
Фото: Економічна правда
Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
«Бензин зараз є лише на «OKKO», «WOG» і «ANP». «БРСМ» – тільки преміум. Деякі заправки працюють лише з карточками для місцевих та на спецслужби: тероборону, поліцію, швидку та енергетиків. Але на моїх очах повз черги під’їхали два BMW купе з київськими номерами у Львові і заправили повний бак 95-го, якого для звичайних покупців не було», – розповідає Tvoemisto.tv Віктор Костюченко, який евакуювався з Ворзеля з дружиною.
Влада каже, що ситуація не критична
Пального на АЗК у Львівській області та місті вистачає. Так, за словами голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, автозаправні станції тих компаній, які імпортують паливо з європейських країн, заповнені на 50-80%. Це, зокрема «ОККО», «WOG», «АМІС». Водночас ті компанії, які отримують паливо з Кременчуцького нафтопереробного заводу, мають проблеми з постачанням.
Він каже, що загалом ситуація із пальним на Львівщині не є критичною. Львівська обласна військова адміністрація контролює наявність палива на автозаправках та закликає компанії формувати резерв пального для критичної інфраструктури, а також аграріям на посівну. На Львівщину надходить пальне як гуманітарна допомога. Його Львівська ОВА спрямовує на потреби військових, а також на перевезення гуманітарних вантажів та вимушених переселенців.
Для того, щоб ціни на паливо не зростали, Уряд 12 березня розробив відповідний законопроєкт, за який вчора, 15 березня, проголосувала Верховна Рада. Законом встановлюється нульова ставка акцизу та зменшується ПДВ на паливо з 20% по 7%. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що це рішення дозволить уникнути дефіциту пального на заправках та максимально стримає зростання його ціни.
Є перебої і ліміти
Керівниця департаменту корпоративних комунікацій «ОККО» Ярослава Полякова прокоментувала ситуацію на АЗК компанії. Пальне на заправках є, але ситуація швидко змінюється, тому краще при плануванні маршруту користуватися картою або уточнювати дані на гарячій лінії. Також існують обмеження в об’ємах по відпуску пального для приватних осіб і це відрізняється на кожній конкретній АЗК.
У компанії говорять, що зобов’язані забезпечити пальним автотранспорт критичної інфраструктури (ЗСУ, тероборони, поліції, швидкої допомоги, а також волонтерів які виконують гуманітарні місії). Тому для них важливо збалансувати та зберегти наявні ресурси, щоб рух не зупинявся. Є певні перебої з поставками пального в Україну, частина нафтобаз, як і АЗК, або вже зруйновані, або окуповані – все це і є умовами, що спричинили сьогоднішню ситуацію на ринку пального.
Із 11 березня компанія «ОККО» тимчасово припинила укладання нових договорів та не продає паливні талони. При цьому для клієнтів, які мають договір чи талони на пальне, тобто вже на руках, відпуск безумовно продовжується.
Клієнти мережі «ОККО» можуть в режимі реального часу дізнаватися про актуальний стан роботи АЗК в містах України на інтерактивній карті. Також, натискаючи на конкретну заправку на мапі, можна побачити режим роботи, яке пальне є, форму оплати за заправку та обмеження на об’єм пального, якщо такий встановили в регіоні/конкретній АЗК. Умови у різних регіонах, на різних заправках відрізняються. Карту оновлюють спеціалісти компанії в оперативному режимі.
Якщо є проблеми з інтернетом, клієнти мережі також можуть звернутися на телефон гарячої лінії мережі й отримати аналогічну інформацію, додаткові консультації за потреби – 0 800 501 101. Також офіційна сторінка компанії у Facebook та Instagram оперативно повідомляє про зміни в роботі мережі. Так, наприклад, тут можна ознайомитися з адресами АЗК, які під час комендантської години працюють у автономному режимі – для заправки спеціальних служб – за допомогою сервісу ОККО Рау. Або новини про те, що на АЗК ОККО збільшено ліміт зняття готівки на касі. Наразі для зняття доступні суми до 6000 гривень одним чеком. Щоб зняти необхідну суму, потрібно придбати будь-який товар на АЗК та повідомити касира, яка сума необхідна. Кількість чеків не обмежена.
З відкритих джерел відомо, що в мережі АЗК WOG пальне продається з розрахунку 20 літрів на одні руки. Пріоритет у компанії – ЗСУ і критична інфраструктура. Вся актуальна інформація про наявність палива публікується на сторінках компанії у Facebook та Instagram.
У мережі АЗК SOCAR сьогодні всі заправки працюють, окрім Харкова – через бойові дії у місті. На АЗК є ресурс, 95-ий і дизельне пальне зберігається для спецтранспорту: карет швидкої допомоги та пожежних машин. Для гостей є преміальні види пального. Актуальну наявність можна подивитися на мапі. Талони у компанії тимчасово не продають, але приймають ті, що були куплені в мережі раніше. Із відкритих джерел стало відомо, що компанія прагне продовжувати обслуговування у звичайному режимі, проте у надзвичайних умовах, що склалися, не до всіх АЗК компанія може оперативно підвозити пальне. На сайті та в застосунку SOCAR level є карта АЗК з інформацією про їхню роботу. Якщо АЗК обслуговує тільки спецтранспорт – є відповідне позначення. Розрахуватися на АЗК можна як готівкою, так і банківською карткою, за умови стабільної роботи платіжних систем. Також у компанії звертають увагу на те, що частина АЗК обслуговує виключно транспорт швидкої допомоги та ДСНС. У компанії діє гаряча лінія за номером: 0800508585.
У відкритих джерелах станом на 6 березня відомо, що оперативна інформація про роботу «Укрнафта» продовжує видобуток нафти та газу на всіх об’єктах, за винятком тих, які розташовані поблизу активних бойових дій. Компанія стабілізувала постачання нафтопродуктів, АЗС працюють скрізь, де дозволяє ситуація.
Що про наявність пального кажуть водії?
Віктор Костюченко евакуювався із Ворзеля із дружиною та двома дітьми на китайській MG 550 T, розповів редакції, що ситуація з пальним трохи натягнута.
«В лютому, до війни, на «ОККО» 95-й бензин коштував в межах десь 32-34 гривні. Зараз ми заправлялися у Львові, то до 40 гривень. По Україні я знаю зараз усюди по 45 гривень. Дизпаливо так само. Газ подорожчав десь на 5-7 гривень. На «ANP» залишився, як і раніше, по 17 гривень, але його немає. На інших заправках газ коштував до 20 гривень, зараз 25 і його немає. Черги за газом 20 машин, де він є. За бензином черги трошки менше, але по трасах, де люди евакуюються, стоїть 25-30 машин в чергах на всіх заправках. По трасі заливають 20 літрів бензину і газ на 500 гривень – теж 20 літрів. При чому був час, що газ заправляють, а бензин не дають», – говорить він.
Богдан Давидюк живе у Львові, сам із Яворова, їздить на Dodge Caliber. Він каже, бачив сьогодні на заправках, що всі види бензину були.
«Сьогодні вдень я їхав і бачив, що на заправках є 92-ий, 95-ий, дизельне пальне та інші бензини, все добре. Загалом те, що було днів 5-6 назад, я пам'ятаю, був раніше тільки один бензин 95-ий Mustang і те він був дуже дорогий, десь 46 гривень. І я мусив 95 заправитися, бо не було 92, а мій двигун бере 92-ий. Раніше 92-ий бензин коштував в межах 30-31 гривні. Зараз 40-45. Зазвичай, я заправляюся на «Укрнафті», бо там найдешевший бензин порівняно із іншими заправками. 92 коштує 39 гривень. 95 коштує в межах 41 гривні, проте не усюди він є», – говорить він.
Багато АЗС позакривалися, бо, радше за все, у них просто немає пального, говорить Богдан.
«На «ОККО» сьогодні 92-ий бензин був по 43 гривні, а 95-ий – 47, разом із дизельним пальним. У «WOG» – 95-ий – 45 гривень, 92-ий – 44 гривні. Багато АЗС позакривалися, такі як «ANP» і менш відомих. Наскільки я розумію, у них просто банально немає пального, і вони не працюють. Лише такі фірми, як «ОККО», «Укрнафта» та «WOG» більш-менш стабільно працюють», – розповідає він.
Додамо, що ціни на пальне зросли також у Польщі та в Європі.
Роман Тищенко-Ламанський
Вибір Твого міста
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ
- Випадкові люди можуть отримати землю в селі, а селяни, які з діда-прадіда там живуть – їм зась
- Львівський Шанхай. Репортаж з мікрорайону Під Голоском, який забудовують «вікно у вікно»