
Фото: Економічна правда
Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
«Бензин зараз є лише на «OKKO», «WOG» і «ANP». «БРСМ» – тільки преміум. Деякі заправки працюють лише з карточками для місцевих та на спецслужби: тероборону, поліцію, швидку та енергетиків. Але на моїх очах повз черги під’їхали два BMW купе з київськими номерами у Львові і заправили повний бак 95-го, якого для звичайних покупців не було», – розповідає Tvoemisto.tv Віктор Костюченко, який евакуювався з Ворзеля з дружиною.
Влада каже, що ситуація не критична
Пального на АЗК у Львівській області та місті вистачає. Так, за словами голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, автозаправні станції тих компаній, які імпортують паливо з європейських країн, заповнені на 50-80%. Це, зокрема «ОККО», «WOG», «АМІС». Водночас ті компанії, які отримують паливо з Кременчуцького нафтопереробного заводу, мають проблеми з постачанням.
Він каже, що загалом ситуація із пальним на Львівщині не є критичною. Львівська обласна військова адміністрація контролює наявність палива на автозаправках та закликає компанії формувати резерв пального для критичної інфраструктури, а також аграріям на посівну. На Львівщину надходить пальне як гуманітарна допомога. Його Львівська ОВА спрямовує на потреби військових, а також на перевезення гуманітарних вантажів та вимушених переселенців.
Для того, щоб ціни на паливо не зростали, Уряд 12 березня розробив відповідний законопроєкт, за який вчора, 15 березня, проголосувала Верховна Рада. Законом встановлюється нульова ставка акцизу та зменшується ПДВ на паливо з 20% по 7%. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що це рішення дозволить уникнути дефіциту пального на заправках та максимально стримає зростання його ціни.
Є перебої і ліміти
Керівниця департаменту корпоративних комунікацій «ОККО» Ярослава Полякова прокоментувала ситуацію на АЗК компанії. Пальне на заправках є, але ситуація швидко змінюється, тому краще при плануванні маршруту користуватися картою або уточнювати дані на гарячій лінії. Також існують обмеження в об’ємах по відпуску пального для приватних осіб і це відрізняється на кожній конкретній АЗК.
У компанії говорять, що зобов’язані забезпечити пальним автотранспорт критичної інфраструктури (ЗСУ, тероборони, поліції, швидкої допомоги, а також волонтерів які виконують гуманітарні місії). Тому для них важливо збалансувати та зберегти наявні ресурси, щоб рух не зупинявся. Є певні перебої з поставками пального в Україну, частина нафтобаз, як і АЗК, або вже зруйновані, або окуповані – все це і є умовами, що спричинили сьогоднішню ситуацію на ринку пального.
Із 11 березня компанія «ОККО» тимчасово припинила укладання нових договорів та не продає паливні талони. При цьому для клієнтів, які мають договір чи талони на пальне, тобто вже на руках, відпуск безумовно продовжується.
Клієнти мережі «ОККО» можуть в режимі реального часу дізнаватися про актуальний стан роботи АЗК в містах України на інтерактивній карті. Також, натискаючи на конкретну заправку на мапі, можна побачити режим роботи, яке пальне є, форму оплати за заправку та обмеження на об’єм пального, якщо такий встановили в регіоні/конкретній АЗК. Умови у різних регіонах, на різних заправках відрізняються. Карту оновлюють спеціалісти компанії в оперативному режимі.
Якщо є проблеми з інтернетом, клієнти мережі також можуть звернутися на телефон гарячої лінії мережі й отримати аналогічну інформацію, додаткові консультації за потреби – 0 800 501 101. Також офіційна сторінка компанії у Facebook та Instagram оперативно повідомляє про зміни в роботі мережі. Так, наприклад, тут можна ознайомитися з адресами АЗК, які під час комендантської години працюють у автономному режимі – для заправки спеціальних служб – за допомогою сервісу ОККО Рау. Або новини про те, що на АЗК ОККО збільшено ліміт зняття готівки на касі. Наразі для зняття доступні суми до 6000 гривень одним чеком. Щоб зняти необхідну суму, потрібно придбати будь-який товар на АЗК та повідомити касира, яка сума необхідна. Кількість чеків не обмежена.
З відкритих джерел відомо, що в мережі АЗК WOG пальне продається з розрахунку 20 літрів на одні руки. Пріоритет у компанії – ЗСУ і критична інфраструктура. Вся актуальна інформація про наявність палива публікується на сторінках компанії у Facebook та Instagram.
У мережі АЗК SOCAR сьогодні всі заправки працюють, окрім Харкова – через бойові дії у місті. На АЗК є ресурс, 95-ий і дизельне пальне зберігається для спецтранспорту: карет швидкої допомоги та пожежних машин. Для гостей є преміальні види пального. Актуальну наявність можна подивитися на мапі. Талони у компанії тимчасово не продають, але приймають ті, що були куплені в мережі раніше. Із відкритих джерел стало відомо, що компанія прагне продовжувати обслуговування у звичайному режимі, проте у надзвичайних умовах, що склалися, не до всіх АЗК компанія може оперативно підвозити пальне. На сайті та в застосунку SOCAR level є карта АЗК з інформацією про їхню роботу. Якщо АЗК обслуговує тільки спецтранспорт – є відповідне позначення. Розрахуватися на АЗК можна як готівкою, так і банківською карткою, за умови стабільної роботи платіжних систем. Також у компанії звертають увагу на те, що частина АЗК обслуговує виключно транспорт швидкої допомоги та ДСНС. У компанії діє гаряча лінія за номером: 0800508585.
У відкритих джерелах станом на 6 березня відомо, що оперативна інформація про роботу «Укрнафта» продовжує видобуток нафти та газу на всіх об’єктах, за винятком тих, які розташовані поблизу активних бойових дій. Компанія стабілізувала постачання нафтопродуктів, АЗС працюють скрізь, де дозволяє ситуація.
Що про наявність пального кажуть водії?
Віктор Костюченко евакуювався із Ворзеля із дружиною та двома дітьми на китайській MG 550 T, розповів редакції, що ситуація з пальним трохи натягнута.
«В лютому, до війни, на «ОККО» 95-й бензин коштував в межах десь 32-34 гривні. Зараз ми заправлялися у Львові, то до 40 гривень. По Україні я знаю зараз усюди по 45 гривень. Дизпаливо так само. Газ подорожчав десь на 5-7 гривень. На «ANP» залишився, як і раніше, по 17 гривень, але його немає. На інших заправках газ коштував до 20 гривень, зараз 25 і його немає. Черги за газом 20 машин, де він є. За бензином черги трошки менше, але по трасах, де люди евакуюються, стоїть 25-30 машин в чергах на всіх заправках. По трасі заливають 20 літрів бензину і газ на 500 гривень – теж 20 літрів. При чому був час, що газ заправляють, а бензин не дають», – говорить він.
Богдан Давидюк живе у Львові, сам із Яворова, їздить на Dodge Caliber. Він каже, бачив сьогодні на заправках, що всі види бензину були.
«Сьогодні вдень я їхав і бачив, що на заправках є 92-ий, 95-ий, дизельне пальне та інші бензини, все добре. Загалом те, що було днів 5-6 назад, я пам'ятаю, був раніше тільки один бензин 95-ий Mustang і те він був дуже дорогий, десь 46 гривень. І я мусив 95 заправитися, бо не було 92, а мій двигун бере 92-ий. Раніше 92-ий бензин коштував в межах 30-31 гривні. Зараз 40-45. Зазвичай, я заправляюся на «Укрнафті», бо там найдешевший бензин порівняно із іншими заправками. 92 коштує 39 гривень. 95 коштує в межах 41 гривні, проте не усюди він є», – говорить він.
Багато АЗС позакривалися, бо, радше за все, у них просто немає пального, говорить Богдан.
«На «ОККО» сьогодні 92-ий бензин був по 43 гривні, а 95-ий – 47, разом із дизельним пальним. У «WOG» – 95-ий – 45 гривень, 92-ий – 44 гривні. Багато АЗС позакривалися, такі як «ANP» і менш відомих. Наскільки я розумію, у них просто банально немає пального, і вони не працюють. Лише такі фірми, як «ОККО», «Укрнафта» та «WOG» більш-менш стабільно працюють», – розповідає він.
Додамо, що ціни на пальне зросли також у Польщі та в Європі.
Роман Тищенко-Ламанський
Вибір Твого міста
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів