій книжці – спроба поговорити про минуле, в ній відчитаєте водночас історичну детективну історію, історію родини й законний трилер, у якому Філіп Сендс подорожує між минулим і сьогоденням, переплітаючи кілька історій в одне ціле.

20. Ролінґ Дж. К. Фантастичні звірі і де їх шукати (оригінальний сценарій). Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Ціна 160 грн.

Дослідник і магізоолог Ньют Скамандер щойно завершив навколосвітню подорож у пошуках найрідкісніших і найнезвичніших магічних істот. Прибувши до Нью-Йорка, він не має наміру тут затримуватись. Одначе, коли йому випадково підмінюють валізу і деякі його фантастичні звірі розбігаються по місту, під загрозою опиняються всі… «Фантастичні звірі і де їх шукати» – сценарний дебют Дж.К. Ролінґ, авторки серії улюблених світових бестселерів про Гаррі Поттера. За цим сценарієм було знято успішний фільм з володарем «Оскара» Едді Редмейном у ролі Ньюта Скамандера. Дія цієї захопливої історії про дружбу, чари, дивовижних персонажів і грандіозну веремію у Нью-Йорку відбувається за півстоліття до появи Гаррі. Це одна з найкращих і найдинамічніших пригодницьких епопей, яка ще матиме своє продовження…

21. Дж. Патрик Льюїс, Інноченті Роберто. Будинок. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Ціна 160 грн.

Одна з найгучніших ілюстрованих книжок останнього часу, що її створив знаменитий італійський художник Роберто Інноченті – лауреат міжнародної премії Ганса Християна Андерсена – найпрестижнішої премії у галузі дитячої літератури та ілюстрації. «Над моїми дверима викарбувано рік мого народження: 1656. Мене збудували з каменю й дерева, і за довгі століття мої вікна чимало побачили, а ринви – почули. Я був свідком, як множилися роди і падали віковічні дерева. Я чув сміх і гарматні постріли. Я пережив бурі, удари молотків, вгризання пилок – і, врешті, самота і запустіння. Аж одного разу діти, шукаючи грибів та каштанів, забігли сюди, на лісовий пагорб, і на світанку Нової доби я знову ожив. Звідси я й розкажу вам про своє життя у двадцятому столітті» – Будинок, 2009. Глибока філософська віршована оповідь у чудовому перекладі Григорія Фальковича.

22. Стемповський Єжи. Вибрані есе. Видавництво 21. Ціна 135 грн.

Пропонована збірка – перше в Україні книжкове видання творів Єжи Стемповського (1893 – 1969), знакової постаті в польській культурі, одного з найвидатніших польських есеїстів ХХ сторіччя, який з дитинства був пов’язаний з українською культурою. Багаторічна дружба пов’язувала його, зокрема, з Євгеном Маланюком, він навіть був хрещеним батьком сина Євгена Маланюка – Богдана. В основу пропонованого видання лягла одна з кращих збірок Єжи Стемповського «Есе для Кассандри», до якої додано відоме есе «Бібліотека контрабандистів» зі збірки «Від Бердичева до Рима». Характерною рисою цієї есеїстики є постійна присутність історичних аналогій і широкого культурного контексту, завдяки яким коментовані події, соціологічні явища чи людські долі отримують несподіване висвітлення, постають із зовсім неочікуваного боку.

23. Бабкіна Катерина. Заговорено на любов. Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля». Ціна 64,90 грн.

Збірка поезій «Заговорено на любов» – це радше збірка емоцій, щасть, сокровенних таємниць та сердечних ран, аніж вірші. Навіть ті, хто не звик зачитуватися поезіями, знайдуть серед текстів Катерини Бабкіної слова, здатні описати саме їхні любов чи тугу, радість, гіркоту, біль, страхи або надії. Тут із граничною відвертістю постають перед читачем і найсильніші почуття, і сучасна буденність, і свято душі, і війна, котра непомітно, але невідступно пронизує мрії, переживання і вплітається у кожен наш день, у кожну думку, кожен порив серця.

24. Жадан Сергій. Інтернат. Видавництво «Meridian Czernowitz». Сучасна українська проза. Ціна 145 грн.

…Одного  разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Партнерська публікація

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!