25% ПЛР-тестів можуть бути хибними

13472 0
На результат тесту впливає транспортування й умови відбору.
Фото: Freepik

Фото: Freepik

До 20-25% результатів ПЛР-досліджень на коронавірус можуть бути хибнонегативними – тобто давати негативний результат, тоді як людина насправді його має. Про це на брифінгу в неділю, 26 липня, повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Для ПЛР-тестування береться мазок з ротоглотки. У разі, якщо вірус сконцентрувався в нижчих відділах дихального тракту, результат такого ПЛР-тестування може бути хибнонегативним», – пояснив він.

Міністр додав, що також на достовірність результату тестування впливають дотримання умов відбору й транспортування біологічного матеріалу до лабораторії.

Додамо, що Covid-19 можна визначити ПЛР, ІФА та експрес-тестами. Найбільш точними у МОЗ вважають саме лабораторні ПЛР-тести.

Нагадаємо, що на коронавірус на Львівщині захворіли 8832 мешканців, із яких 233 померли, 1964 – одужали.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!