Фото: Інститут міста

Фото: Інститут міста

Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми

6302 0
Медіа-хаб Tvoemisto.tv вирішив проаналізувати, як кандидати на голову Львівської ОТГ орієнтуються у проблемах міста і як збираються їх вирішувати.

Напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, Tvoemisto.tv запитало членів своєї Спільноти про те, якими вони бачать найбільші проблеми в місті. А потім ми пошукали згадки про ці проблеми у програмах кандидатів, щоб дізнатись, як вони будуть їх вирішувати.

Читайте також: На голову Львівської ОТГ подалися 16 кандидатів. Хто вони?

Зазначимо, що найбільшою проблемою в місті наші читачі вважають транспортну систему та недостатню мобільність.

Топ найбільших проблем в місті виглядає так:

  • недосконала транспортна система або недостатня мобільність (31% учасників голосування назвали це основною проблемою);
  • забудова міста без розвитку інфраструктури (важлива проблема для 22% опитаних);
  • поганий громадський транспорт (найбільшим недоліком вважають 17% опитаних);
  • проблеми з паркуванням (їх назвали 8% опитаних);
  • сміття у місті (5% львів’ян вважають найактуальнішою проблемою);
  • розвиток зелених зон (4% вважають топ-проблемою).

Ще 2% критикує екологічні рішення та дії ради за умов пандемії. 1% – схвильовані безпекою, інженерними мережами, сферою дозвілля та розвитком бізнесу.

Кандидат: Олег Синютка.

Партія: Європейська Солідарність

Програма: Настав час Львова

Особливості програми: документ супроводжується додатковими аргументами на користь кандидата. Зокрема, на сайті партії Європейська Солідарність можна почитати «10 причин підтримати Олега Синютку на виборах мера Львова» та біографію кандидата, у якій він постає «державотворцем, управлінцем, істориком та економістом», а також сім’янином і людиною, яка любить Львів: «Моє життєве кредо – захищати українське, а Львів завжди був і буде форпостом українства», – йдеться на сайті.

Ідеологія/цінності: На відміну від «Плану дій 24/7» Андрія Садового, в програмному документі Олега Синютки чільне місце займає ідеологія. У документі кандидат позиціонує себе опозиційним політиком: «Першим завданням міської влади, яку львів’яни оберуть 25 жовтня 2020 року, буде [...] недопущення того, щоб містом почали керувати Зеленський, його «слуги» та їхні союзники».

Читайте також: Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми

У документі місцева політика розглядається в європейському контексті: «Наша візія міста: відновлення історичної ролі Львова як мегаполісу Західної України й одного з центрів усієї Центрально-Східної Європи. Міста-партнера Києва, Праги, Варшави, Братислави, Відня й Будапешта».

Про міжнародні плани Олега Синютки та його команди свідчить й те, що в документі 6 разів вжито слова «Європа» та «європейський», натомість слово «Україна» використали тричі, а «Київ» згадали один раз. Загалом «Львів» і «львів’яни» 27 разів зустрічаються в тексті.

Крім ідеологічних моментів, у програмі сформований перелік дій, які Олег Синютка та його команда вважають першочерговими. Найбільше увагу присвячено завданням із розвитку інфраструктури та покращення мобільності в місті. Крім того, важливим пунктом програми є розвиток освіти.

Однак питання щодо екології, паркування та зелених зон у програмі Олега Синютки не знайшли своїх конкретизованих відповідей.

Водночас Олег Синютка згадує про пандемію та місцевий бізнес.

Врешті жоден з пунктів програми не супроводжується конкретними вказівками на дедлайни, джерела фінансування, назви вулиць тощо. Однак у програмі задекларували намір впроваджувати певні речі: «Найкраща школа – поруч», «Львів – центр технологій Східної Європи», «Світлі вулиці», «Безпечні дороги». Загалом програма Олега Синютки – це радше перелік пріоритетних сфер діяльності, а не детальний опис запланованих проектів.

Tvoemisto.tv також пропонує читачам ознайомитись із аналізом програм кандидатів на голову Львівської ОТГ за ключовими проблемами міста, які бачать члени спільноти «Твого міста»:

Також пропонуємо ідеї кандидатів на голову Львівської ОТГ для вирішення транспортної проблеми у Львові і проблеми сміття та хаотичної забудови.

Нагадуємо, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Щоб процес волевиявлення був успішним, дізнайтесь нові правила заповнення бюлетенів та роботи виборчих дільниць.

Соломія Кривенко

Інфографіка: Марія Стахів

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Міські акценти

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!