
Як Винниківське озеро стало «басейном»
Пісок на місці озера, або Як все починалось
У 2018 році мешканка Винник Ольга Бартиш оприлюднила фотографію з місця, де раніше було озеро. «В мене був шок. Реально відкрила рот і мовчки стояла… зайшла за браму і побачила, що на місці нашого місцевого озера просто суха земля, пісок», – написала вона.
У той час діючий мер Винник, однопартієць Григорія Козловського, пояснював Tvoemisto.tv, що озеро спустили, щоб забрати намул. Крім того, міськрада попросила орендаря напрацювати проєкт та залучити інвестиції. Публічно ж говорилось про будівництво школи, де б навчалися юні футболісти.
Озеро та ділянку навколо нього орендувало ТзОВ «Краківський ринок», а у листопаді 2017 року суборендарем стало ТзОВ «Академія футболу», засновником якої був Григорій Козловський, депутат Львівської обласної ради. Мова йде про ділянку площею 17,32 га по вул. Хмельницького у Винниках.
Григорій Козловський, за даними YouControl, у 2017-2019 роках був одноосібним засновником ТОВ «Академія футболу» та його керівником. Ним він залишався до 2021 р. Зараз керівником ТОВ «Академія футболу» та одноосібним засновником є його донька Софія Максимець. Крім того, Григорій Козловський є керівником ГО ФК «Рух» Винники», який заснували у 2016 році.
Варто зазначити, що спортивні об'єкти, зокрема футбольні поля і тренувальні майданчики, справді збудували. Але, крім цього, територія довкола озера обросла й іншими будівлями.
Тут спроектували найбільший івент-хол України площею 1500 метрів квадратних на 200 місць, готель на 166 номерів, паркінг на 560 місць (зазначимо, що в інтерв’ю на каналі ФК «Рух» Григорій Козловський каже про 3 тисячі паркомісць), 8 футбольних полів, спальний корпус, медико-реабілітаційний центр, СПА-центр, тренажерний комплекс, басейн з гідропарком, харчоблок, лабораторії спортивної науки і медицини. Крім того, зал для ігрових видів спорту, єдиноборств, гімнастики, акробатики, аеробіки тощо.
У одному з випусків свого ютуб-блогу «ОБА-НА» Григорій Козловський розповідає про лижні траси на трьох схилах.
Добрі новини для родини Козловського
«Цей комплекс по-справжньому особливий! Адже в холі Ви побачите вражаюче дерево, що символізує покоління сім'ї. Воно проростає із зерна, росте та бачить плоди і дає життя наступному поколінню», – йдеться на сторінці комплексу Emily Resort у Фейсбук.
Комплекс навколо колишнього Винниківського озера – справді переважно сімейна справа. Загалом у власності родини Григорія Козловського прямо чи опосередковано є 16,8227 га землі комплексу, а у користуванні – ще 29,3864 га. Разом це понад 46 га землі. Невеликі ділянки поруч з колишнім озером є також у власності партнерів Григорія Козловського – Олексію Різнику належать дві ділянки по 0,05 га кожна, і ще одна ділянка площею 0,234 га є у спільній власності Олексія Різника та Юрія Ломаги.
Зазначимо, що у 2017 році ТОВ «Академія футболу» отримала в суборенду від ТОВ «Краківський ринок» ділянку площею 17,3 га. Ця ділянка охоплювала плесо озера і територію навколо нього. Щорічна орендна плата становила близько 48,5 тис. грн, але у квітні 2018 року за позовом Львівської місцевої прокуратури №1 в інтересах Винниківської міської ради Господарський суд Львівської області прийняв рішення підвищити її до 454,1 тис. грн на рік.
Тим часом, ТОВ «Академія футболу» у липні 2018 р. придбала дві ділянки поруч з озером, площею 0,1785 і 0,1 га, з яких остання зараз належить дітям Григорія Козловського.
Того ж місяця дві громадські організації (ГО «Дитячий оздоровчо-лікувальний табір «Академія футболу» і ГО «Дитячо-юнацька спортивна Академія футболу»), засновані у грудні 2017 р. Григорієм Козловським та його дітьми – Святославом та Софією, отримали від Винниківської міськради дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення нових земельних ділянок, які раніше не перебували в оренді ТОВ «Краківський ринок». Йдеться загалом про чотири ділянки площею 8,4 га.
Невдовзі, у вересні 2018 р., ТОВ «Академія футболу» отримало від Винниківської міської ради дозвіл на розподіл земельної ділянки площею 17,3 га, тобто тієї, що «Академія футболу» суборендувала з листопада 2017 р. Сесія ради, що відбулась 6 грудня 2018 р., принесла добрі новини для родини Козловського - згадані вже вище дві громадські організації отримали у постійне користування чотири ділянки загальною площею 8,4 га. На цьому ж засіданні рада затвердила поділ ділянки площею 17,3 га, яка перебувала в суборенді ТОВ «Академія футболу», і утворені ділянки надала у постійне (безкоштовне) користування цьому ж ТОВ «Академія футболу».
У грудні 2018 р. ТОВ «Академія футболу» докупило ще одну ділянку поруч з озером площею 0,5484 га, що зараз належить синові Григорія Козловського – Яремі.
З наданих ТОВ «Академія футболу» у грудні 2018 р. у постійне користування ділянок в нього залишається відтоді лише ділянка колишнього озера площею 9,7431 га.
Читайте також: Винниківське озеро планують відкрити навесні наступного року
Водночас, ділянки надані у постійне користування громадським організаціям, заснованим Григорієм Козловським та його дітьми, були менше ніж за півроку – вже у квітні 2019 р. – об'єднані із іншою ділянкою поруч з озером, яку отримало у постійне користування ТОВ «Академія футболу» у грудні 2018 р. Нову ділянку навколо озера площею 15,9958 га утворену шляхом об’єднання Винниківська міська рада надала у постійне користування ТОВ «Академія футболу». Згодом саме цю ділянку ТОВ «Академія футболу» викупила у Винниківської міської ради за 17,5 млн грн. Зараз її співвласниками є п'ятеро дітей Григорія Козловського. Натомість, обидві громадські організації були ліквідовані у грудні 2019 р.
Останнє велике «розширення» комплексу родини Козловського відбулось у травні 2019 р., коли ТОВ «Академія футболу» уклало договір про довгострокове тимчасове користування лісовою ділянкою площею 19,6433 га з ДП «Львівський лісгосп».
400 доларів за сотку та дорога бюджетним коштом
Майже 16 гектарів землі, які продала ТзОВ «Академії футболу» у 2020 році Винниківська міськрада, вартували 17,5 млн грн. Це менше ніж 11 тис. грн за одну сотку (нині це близько $400). Так дешево земля у Винниках востаннє коштувала майже 20 років тому, стверджує у коментарі Tvoemisto.tv агент з нерухомості Олександр Мількович.
«Ціна у розмірі $400 за одну сотку востаннє була ще у 2003-2004 роках. На сьогодні одна сотка землі довкола Львова коштує близько $1500 тис.», – розповів Олександр Мількович.
Сьогодні ж на сайті Real Estate продають земельну ділянку по вул. Б.Хмельницького за ціною $4,3 тис. за сотку. На вул. Сонячній землю продають по $2,8 тис. за сотку. За ще одну ділянку по вул. Б.Хмельницького хочуть аж $5 тис. за «сотку».
Зазначимо також, що до нового комплексу прокладено дорогу. На це з бюджетних коштів мали витратити 15,5 млн грн грн, тобто суму лише на два мільйони гривень меншу, ніж та, за яку було продано ділянку. Оскільки Винниківську міську рада ліквідували внаслідок реформи (у 2020 році уряд затвердив перспективний план Львівщини, за яким регіон поділили на 19 районів та 73 ОТГ. До Львівської ОТГ ввійшли 11 громад, зокрема Винники), то гроші за нову дорогу мала б сплатити з бюджету Львівської територіальної громади, куди увійшли Винники.
Озеро, яке стало «басейном»
Повернімось до ТзОВ «Академія футболу», яка у 2017 році стала суборендарем Винниківського озера, а у грудні 2018 вже отримала на нього право постійного користування. Цільовим призначенням ділянки під колишнім озером було «для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення».
За документами восени 2021 р. на місці колишнього озера з'явився новий об'єкт нерухомого майна – споруда «для занять водним спортом» площею 97 430 кв.м., у складі якої окремо виділили басейн, роледром, навіс, три спортивні майданчики на воді і «басейн переливного типу». Будівельні роботи тут провели минулого року. Всі ці об’єкти зараз у власності дітей Григорія Козловського.
Згідно з документами з Реєстру будівельної діяльності, на ділянці колишнього озера збудували «гідропарк дитячо-юнацького спортивного табору», який передбачили у детальних планах території 2019 та 2020 років.
До Винниківського озера восени 2021 року спробували потрапити наші журналісти, однак їх не допустив охоронець, бо це приватна територія. Зазначимо, що згідно з законом громадяни повинні мати доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування.
«Немає озера, приходьте через два роки, його ще не наповнили. Академія вже працює, а офіційне відкриття має бути близько через два роки», – зазначив охоронець.
У листопаді 2021 року колишній міський голова Винник Володимир Квурт прокоментував Tvoemisto,tv, що закони треба виконувати, якщо ми хочемо жити у цивілізованому суспільстві.
«Але питання в тому, яку стратегію обере менеджмент комплексу, адже можна зробити доступ до озера і безкоштовним. Однак, деколи і на морі буває таке, коли пляжем користуєтеся просто так, проте якщо захочете парасольку чи лежак, то маєте доплачувати. Відтак, озеро можна буде утримувати за рахунок коштів, які надходитимуть з оплати за додаткові послуги», – каже Володимир Квурт.
Нагадаємо, що у квітні 2018 року була створена ініціативна група проти реконструкції Винниківського озера.
«Є чимало підстав вважати, що під нібито благородним наміром насправді сховані плани прибрати до рук чудове відпочинкове місце і тим самим закрити його для більшості жителів Львова та околиць», – писала у колонці на Tvoemisto.tv активістка Соломія Максимович. Цікаво, що тоді йшлося про те, що винниківчани зможуть користуватися озером, якщо покажуть документ, що вони живуть в цьому місті.
«Але по-перше, це стає схожим на поліцейську державу – нащо мені влітку на пляж паспорт носити? А по-друге, це порушення закону, який вказує, що УСІ громадяни України мають доступ до водойм і його не можна обмежити, окрім вказаних у законодавстві випадків», – зазначала активістка.
Лижні траси замість лісу?
У березні 2020 року місцеві мешканці та журналісти повідомили про масову вирубку у лісі біля Винниківського озера. У Державну екоінспекцію, Агентство водних та лісових ресурсів України зверталася і народна депутатка Наталія Піпа.
Нагадаємо, що ТзОВ «Академія футболу» два роки тому отримала право користування ділянкою розміром 19 га лісу. На цьому місці збудували три лижні траси. ДП «Львівське лісове господарство» провело рубку лісу у 23 кварталі, виділах 18, 19, 20, 22, 23, 28 на ділянці площею 4,6 га, а загальна сума збитків становить 2 662 362 гривень.
Натомість під час засідання сесії Львівської міської ради Григорій Козловський обіцяв, що компенсація за вирубку дерев становитиме майже 10 мільйонів гривень та на території висадять нові унікальні дерева.
Tvoemisto.tv також зверталося до Григорія Козловського, та на момент публікації статті відповіді не отримало.
«А що буде далі після того, як на цій землі з’являться капітальні споруди? – писала пару років тому активістка про Винниківське озеро, – правильно, до викупу відпочинкової зони залишиться буквально півтора кроку. І спритним порухом рук озеро з громадського чи навіть спортивного перетворюється у приватну власність».
Софія Шавранська
Фото і відео Дар'ї Кучер
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ
- Випадкові люди можуть отримати землю в селі, а селяни, які з діда-прадіда там живуть – їм зась