фото: karpatium.com.ua

фото: karpatium.com.ua

Куди поїхати на вихідні: гора поблизу Сколе, з якої можна побачити Львів

22656 0
Tvoemisto.tv рекомендує відвідати гору Парашка, що розташована на однойменному хребті в Сколівських Бескидах.

На Львівщині є місце, звідки відкриваються краєвиди мальовничої природи Карпат. Саме тут, прокинувшись зранку, розумієш, як це «вище неба», коли низовина та висоти потонули у густих білосніжних хмарах. Tvoemisto.tv рекомендує відвідати гору Парашка, що розташована на однойменному хребті в Сколівських Бескидах. Невдовзі тут планують збудувати гірський прихисток для туристів. Проєкт присвячують загиблому на війні пластуну Тарасу Гаврилишину.

Особливості місця

Гора Парашка є найвищою точкою Сколівських Бескидів. ЇЇ висота сягає 1268,5 м над рівнем моря. Кажуть, якщо в безхмарну погоду уважно придивитися, то з неї видно славетний Львів, розташований за 90 кілометрів. Почати шлях на гору можна з двох сторін її однойменного хребта Парашка, як з її західної сторони, з міста Сколе, так і з східної  з села Корчин, великої різниці тут немає, бо враження від побаченого не залежать від того, з якого боку маршруту ви приступили до підйому на гору. Неважливо, звідки розпочнете шлях, ключовими точками будуть: м. Сколе  г. Парашка  в. Гуркало  с. Корчин, і навпаки.

Читайте також: Де можна побачити весняні первоцвіти на Львівщині. Локації

Парашка розташована на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», тому, мандруючи звивистими стежками маршруту, починаєш помічати усе до окремих дрібниць, адже красу такого багатовікового дива нереально пропустити повз увагу. Вирушивши на зустріч краєвидам Українських Карпат поринаєш у цілковите єднання з гірською природою, що дає тобі кришталево чисту та нереально холодну річкову воду, гриби та ягоди, терпкі букові горішки, а головне живить морально своєю мальовничістю.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: на гостину до графів Лянцкоронських

За легендами, історична назва гори Парашки виникла ще у 1015 році. Названа вона в честь дочки Святослава Володимировича — Параски. Саме її кров була пролита на вершинах гори Парашки.

Підйом на гору Парашка починається з виходу на однойменний хребет Парашка. Вибиратися на вершину хребта доводиться мішаним лісом, нескладними маршрутними стежками (хоча ж і у цьому випадку варто подбати про гарну погоду, бажано без опадів). Підйом до хребта займає близько двох годин, хоча залежно, з якою швидкістю рухатися і наявності досвіду у пішому туризмі. По дорозі до хребта зустрічається невеличка річечка, де можна набрати на запас води чи просто освіжитися. Зійшовши на хребет від побачених краєвидів відкривається друге дихання від неймовірного захвату, якими б втомленими ви не були. З правого боку розкинеться широка долина Стрия з численними поселеннями, а зліва перед вами стелитимуться безмежні ліси заповідника Сколівських Бескидів, в яких тонуть вершини гір. Мандрувати хребтом вже простіше, значних підйомів та спадів майже немає, основний підйом, який чекатиме на вас  це схід на гору Парашка. І от подолавши нелегкий шлях у десять кілометрів, стоячи біля підніжжя гори, залишається зробити останній порив на зустріч до виконання поставленої цілі. Вибравшись на вершину, ви опинитеся біля величезного хреста. І, здійснивши цей підйом, можна сміливо відпочити та перекусити, насолоджуючись красою Українських Карпат.

Читайте також: На горі Парашка на Львівщині збудують прихисток для туристів

Піднявшись на Парашку, є два варіанта спуску: повернутися до вихідної точки (м. Сколе), або долати приблизно таку ж відстань до села Корчин. У другому варіанті є дві переваги: ви відкриєте нові місцини, не вертаючись пройденим маршрутом, і на шляху вам трапиться відомий водоспад Гуркало, що отримав свою назву через сильний гуркіт, під час стрімкого потоку води.

Гора Парашка  це місце, де втомлюєшся фізично, проте відпочиваєш духовно. Нехай після подолання десятикілометрової частини хребта у вас «відвалюватимуться» ноги та болітимуть плечі від рюкзаків  щира усмішка з вашого обличчя просто не зникатиме.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: Свірзький замок

Поради незнайомцю

Вигляд з гори Парашки прекрасний в будь-яку пору року, проте особливого шарму і колориту мальовничим краєвидам додають барви осінніх лісів. Зі східної сторони біля підніжжя гори, спустившись трохи вліво від хребта, є невеличка галявина, де можна стати табором, і зранку, прокинувшись і виглянувши з намету, вас зустрінуть краєвиди несказанної краси. Також декілька галявин є неподалік водоспаду Гуркало (з західної сторони), де теж можна буде розкласти намети. Ну і звичайно не варто забувати про теплі речі, добру фізичну підготовку та мінімальну аптечку для власної ж безпеки.

Гора Парашка. Як добратися?

Якщо ви вирішили розпочати маршрут з м. Сколе  добратися до нього можна електричками зі Львова (відстань 110км), що відправляються з приміського вокзалу кілька разів на день. А від Львова до с. Корчин їздять автобуси, відстань сягає 103 км.

Джерело: стежками.com

Куди поїхати на вихідні зі Львова

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!