
Пропонували, але передумали. Чого бракує львівським автостанціям
Дві міські автобусні станції у Львові – АС-6 та вул. Личаківській та АС-4 на вул. Шевченка, пропонували перенести на нові ділянки. Ці питання обіцяли опрацювати, а для першої ще минулого року навіть знайшовся інвестор. Однак із часу пропозицій проєкти так і не почали реалізувати. Tvoemisto.tv побувало на автостанціях, розпитало водіїв, пасажирів та експертів про те, як нині відбуваються перевезення, що би слід було там змінити, а також – які плани на них у міста.
Два автобуси і дві лавки
У Львові є низка автостанцій, які сполучають місто зі Стриєм, Моршином, Самбором, Золочевом, Жовквою, Бібркою, Яворовом та десятком інших міст. Частина з них, за словами керівника асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, немає відповідних умов, як-от для паркування автобусів, очікування свого рейсу чи придбання квитків.
«Якщо збоку Стрия ми маємо автостанцію, збоку Самбора – АС «Західна» на вул. Городоцькій, збоку Жовкви – АС-2 на вул. Богдана Хмельницького, то зі сторони Золочева і Яворова автостанцій, як таких, немає. Це не є нормальним явищем», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Читайте також: Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
Приміром, автостанцію №4 нині знайти не так легко. Один із водіїв каже, що до ремонту вулиці Шевченка вона була навпроти Янівського кладовища, а потім її перенесли до кінцевої колишнього трамвайного маршруту №7 – це на межі з Татарбунарською).
Серед дерев і кущів проглядаються два автобуси, до Грушева та Яворова. Люди очікують свої рейси на старих маленьких лавках, деякі просто стоять збоку. Одна із тих, хто очікує, каже, що прийшла лише забрати посилку, яку їй передають автобусом. Сидить і чекає, оскільки розклад ніде не зазначений.
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
Інші пасажири кажуть, що з’ясувати розклад можна хіба що у водіїв, а каса залишилася зачиненою на попередньому місці. Водночас, за словами водіїв, ті, хто з ними їздять, здебільшого постійні користувачі цих напрямків і вже добре знають графіки відправлення та прибуття. Говорити про глобальні зміни чи бодай трішки кращі умови для роботи водій не хоче. Каже, що треба запитувати думку всіх. А ще вони очікували, що автостанцію відновлять і перенесуть в інше місце, коли завершиться ремонт вулиці Шевченка.
«Туалету тут нема!»
Ситуація на автостанції №6, що на вул. Личаківській, виглядає трішки краще. Тут принаймні є павільйони, де можуть зупинитися пасажири та почекати до прибуття свого автобуса. Однак про зали очікування, туалети чи каси мова не йде.
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
Павільйон для пасажирів, які відправляються до Золочева, встановили тут не так давно. Автобуси звідти відправляються щотридцять хвилин. Мешканка районного центру Олена, яка часто повертається увечері зі Львова до Золочева, розповідає Tvoemisto.tv, що найбільшим дискомфортом є відсутність туалетів. Неодноразово просила, аби її впустили до вбиральні в аптеці поруч.
Читайте також: Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
Фото: управління транспорту та зв'язку ЛОДА
«Під час першого локдауну, із березня до червня минулого року, автобуси відправлялись щодві, а то й щотри години. Черги були дуже довгі, вистояти було складно. Вбиральні тут немає, поруч закладу, де б можна було піти – теж ні», – розповідає пасажирка.
На одному з генделиків біля автостанції навіть колись було написано «Туалету тут нема!», мабуть, так вже надокучали пасажири. Водії ж можуть скористатися вбиральнями у магазинах поруч. Вони також кажуть, що і самі, і їхні пасажири, звикли відправлятися з Личаківської. Деякі приїжджають у цей мікрорайон на роботу.
Як би все мало бути насправді
За словами Івана Велійки, АС-4 мала би бути близько до межі міста Львова, тобто Яворівський напрям добре було розмістити у мікрорайоні Рясного, а з напрямками Золочева, Глинян чи Перемишлян, які розташовані на АС-6, зазначає, що питання складніше.
«Хіба що було б доцільно об’єднати АС-6 з АС-5, бо її теж складно назвати повноцінною автостанцією, у районі Пасічної-Зеленої. Вони нам потрібні, але там інфраструктура повинна бути з належними умовами», – додає він.
Читайте також: Автостанцію від Янівського кладовища перенесуть на новозбудоване квазікільце
Щонайменше, має бути автостанція третього класу, де є зали очікування, щоби люди не мокнули під дощем, коли чекають автобус, туалети для людей з інвалідністю, каси з квитками. Обов’язкова умова – майданчик для відстою автобусів, аби було безпечно пасажирам і водіям.
А як це працює за кордоном
Архітектор Олександр Шутюк розповів Тvoemisto.tv, що автостанції за кордоном йому траплялися здебільшого поблизу до інших вузлів. Йдеться про залізничні вокзали, наприклад, аби була зручна пересадка на інші види транспорту та все в пішій доступності.
«В деяких інших випадках їх суміщають із паркінгами, щоби можна було залишити машину і відразу сісти на автобус, але це не завжди далеко. Не бачив, щоб автостанції були на околиці, зазвичай, десь біля станції метро, вокзалу тощо», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Гренобель
У німецькому Лейпцигу, за його словами, біля центрального вокзалу збудували нову автостанції, у французькому Греноблі поруч вокзалу стоять зразу автобуси. У Вроцлаві біля вокзалу зробили великий торговий центр із автостанцією.
Лейпциг
Які сьогодні плани в міста
Спочатку планували, що після відкриття квазікільця на вулиці Шевченка АС-4 перенесуть сюди та розташують на місці діючої автомийки. Квазікільце відкрили для проїзду ще в серпні минулого року, однак нині автобуси відправляються з кінцевої колишнього маршруту трамваю №7.
Під час стріму у відповідь на питання кореспондента Tvoemisto.tv учора, 1 червня, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий додав, що у проєкті четвертого етапу передбачили пересадковий вузол з кількома платформами приміського і міського транспорту, і розворотне кільце трамваю. Воно так і залишиться на вул. Татарбунарській.
Окрім цього, минулого року у міській раді Львова пропонували поділити маршрути із Золочівського, Бібрського та Перемишлянського напрямків так, щоб частина їхала на Пасічну по Зеленій, а частина заїжджала у місто по Зеленій на Пасічну. За словами Андрія Білого, відновити автостанцію №6 на вул. Личаківській не вдасться, оскільки, відповідно до норми, має бути 50 метрів до будови. Замість неї пропонували організувати селянський ринок свіжої продукції. Також чиновник зазначав, що навіть є інвестор, який готовий реалізувати цей проєкт. У коментарі Tvoemisto.tv у п'ятницю, 28 травня, чиновник додав, що наразі концепції облаштування автостанцій, зокрема на вул. Личаківській, немає.
Читайте також: Як на Львівщині ремонтують дорогу до курортної Східниці. Фото
Цікаво, що проінспектувати міські автостанції вирішили у Львівській ОДА: перевіряли висадки та посадки пасажирів на кінцевих зупинках приміських та міжміських автобусних маршрутів. Так, за словами новопризначеного керівника управління транспорту та зв'язку ЛОДА Степана Рудницького, підставою стала ініціатива саме обласної адміністрації. Водночас 1 червня до них надійшов офіційний щодо будівництва і розміщення автостанцій і від міськради.
«Лист поступив з підписом керівника – Ореста Олеськіва, де запитують про нашу позицію щодо функціонування чи перенесення автостанцій. Мотивують це тим, що ЛМР планує розробку концепції будівництва та розміщення автостанцій у Львові. Спільну зустріч плануємо лише наступного тижня з фахівцями з ЛМР. З нашого боку це теж поки ознайомлення, систематизація і формування позиції», – каже він у коментарі Tvoemisto.tv.
Те, як працюють автостанції, бачать всі мешканці, додає чиновник, тому вже під час спільних зустрічей зможуть зрозуміти, що робити далі. Водночас їх цікавитиме лад на автостанціях не лише у Львові, а й в інших містах в області. Натомість Орест Олеськів у коментарі Tvoemisto.tv зазначає, що напрацювання ще доволі «сирі», але потреба облаштування автостанцій в місті є. Нині очікують відповіді від ЛОДА та обіцяють повідомити згодом детальнішу інформацію.
Ольга Коваль
Софія Шавранська
Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Як і де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку