
Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
У Львові будують перший в місті інноваційний парк. «Твоє місто» дізнавалось, у чому його особливість, чи справді місту бракує комерційної нерухомості найвищого класу та як такий проект дає поштовх для розвитку Львова.
LvivTech.City — перший у Львові інноваційний парк, який вміщатиме офіси класу А, конференц-центри, коворкінги, заклади освіти та медичні центри, житло, магазини, тренажерні зали, кімнати відпочинку, сучасне кафе, а також ІТ-школу та торгову галерею. Фактично це буде місто в місті. Крім того, LvivTech.City матиме особливу локацію: через дорогу — Стрийський парк, поруч — Центр Шептицького та студмістечко УКУ, а неподалік — простір для інновацій Lem Station у колишньому трамвайному депо.
Львову потрібні якісні офіси
За словами колишнього очільника департаменту містобудування Андрія Павліва, Львів — перше місто, яке відходить від традиційних поглядів на генеральний план і відмовляється від індустріального способу мислення.
«У Львові формуються нові місця праці — постіндустріальні та інформаційні», — каже Андрій Павлів і наголошує, що місту потрібні нові офісні центри.
Його думку підтверджує колишній архітектор міста Юліан Чаплінський. Під час обговорення Інтегрованої концепції розвитку він навів таку статистику: площа офісних приміщень у Кракові, де кількість населення приблизно така ж, як у Львові, становить 1,13 млн кв. м, а у Львові — лише 135 тисяч кв. м.
«У Львова є великий потенціал і позитивна динаміка ділової активності. В ІТ-галузь тут залучено більше 25 тисяч людей, і їм потрібні сучасні та комфортні офіси. Це основна причина, чому ми тут. Крім того, у Львові позитивний інвестиційний клімат: ми поспілкувалися з міською владою, презентували свій проєкт і отримали підтримку, що дуже важливо для інвесторів і довгострокових проєктів, яким є наш парк», — каже генеральний директор девелоперської групи компаній UPD, що реалізовує проєкт, Віталій Мельник.
Офісна нерухомість класу А, яка буде в інноваційному парку, — це бізнес-центри, які відповідають найвищим вимогам міжнародних стандартів якості. Вони розташовуються в нових, спеціально побудованих або повністю реконструйованих будівлі, мають грамотне вільне планування простору, сучасні інженерні системи і найвищий рівень сервісу. Такі офісні комплекси, як правило, будують за авторським дизайном з використанням якісних матеріалів. Їхній зовнішній та внутрішній вигляд, просторова, планувальна і функціональна організація підкреслює високий стиль і статус своїх клієнтів.
У таких бізнес-центрах добре розвинена інфраструктура: зручні під’їзні шляхи, достатня кількість надземних і підземних паркінгів, власна служба безпеки та управління, повна автоматизація всіх систем життєзабезпечення, рецепція, зал для спілкування з VIP-клієнтами, конференц-зали, фітнес-центр, салони краси, кафетерії, ресторани. У Львові вже налічується декілька офісів такого класу, наприклад, «Легенда-Клас» (вул. Шевченка, 111 А), бізнес-центр Rius (вул. Гнатюка, 12 А) і навіть недобудований бізнес-центр Viking Business Park (вул. Зелена, 151). Вони мають зручне розташування, власні паркінги та сучасні архітектурні рішення. Та розробники LvivTech.City пішли далі.
Приходити на роботу «в капцях»
В інноваційному парку LvivTech.City можна буде не лише працювати, а також вчитись та навіть жити. На ділянці 4,7 га розмістять дві зони — офісну та житлову. Офісна зона складатиметься з трьох будівель, доступ до яких буде безпосередньо зі Стрийської. Їхня площа становитиме понад 60 тис. кв. м. Площа житлової забудови — понад 42 тис. кв. м разом з комерційними об’єктами, дитячим садком, медичним центром, сервісними службами. За задумом, у цих будинках працівники компаній-резидентів LvivTech.City матимуть змогу орендувати та придбати житло різного формату і площі. Крім того, плануються гостьові апартаменти, де можна буде зручно розташуватись під час відрядження.Шість житлових будинків будуть розташовані за офісними. Підземний паркінг в офісній зоні буде розрахований на понад 250 паркомісць, а у житловій — на понад 550. Також на території передбачено 120 велопарковок.
«Наш формат — «Живи, працюй, навчайся, відпочивай» — певною мірою є ноу-хау. Відвідавши кілька десятків парків — наукових, виробничих, бізнес-парків — по всьому світу, ми бачили різні поєднання цих критеріїв, але всіх чотирьох — ніде. Зазвичай парки включають офісні площі, необхідну інфраструктуру, інколи — навчальну складову», — розповідає Віталій Мельник.
За його словами, зазвичай інноваційні парки включають лише офісні площі та необхідну для них інфраструктуру, часом — навчальну складову. Тож UPD вирішило це змінити, адже час — єдиний ресурс, який неможливо відновити.
«Чому не забезпечити людині можливість працювати, жити, навчатися і відпочивати в одному місці? Кожен з нас хоче витрачати мінімум часу на логістику. Дуже зручно мати можливість вийти на роботу чи отримати якийсь сервіс умовно кажучи "в капцях"», — пояснює Віталій Мельник.
Також на території створять сучасну та стимулюючу до розвитку екосистему для хай-тек-компаній, що відповідатиме стандарту зеленого будівництва LEED (США). Це означає високу енергоефективність, мінімізацію впливу на довкілля та до 40% зелених зон на території.
Це вже працює
Девелоперська група компаній UPD вже реалізувала низку успішних проєктів, зокрема ТРЦ Ocean Plaza та ЖК «Новопечерські липки» у Києві. Саме вона започаткувала в Україні формат інноваційних парків і збудувала в Києві перший такий — UNIT.City, про який Tvoemisto.tv уже розповідало раніше. Крім Львова, компанія також планує звести інноваційний парк у Харкові. Віталій Мельник каже, що їхня філософія «Живи, працюй, навчайся, відпочивай» уже виправдала себе в Києві.
«У Києві є хороший попит на офісну частину — більше 35 тисяч кв. м вже повністю заселені. Маємо необхідну інфраструктуру, ІТ-університет, у якому навчається приблизно тисяча студентів. Місяць тому запустили четверту частину — житло, і попит на нього свідчить, що наша філософія і наш формат відповідає ринку. Нашою перевагою є і гнучкість: у наших парках все проєктується так, щоб можна було коригувати кожен квартал під вимоги цільової аудиторії», — каже Віталій Мельник.
Резидентами парку стануть високотехнологічні компанії у сферах IT, енергозбереження, біотехнологій, R&D-центри, інкубатори й акселератори, освітні проекти в галузях ІТ-технологій, дизайну тощо. Подати заявку на резидентство можна за посиланням.
Візуалізацію надали у LvivTech.City
Партнерська публікація
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- «Для візочника у Львові є два варіанти – дім і балкон». Що можна змінити?
- Де у Львові побачити копію дохристиянської писанки
- Що буде на місці «Добробуту» у Львові. Нові подробиці давньої історії
- Будинок з історією. Як колишній парафіяльний дім став приватним
- «Із грішми проблем нема». Коли у Львові добудують сміттєпереробний завод
- Із трамваєм чи без. Як планують змінити вулицю Миколайчука
- Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують
- Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
- Без хліба, світла і зв’язку. Як Львів пережив ракетні удари
- «Маємо нову тенденцію». Як змінилася ситуація з орендою житла у Львові
- Білозора чи Вакарчука? Як у Львові перейменують вулицю великих математиків
- «Реально небезпечно». Що робити з електросамокатами у Львові
- «Крапля в морі». Чи вдалося зберегти туризм у Львові попри війну
- «Укрзалізниця» передає лікарню в центрі Львова. Що там буде
- «Це терапія, яка допомагає». Чи варто було проводити Свято музики у скорботний день
- З якими назвами вулиць у Львові ми попрощаємося
- «Треба йти до школи!» Яким буде навчання у Львові з 1-го вересня
- «Не буде червоної доріжки». Чи виграє львівський бізнес від скасування мит на товари
- Чи справді у Львові готові будувати квартири із кімнатами захисту
- Місто-фортеця, або Чим є Львів для путіна
- «На вас чекає смерть за Бучу, Ірпінь, Київ…» У Львові зняли відео, через яке виник скандал
- Як Львів підготувався до можливого нападу Путіна
- Як бізнес у Львові реагує на повідомлення про імовірний напад Росії
- Як отримати відшкодування за розірвані колеса через ями у Львові. Пояснення юриста
- Так продовжуватись не може. Як покращити онлайн-навчання у львівських школах
- Готель на ринку, або Коротка історія «Добробуту» у Львові
- Е-квиток у Львові. Усе про картки, ціни, пільги
- На вершині – пішохід. Що передбачає Піраміда мобільності у Львові
- Перехоплювальні паркінги, е-квиток і безпечні дороги. Що робитиме Львів для покращення мобільності
- Недовіра директорці. Що відбувається у львівському ОХМАТДИТі
- День Х. Коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня
- Замість автобусів може бути поїзд, або Що змінить у Львові електричка
- У Львові розробили перший тролейбус з автономним ходом. Навіщо він місту та куди поїде
- Одна бригада, сім батальйонів. Як у Львові планують організувати оборону у разі наступу Росії
- «Не дати їм будувати, щоб до них підходили всякі жулікі». У Львові виник скандал через будову на Княгині Ольги
- У яких районах Львова потрібне нове житло та чим виділятися на ринку первинного житла сьогодні
- «У Львові варто будувати кампуси». Що відбувається на львівському ринку нерухомості сьогодні
- «Україна для Росії пріоритет номер один». Аналітик – про можливе російське вторгнення
- «Далі знову буде ескалація». Аналітик про загрозу російського вторгнення
- «Зараз маємо пік». Як змінилась ціна на квартири у Львові
- «Думав, вона послизнулась». Водій маршрутки каже, що не зрозумів, що наїхав на монахинь у Львові
- Все можна робити швидше? Хто та як проєктує львівські вулиці
- Львів готує план, щоб повернути дітей до школи. Як це відбуватиметься
- «Посидіть дома, почитайте книжку». Андрій Садовий про нові обмеження у Львові
- На межі життя і смерті. Що відбувається та хто платить за лікування у лікарні швидкої допомоги
- «Нас зробили крайніми». Що у Львові з вакцинацією вчителів та як дають раду інші міста
- «Ми перестали розуміти, чого хоче покупець». Важливі думки після BookForum у Львові
- Як «спорт поза політикою» стає зброєю проти України
- Біля парку і за 15 хвилин до центру Львова. Які переваги пропонує ЖК Safe Town
- Моцарт виглядає для вас чужинцем, але дайте йому час
- Збережуть чи забудують. Що буде на території кераміко-скульптурної фабрики у Львові
- Усі чекають на апеляцію. Як розгортається справа шести засуджених поліцейських у Львові
- Чи справді спорт поза політикою. Як зреагували на позицію львівського спортсмена Горуни
- «Маємо прийняти нову реальність». Олексій Коган про Leopolis Jazz Fest
- Місто, де можна розвивати мистецькі ідеї. Ніколя Фасіно про «Французьку весну» у Львові
- «Караван історій». Що буде із кінотеатром у Стрийському парку
- Вода в місті. Як річка Зубра впливає на львів'ян і як її врятувати
- Квіти на руїнах. Що можуть збудувати у лісопарку «Погулянка»
- Як у Львові оновили унікальну браму в будинку, де жила дружина Грушевського
- «Підпільні» матрьошки. Як у Львові заробляють на російській символіці
- Як оплатити за воду, не виходячи з дому. Детальна інструкція
- Законсервований простір. Чого бракує культурі і відпочинку у львівському парку
- Так триває історія. Як демонтаж Монументу Слави у Львові змінює сенси територій
- Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в соборі святого Юра у Львові
- Як не купити «проблемну» квартиру і чи реально повернути гроші. Розмова з юристом
- План на Великдень. Як церкви у Львові уникатимуть скупчень вірян
- Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент
- Навколо автовокзалу. Як врятувати від депресії новий район на околицях Львова
- Тут живе дух Львова. Чи зникне з мапи міста кінотеатр «Коперник»
- За тиждень Великдень. Як волонтерки у Львові напекли пів тисячі пасок для військових на Сході
- Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
- Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
- Забуте і нове. Як може змінитись обличчя Львова за кілька років. Візуалізація
- Мені треба тільки житло, розумієш? Історії непомітних
- Як занепав «символ Львова», або Чи зміниться щось на Стрийському автовокзалі
- Як у старі добрі часи. Хто такі садівники Львова і для чого вони місту
- «Пустіть в туалет!» Як це, коли у Львові не працюють громадські вбиральні
- Воля і розрахунки. Що потрібно, щоб запустити у Львові міську електричку
- Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж
- На невеликі квартири у Львові ціна зросла. Що змінилось на ринку нерухомості у час пандемії
- Продукти з'їмо самі. Як ресторани у Львові пішли на новий локдаун
- Весняне дежавю. Коли у Львові можуть ввести локдаун
- Два тижні на збір. Що буде із солодощами і кавою з переходу на Митній
- Два Львова. Як минуло перше онлайн-обговорення здорожчання проїзду в міському транспорті
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду бар «Корівка» і «Пиріжкова» на Словацького
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня