Запустити бізнес з нуля. Як студенти у Львові втілюють стартапи у життя

12772 0
У Львові діє єдина безкоштовна школа для стартаперів Startup School University Edition, де студенти мають можливість послухати успішних підприємців, відчути життя стартапера "з середини" та сформувати свою бізнес-ідею. Tvoemisto.tv простежило за тим, як це функціонує на практиці: коли тебе навчають і допомагають втілити свою стартап-ідею до кінця. У спецпроекті #Let’sStartup! публікуватимемо матеріали про те, як запустити свою справу з нуля на прикладі випускників Startup School University Edition.

За два роки навчання у Startup School пройшли понад 600 студентів, серед яких більш як 30 створили свої проекти. Цього року для молодих стартаперів читали лекції успішні підприємці, які вже реалізували свої стартапи, та спеціалісти галузі, які працюють у відомих ІТ-компаніях Львова.

На першій лекції досвідом ділився Богдан Гнатковський. У 15 років Богдан запустив свій перший стартап Be - Sparkle.Невдовзі йому вдалось знайти команду, запустити уже другий стартап  Preenster  та залучити перші інвестиції.

 

Наступним спікером виступав Максим Лисак, співзасновник та CEO Startup Depot. Lviv Business Incubator. Він озвучив основні поради для молодих стартаперів:

- Намагайтесь критично ставитись до усіх своїх ідей та перевіряти їх у експериментальній формі.
- Менше говоріть – більше слухайте. Це допоможе вам об'єктивно оцінити стан речей та зробити правильні висновки для подальшого розвитку свого бізнесу.
- Не шукайте гроші на етапі перевірки гіпотез. Залучайте гроші, коли усе працює і клієнти уже вам платять, щоб пришвидшити ріст компанії.

Серед спікерів також була Марта Романяк, юрист у Lviv IT Cluster та Nravo. Вона розповіла про авторське право, патентування та про правову сторону стартапів. 

Вирішальною для багатьох студентів була лекція про «Business  Development» з Оксаною Крикун, бізнес-аналітиком у компанії ELEKS. Саме створення бізнес-плану – одне з основних та найскладніших завдань для старту свого бізнесу.

Знаннями про ринок інвестицій поділився менеджер з комунікацій Павло Кузнєцов. Павло розповідав про його попередній досвід залучення інвестицій, як працюють найкращі венчурні фонди світу та привів приклади на реальних кейсах інвестицій в YouTube i Uber. 

Про особливості та труднощі формування команд розповідала співзасновниця HR-кав'ярні, сертифікований HR  Анна Зайцева, а про багатосторонність професії маркетолога, важливість маркетингової стратегії у бізнесі, інструменти для її реалізації і не тільки – говорив Богдан Янатьєв, який займається онлайн-маркетингом в компанії з розробки мобільних додатків Stanfy у Сан-Франциско.

Після всієї отриманої інформації студенти готували фінальний «пітч» (коротке словесне (іноді візуальне) представлення ідеї, своєрідна презентація, - Ред.), де мали всього 5 хвилин на те, щоб представити журі свою ідею та вибороти звання найкращого студентського стартапу Львова 2016. До фіналу дійшли 12 студентських проектів.  Детальніше про Startup School University Edition дивіться у ролику:

 У наступних матеріалах та відео спецпроекту #Let’sStartup! >;Tvoemisto.tv детальніше розповідатиме про переможців та їх перші кроки у реалізації своїх стартапів. 

Проект Startup School University Edition реалізовується за підтримки Startup Depot. Lviv Business Incubator, Polish aid та IRM (Інститут розвитку міст в Кракові).

Партнерська публікація

Підготувала: Оксана Матійків
Режисер: Дмитро Тарадайка

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!