Фото зі сторінки журналу у Фейсбуці

Фото зі сторінки журналу у Фейсбуці

Harbuz усміхає. Засновниця дитячого журналу про щиру розмову з дитиною

3639 0
22-річна львів’янка Устина Лукащук зібрала на Спільнокошті гроші на видання, яке приємно взяти в руки й погортати

Устині Лукащук двадцять два роки, вона архітекторка й дизайнерка за освітою. Разом із однодумцями дівчина працює над створенням нетипового друкованого видання для дітей. Понад 50 тисяч гривень на перші два числа harbuz – якісно ілюстрованого та дбайливо запакованого журналу для маленьких естетів віком від 5 до 10 – вона зібрала на Спільнокошті. Устина займається версткою, менеджментом і продажем, ілюстрації ж для журналу створює її мати, львівська художниця й письменниця Христина Лукащук. Перший випуск журналу вийшов у січні. Tvoemisto.tv запитало Устину про те, як живе проект і що буде далі.

Я мала чітке усвідомлення, що повинна створити цей журнал. Кампанія на Спільнокошті допомогла зрозуміти, що ідея створення журналу з принципово новою подачею інформації для дітей також цікавить інших людей. Подорожі й навчання закордоном зародили в мені віру в те, що моя країна готова до того, що вже давно є популярним у світі – до розмови зі своєю дитиною.

Harbuz спонукає бути щирим, перш за все, з самим собою. Зараз це дуже потрібно. Ми з командою брали участь у дизайн-маркетах і фестивалях, де мали змогу комунікувати з потенційними читачами. Бачили першу реакцію цих людей. І зрозуміли головне: наш журнал і продукція, яку ми створюємо на додачу до нього, усміхає! Нам про це пишуть і говорять, і це те, заради чого ми працюємо.

Купуючи harbuz, батьки купують час, який обов`язково проведуть із дитиною. Купують емоції і тепло, усмішку, спогади і щось таке маленьке і трепетне, що живе в кожному з нас. Журнал коштує 120 гривень. Хтось готовий платити такі гроші, хтось ні – я ставлюсь до цього спокійно.

Читайте також: Історія успіху на Лисенка, 14. Як львів’яни вибороли дитячий майданчик

Не знаю, чи є в нас конкуренти. Роботи над власним проектом у мене стільки, що я просто не встигаю стежити за іншими журналами для дітей. Колись, можливо, займусь аналізом ринку, але не зараз.

Ми робимо журнал так, аби батькам було цікаво читати разом із дітьми. Спочатку вивчаємо кожну тему по-дорослому, а потім подаємо її просто та зрозуміло для всіх. Впевнена, що батькові малюка буде цікаво дізнатись про те, як діти досягають успіху в бізнесі, про дизайн, архітектуру, енергетику речей, а головне – поговорити про це з дитиною. Harbuz має дванадцять сталих тем. Ми намагаємось говорити про речі, які мало обговорюють у школах і вдома. Колись обов’язково розповімо про Львів.

Я закінчила Вищу школу мистецтв і проектування у Польщі. Моїм дипломним проектом був редизайн українського дитячого журналу «Світ дитини». Перш за все ця робота дала мені професійне розуміння і відповідь на питання: «Як це зробити і з чого почати?». Українським дитячим виданням я б додала трошки уваги до деталей та особистого ставлення до малюка.

Читайте також: «Яскрава доШкола». Львівський дитсадок, де не сварять і не карають

Хочемо влаштовувати зустрічі з дітками і батьками для обговорень та майстер-класів. Окрім випуску журналу у нас є безліч настроєвих дрібничок з ілюстраціями нашого автора. Це еко-торбинки, постери, наліпки, листівки, ілюстрації в рамочках. Найближчим часом хочемо збільшити їх асортимент.

Ірина Ладика

Фото зі сторінки журналу у Фейсбуці

(Не)пересічні львів'яни

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!