12 лайфхаків для оформлення біометричного паспорта дитині у Львові

14531 0
Ці поради стосуватимуться насамперед тих, хто має намір подати документи на оформлення біометричного паспорта для дитини у львівських ЦНАПах.
фото: zruchno.travel

фото: zruchno.travel

1. У першу чергу, вам слід подбати про точний час, коли вас чекатимуть у ЦНАПі. Для цього треба заповнити анкету на сайті Львівської міської ради та отримати номер у черзі.

2. Система оновлюється о 00.00, тож спробуйте заповнити анкету о 23.59.

3. Далі вам запропонують обрати один із ЦНАПів. Подати документи ви можете у будь-який з них, незалежно від місця вашої реєстрації, окрім того, що розташований на площі Ринок. Там біометричних паспортів для виїзду закордон не роблять. Зверніть увагу, кількість місць для усіх ЦНАПів різна: наприклад, їх більше у спальних районах.

4. Як тільки ви зареєструєтесь, отримаєте SMS-повідомлення з точними часом і адресою. Збережіть це повідомлення. Зверніть увагу, що відправником має бути ЛМР (Львівська міська рада), хоча іноді викидає помилку, і повідомлення приходить від відправника «служба таксі».

Читайте також: Як і де оформити закордонний біометричний паспорт у Львові. Покрокова інструкція

5. Дітей до 6 років не обов’язково брати з собою для подачі документів: вони не здають відбитків пальців. Однак, якщо вам все ж таки доведеться з собою взяти дитину, то у ЦНАПах є дитячі куточки.

6. Дітям до 6 років потрібні такі документи: свідоцтво про народження (оригінал + копія), три фотографії (одна розміром 10х15, дві – 3,5х4,5).

7. Зверніть увагу: діти не потребують окремої реєстрації у черзі, проте один дорослий може подати одночасно документи лише за двох осіб. Тобто, якщо у вас, наприклад, троє дітей, вам потрібні дві реєстрації.

8. У ЦНАПах не вимагають довідки про те, де зареєстрована дитина, проте наголошують, що документи від імені дитини має подати той з батьків, з ким дитина зареєстрована. Також наголошують, що пізніше ці дані перевіряє міграційна служба.

Читайте також: Як оформити біометричний закордонний паспорт через платформу iGov. Інструкція

9. З 12 років діти подають документи самостійно.

10. Жодних пільг діти не мають – виготовлення біометричного паспорта для дитини вартує так само, як і для дорослого, терміновий (у заяві писатиме 10 днів – насправді близько двох місяців) – 820 гривень, нетерміновий (у заяві писатиме 20 днів – насправді близько трьох місяців) – 557 гривень.

11. Оплатити можна на місці – готівкою або за допомогою картки. Однак іноді термінали можуть не працювати, тому подбайте, щоб у вас було достатньо коштів на рахунку (термінал не віддає решти) та готівки.

12. Як правило, у ЦНАПах приймають документи вчасно, на табло висвітлюється ваш номер і номер працівника, який вам допомагатиме. Однак можна прийти на 5-10 раніше, щоб на місці заповнити заяву (на кожну дитину окремо) та здійснити проплату.

Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!