
Пропонували, але передумали. Чого бракує львівським автостанціям
Дві міські автобусні станції у Львові – АС-6 та вул. Личаківській та АС-4 на вул. Шевченка, пропонували перенести на нові ділянки. Ці питання обіцяли опрацювати, а для першої ще минулого року навіть знайшовся інвестор. Однак із часу пропозицій проєкти так і не почали реалізувати. Tvoemisto.tv побувало на автостанціях, розпитало водіїв, пасажирів та експертів про те, як нині відбуваються перевезення, що би слід було там змінити, а також – які плани на них у міста.
Два автобуси і дві лавки
У Львові є низка автостанцій, які сполучають місто зі Стриєм, Моршином, Самбором, Золочевом, Жовквою, Бібркою, Яворовом та десятком інших міст. Частина з них, за словами керівника асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, немає відповідних умов, як-от для паркування автобусів, очікування свого рейсу чи придбання квитків.
«Якщо збоку Стрия ми маємо автостанцію, збоку Самбора – АС «Західна» на вул. Городоцькій, збоку Жовкви – АС-2 на вул. Богдана Хмельницького, то зі сторони Золочева і Яворова автостанцій, як таких, немає. Це не є нормальним явищем», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Читайте також: Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
Приміром, автостанцію №4 нині знайти не так легко. Один із водіїв каже, що до ремонту вулиці Шевченка вона була навпроти Янівського кладовища, а потім її перенесли до кінцевої колишнього трамвайного маршруту №7 – це на межі з Татарбунарською).
Серед дерев і кущів проглядаються два автобуси, до Грушева та Яворова. Люди очікують свої рейси на старих маленьких лавках, деякі просто стоять збоку. Одна із тих, хто очікує, каже, що прийшла лише забрати посилку, яку їй передають автобусом. Сидить і чекає, оскільки розклад ніде не зазначений.
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
Інші пасажири кажуть, що з’ясувати розклад можна хіба що у водіїв, а каса залишилася зачиненою на попередньому місці. Водночас, за словами водіїв, ті, хто з ними їздять, здебільшого постійні користувачі цих напрямків і вже добре знають графіки відправлення та прибуття. Говорити про глобальні зміни чи бодай трішки кращі умови для роботи водій не хоче. Каже, що треба запитувати думку всіх. А ще вони очікували, що автостанцію відновлять і перенесуть в інше місце, коли завершиться ремонт вулиці Шевченка.
«Туалету тут нема!»
Ситуація на автостанції №6, що на вул. Личаківській, виглядає трішки краще. Тут принаймні є павільйони, де можуть зупинитися пасажири та почекати до прибуття свого автобуса. Однак про зали очікування, туалети чи каси мова не йде.
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
Павільйон для пасажирів, які відправляються до Золочева, встановили тут не так давно. Автобуси звідти відправляються щотридцять хвилин. Мешканка районного центру Олена, яка часто повертається увечері зі Львова до Золочева, розповідає Tvoemisto.tv, що найбільшим дискомфортом є відсутність туалетів. Неодноразово просила, аби її впустили до вбиральні в аптеці поруч.
Читайте також: Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
«Під час першого локдауну, із березня до червня минулого року, автобуси відправлялись щодві, а то й щотри години. Черги були дуже довгі, вистояти було складно. Вбиральні тут немає, поруч закладу, де б можна було піти – теж ні», – розповідає пасажирка.
На одному з генделиків біля автостанції навіть колись було написано «Туалету тут нема!», мабуть, так вже надокучали пасажири. Водії ж можуть скористатися вбиральнями у магазинах поруч. Вони також кажуть, що і самі, і їхні пасажири, звикли відправлятися з Личаківської. Деякі приїжджають у цей мікрорайон на роботу.
Як би все мало бути насправді
За словами Івана Велійки, АС-4 мала би бути близько до межі міста Львова, тобто Яворівський напрям добре було розмістити у мікрорайоні Рясного, а з напрямками Золочева, Глинян чи Перемишлян, які розташовані на АС-6, зазначає, що питання складніше.
«Хіба що було б доцільно об’єднати АС-6 з АС-5, бо її теж складно назвати повноцінною автостанцією, у районі Пасічної-Зеленої. Вони нам потрібні, але там інфраструктура повинна бути з належними умовами», – додає він.
Читайте також: Автостанцію від Янівського кладовища перенесуть на новозбудоване квазікільце
Щонайменше, має бути автостанція третього класу, де є зали очікування, щоби люди не мокнули під дощем, коли чекають автобус, туалети для людей з інвалідністю, каси з квитками. Обов’язкова умова – майданчик для відстою автобусів, аби було безпечно пасажирам і водіям.
А як це працює за кордоном
Архітектор Олександр Шутюк розповів Тvoemisto.tv, що автостанції за кордоном йому траплялися здебільшого поблизу до інших вузлів. Йдеться про залізничні вокзали, наприклад, аби була зручна пересадка на інші види транспорту та все в пішій доступності.
«В деяких інших випадках їх суміщають із паркінгами, щоби можна було залишити машину і відразу сісти на автобус, але це не завжди далеко. Не бачив, щоб автостанції були на околиці, зазвичай, десь біля станції метро, вокзалу тощо», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Гренобель
У німецькому Лейпцигу, за його словами, біля центрального вокзалу збудували нову автостанції, у французькому Греноблі поруч вокзалу стоять зразу автобуси. У Вроцлаві біля вокзалу зробили великий торговий центр із автостанцією.
Лейпциг
Які сьогодні плани в міста
Спочатку планували, що після відкриття квазікільця на вулиці Шевченка АС-4 перенесуть сюди та розташують на місці діючої автомийки. Квазікільце відкрили для проїзду ще в серпні минулого року, однак нині автобуси відправляються з кінцевої колишнього маршруту трамваю №7.
Під час стріму у відповідь на питання кореспондента Tvoemisto.tv учора, 1 червня, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий додав, що у проєкті четвертого етапу передбачили пересадковий вузол з кількома платформами приміського і міського транспорту, і розворотне кільце трамваю. Воно так і залишиться на вул. Татарбунарській.
Окрім цього, минулого року у міській раді Львова пропонували поділити маршрути із Золочівського, Бібрського та Перемишлянського напрямків так, щоб частина їхала на Пасічну по Зеленій, а частина заїжджала у місто по Зеленій на Пасічну. За словами Андрія Білого, відновити автостанцію №6 на вул. Личаківській не вдасться, оскільки, відповідно до норми, має бути 50 метрів до будови. Замість неї пропонували організувати селянський ринок свіжої продукції. Також чиновник зазначав, що навіть є інвестор, який готовий реалізувати цей проєкт. У коментарі Tvoemisto.tv у п'ятницю, 28 травня, чиновник додав, що наразі концепції облаштування автостанцій, зокрема на вул. Личаківській, немає.
Читайте також: Як на Львівщині ремонтують дорогу до курортної Східниці. Фото
Цікаво, що проінспектувати міські автостанції вирішили у Львівській ОДА: перевіряли висадки та посадки пасажирів на кінцевих зупинках приміських та міжміських автобусних маршрутів. Так, за словами новопризначеного керівника управління транспорту та зв'язку ЛОДА Степана Рудницького, підставою стала ініціатива саме обласної адміністрації. Водночас 1 червня до них надійшов офіційний щодо будівництва і розміщення автостанцій і від міськради.
«Лист поступив з підписом керівника – Ореста Олеськіва, де запитують про нашу позицію щодо функціонування чи перенесення автостанцій. Мотивують це тим, що ЛМР планує розробку концепції будівництва та розміщення автостанцій у Львові. Спільну зустріч плануємо лише наступного тижня з фахівцями з ЛМР. З нашого боку це теж поки ознайомлення, систематизація і формування позиції», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Те, як працюють автостанції, бачать всі мешканці, додає чиновник, тому вже під час спільних зустрічей зможуть зрозуміти, що робити далі. Водночас їх цікавитиме лад на автостанціях не лише у Львові, а й в інших містах в області. Натомість Орест Олеськів у коментарі Tvoemisto.tv зазначає, що напрацювання ще доволі «сирі», але потреба облаштування автостанцій в місті є. Нині очікують відповіді від ЛОДА та обіцяють повідомити згодом детальнішу інформацію.
Ольга Коваль
Софія Шавранська
Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ