На правах реклами

Незвичне, але таке бажане зачаття. Можливості сучасної репродуктології

7989 0
Війна, хронічні стреси, безпліддя… На жаль, це реалії нашого життя. Але навіть важкі кризові ситуації ми долаємо гідно. Один з потужних показників незламності українців – це віра в майбутнє та планування вагітності, незважаючи на тимчасові труднощі. У Львові медичний центр «Медікавер» допомагає парам стати щасливими батьками. Як саме, дізналося Тvoemisto.tv.

Допомога кожній четвертій парі

Допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) увійшли у буденне життя людей у всьому світі. Першій «дитині з пробірки» Луїзі Браун цьогоріч виповнилося 45 років. Символічно, що жінка є щасливою мамою і присвятила власне професійне життя дітям – працює нянею.

З того часу народилося вже понад десять мільйонів дітей після застосування методик запліднення ін вітро.

Відсоток пар, які стикаються з проблемою ненастання вагітності протягом року відкритого статевого життя або й довше, невпинно зростає. Непліддя стало звичним явищем і вже нікого не дивує. До війни кожна четверта українська пара потребувала лікування у репродуктолога. На сьогодні проблематика загострилася і ми стрімко опинилися у демографічній кризі.

Але разом з цим вітчизняна репродуктологія інтегрована зі світовою медичною спільнотою та демонструє високі показники ефективності – до 70-80%.

Поступово зникли стереотипи, що лікувати безпліддя шляхом запліднення ін вітро – це тривалий, неприродний та ризикований процес як для жінки, так й майбутньої дитини.

На сьогоднішній день виникає інше питання – до кого саме звернутися, щоб отримати безпечне та результативне лікування? Бо кількість клінік, які спеціалізуються на застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, постійно зростає. Це логічно – попит породжує нові пропозиції. «Медікавер» відрізняє європейська якість надання медичних послуг в поєднанні з українською емпатією та душевністю, а також великий практичний досвід.

Зі слів медичної директорки з питань планування сім’ї, репродуктології та жіночого здоров’я медичного центру «Медікавер», кандидата медичних наук Лідії Сегедій, на сьогодні зі ста пар, яким не вдається зачати дитину, майже 85% стають батьками після лікування.

«Клініка «Медікавер», яку відкрили на базі медичного центру «Інтерсоно», спеціалізується як на консервативних, так й високотехнологічних методах лікування непліддя. Основним напрямком роботи є допоміжні репродуктивні технології. Завдяки їм отримати вагітність та виносити дитину можливо навіть у найскладніших випадках, коли простіші методики не дали бажаного ефекту», – розповідає Лідія Сегедій, яка понад 20 років лікує різні види непліддя.

Відділення ДРТ клініки «Медікавер» пропонує всі види допоміжних репродуктивних технологій, починаючи від найпростіших – внутрішньоматкових інсемінацій до запліднення ін вітро, ІКСІ, проведення кріопротоколів, передімплантаційної генетичної діагностики, програм донації репродуктивних клітин та збереження фертильності.

Ми плекаємо та продовжуємо кращі традиції МЦ «Інтерсоно» – першої приватної медичної установи, яка проводила повний цикл запліднення ін вітро в Західній Україні. Директорці Тетяні Мороз вдалося створити інноваційний центр, згуртувати кращих фахівців, частина з яких досі працює в «Медікавер». Понад 20 років спеціалісти віддані справі свого життя! Перша вагітність після  повного циклу екстракорпорального запліднення була діагностована в жовтні 2002 року.

Першу кріоконсервацію ембріонів тут здійснили  в червні 2004 року.

2006 рік став знаковим: колектив досяг першої вагітності та пологів в межах України при перенесенні в порожнину матки попередньо кріоконсервованого ембріона методом вітрифікації – швидкої заморозки.

Тішимося, що від початку роботи вдалося допомогти тисячам вітчизняних та закордонних пацієнтів.

За час епідемії коронавірусу, а також через війну кількість звернень дещо зменшилася, проте в квітні цього року всі лікувальні програми та цикли відновлені. Спершу почали лікувати жінок, які мали кріоконсервовані ембріони.

«Цього року ми ще не вийшли на довоєнні показники, але вже є пари, які хочуть планувати вагітність, вірять у майбутнє, тому приходять по першу або другу дитину. Після одного забору яйцеклітин зазвичай вдається заморозити декілька ембріонів, термін зберігання яких становить в середньому 6-10 років. Після попередньої успішної програми лікування до нас звертаються пари по друге чи третє маля. Наприклад, є випадок, коли пара народила вже чотирьох дітей», – веде далі Лідія Сегедій.

Що таке ДРТ та кому вони потрібні

Медична директорка клініки пояснює, що прийти на консультацію до репродуктолога жінкам до 35 років варто після одного року відкритого статевого життя. Пацієнткам 35+ через 6 місяців спроб завагітніти.

«До нас звертаються українські пари у віці від 25 років, на відміну від іноземців, які планують батьківство у більш старшому репродуктивному віці. Обмеження віку, коли найкраще народжувати дітей, немає. В кожному окремому випадку рішення приймається індивідуально, адже вагітність та народження дітей є відповідальний крок у житті кожної пари», – пояснює Лідія Сегедій.

Зі слів співрозмовниці, з віком у жінки страждає репродуктивна функція, можуть нашаровуватися певні соматичні захворювання, погіршитись якість яйцеклітин, виснажитися оваріальний резерв. Для кожної жінки, яка звертається з метою завагітніти,є клінічний маршрут та чітко визначений перелік обстежень.

Причин ненастання бажаної природної вагітності може бути чимало. Найпростіші з них – недостатня кількість або ж надлишок гормонів, зокрема пролактину. Це можна відрегулювати консервативним лікуванням. Проте є складніші випадки, як-от  непрохідність маткових труб, хірургічні операції в минулому, наприклад через позаматкову вагітність, апендектомію, ендометріоз.

Лідія Сегедій зазначає: «Ненастання вагітності – це проблема, яка постає перед подружжям, тому обстеження мають пройти обоє. Якщо говорити про причини, то в 30% випадків ненастання вагітності винний жіночий чинник, у 30% – чоловічий і в 40% – поєднаний. Зазвичай це комплексна проблема, рівняння з декількома невідомими, яке треба проаналізувати та максимально ефективно розв’язати. У своій діяльності ми керуємося виключно даними доказової медицини, гайдлайнами світових експертів. Професіоналізм репродуктологів також у персоніфікованому підході до пацієнтів. Наша мета – уникнути гіпердіагностики, але запропонувати парі те, що необхідне саме їм».

«Медікавер» пропонує комплексні послуги в межах одного медичного закладу, що є зручним для пацієнтів. Складаємо план обстежень: перевіряємо гормональний фон, проводимо УЗД органів малого тазу, генетичну, імунологічну та іншу діагностику. Обов’язкове обстеження для чоловіків – спермограма.

На базі медичного центру можливе проведення малоінвазивних ендоскопічних хірургічних втручань, так званої «хірургії одного дня» – гістероскопії, лапароскопії. Тобто не всім пацієнтам, які звертаються до репродуктолога, обов’язково запропонують ДРТ. При вчасному зверненні проблему вдається вирішити простішим шляхом. Так само після застосування запліднення ін вітро частина пацієнтів може завагітніти природним шляхом.

 «Обираючи метод допоміжних репродуктивних технологій, обов’язково докладно пояснюємо парі, що саме робитимемо, як усе відбуватиметься, яке лікування потрібне і якого результату очікуємо. Зокрема, що потрібно призначити препарати, які стимулюють дозрівання яйцеклітин. І коли фолікули досягають певних розмірів, тонкою пункційною голкою через піхву під контролем УЗД забираємо яйцеклітини назовні. Пробірки потрапляють до ембріологів, які оцінюють яйцеклітини, визначають їхню якість. Згодом  «організовуємо доленосну  зустріч» – запліднюємо яйцеклітини відібраними спермотозоїдами», – пояснює Лідія Сегедій.

Ще один напрям, яким займається клініка «Медікавер», це проведення передімлантаційної генетичної діагностики (ПГД).

«Медична генетика стрімко розвивається та дає відповіді на низку питань. Певні захворювання можуть успадковуватися від матері чи батька. Не кожен ембріон містить правильний набір хромосом. Саме це може бути причиною ненастання вагітності. Якщо пара старшого репродуктивного віку,  пропонуємо визначення хромосомного набору ембріонів. Ця методика дозволяє зробити біопсію ембріона і переконатися в його генетичному здоров’ї», – каже співрозмовниця.

Думки про те, що після екстракорпорального запліднення завжди буде багатоплідна вагітність – міф. Медична директорка клініки «Медікавер» запевняє, що ймовірність її настання залежить від кількості перенесених ембріонів у порожнину матки. При перенесенні одного ембріона в матку, ймовірно, настане одноплідна вагітність. Два ембріони збільшують можливість завагітніти, але також зростає ймовірність багатоплідної вагітності та додаткових ризиків. Рідше можливий варіант, коли при перенесенні одного ембріона він може поділитися і ми візуалізуємо два плідних яйця в ході підтвердження вагітності.

Відсоток ефективності настання вагітності після ДРТ високий: після першого перенесення ембріона – 50-60%, наступних – 85-87%.

Ведення вагітності у клініці «Медікавер» можливе до самих пологів. Для цього тут працює відділення жіночої консультації. Комунікація лікуючого репродуктолога та акушер-гінеколога, який веде вагітність після ДРТ, є дуже важливою для пацієнток, усуває зайві занепокоєння.

Кріоконсервація сперми, яйцеклітин та ембріонів як метод збереження фертильності

Оскільки у жінок існують межі репродуктивного віку, на допомогу приходять програми відтермінованого материнства – кріоконсервація яйцеклітин,якщо жінка не має партнера, або ембріонів, якщо партнер є, але вагітність не планується найближчим часом. Скористатися подібною програмою доцільніше до 35-річного віку жінки, адже власне тоді якість яйцеклітин є кращою.

«Після 40 років проблеми з настанням вагітності у жінок наростають динамічно. Не поодинокі випадки, коли жінка виходить заміж у 43 роки, наприклад, і хоче мати генетично рідних дітей. Тоді вона може скористатися кріоконсервованими яйцеклітинами, якщо подбала про це наперед. Такий метод використовується і у випадку виявлення онкології. Якщо рак діагностований у молодих людей з майбутніми репродуктивними планами, то один з виходів – кріоконсервація статевих клітин до початку лікування у онколога. В подальшому після одужання це може збільшити шанси на батьківство», – пояснює лікарка.

Також у клініці «Медікавер» можливі програми донації сперми та яйцеклітин. Кожен має право здійснити мрію про батьківство!

Лідія Сегедій наголошує, що успіх лікування залежить від усієї команди. Це злагоджена робота персоналу на всіх ланках. Адже кожен візит пацієнта розпочинається з реєстратури, лікарю асистує медсестра, а до настання вагітності дотичні, крім репродуктолога, ембріологи та лаборанти.

Зі слів ембріолога центру «Медікавер» Анни Фединяк, яка за 20 років практичної діяльності допомогла з настанням вагітності сотень жінок, найважче обрати той ембріон, який здатний зародити нове життя.

«Ми працюємо з яйцеклітинами, вводимо сперматозоїди, спостерігаємо за їхнім розвитком. Тобто робимо за подружжя те, що через певні причини йому самому не вдалося. І найприємніше в цій роботі те, коли все закінчується успіхом, тобто зачаттям, а згодом і народженням здорової дитини», – вважає вона.

Не гаяти часу, а прийти на консультацію

Лідія Сегедій зазначає, що найчастіше пари з безпліддям в анамнезі не звертаються до спеціалістів через невпевненість та страхи.

«Не треба затягувати вирішення проблеми. Варто зателефонувати і записатися на консультацію. Найгірше – це невідомість, тобто коли ми не знаємо причин та не маємо чіткого плану дій», – пояснює медична директорка.

Прийти на безкоштовну консультацію під час дії воєнного стану медичний центр «Медікавер» пропонує родинам військовослужбовців ЗСУ. Долучившись до репродуктивної спільноти, в клініці проводять безоплатне збереження біологічного матеріалу  захисників, зокрема кріоконсервацію сперми чоловіків, які воюють, та кріоконсервацію яйцеклітин жінок-військовослужбовиць.Треба пам’ятати, що для кріоконсервації сперми потрібно лише здати спермограму після відповідної підготовки.

Для жінок потрібні обстеження та стимуляція, які залежать від дня менструального циклу. Тому для збереження фертильності жінок потрібний певний час – в середньому два місяці перед від’їздом на передову.

Крім того, у медичному центрі «Медікавер» упродовж січня для усіх охочих проходитиме акція «Безкоштовна консультація репродуктолога». Під час візиту лікар проведе консультацію і огляне пацієнта, проведе УЗД органів малого тазу та підготує попередній план лікування.

Докладнішу інформацію про роботу медцентру «Медікавер» можна отримати на сайті або зателефонувати на номер 0 800 305 911. На візит у клініки «Медікавер» можна звернутися у Львові, Ужгороді та Дніпрі.

Адреси мережі: 

  • м. Львів, вул. Антоновича, 102 
  • м. Ужгород, вул. В. Ковача, 17
  • м. Дніпро, вул. В. Великого, 9

 

Медичний центр «Медікавер» у соціальних мережах:

 

Нехай 2024 рік стане роком Перемоги! І зокрема перемоги над безпліддям для всіх, хто в новорічну ніч загадує бажання про щасливе батьківство!

Фото: Твоє місто, Іван Станіславський та власний архів «Медікавер».

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Твоє здорове місто

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!