28-ма Антарктична експедиція, у складі якої двоє львів’ян, вирушила на станцію

1786 0
В експедиції – 14 учасників: 9 вчених, лікар, кухар, сисадмін, системний механік та дизеліст-електрик. Вони працюватимуть на станції впродовж року.
Фото: Національний антарктичний науковий центр

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Учасники нової, 28-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) сьогодні вирушили на станцію «Академік Вернадський», про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

«Навіть в умовах масштабної війни ми повинні забезпечувати неперервну роботу нашої єдиної антарктичної станції, адже результати діяльності українських вчених на крижаному континенті важливі для всього світу. Це ціла низка найдовших в Антарктиці метеоспостережень, вивчення зміни клімату, космічної погоди, магнітного поля Землі, озонової діри та ще багато чого», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

У 28-й експедиції – 14 учасників: 9 вчених (по 3 на кожен напрям досліджень – біологія, метеорологія, геофізика), лікар, кухар, сисадмін, системний механік та дизеліст-електрик. Вони працюватимуть на станції впродовж року.

Очолив команду геофізик Богдан Гаврилюк. Він їде зимувати в Антарктику вдесяте, і це абсолютний рекорд для українських антарктичних експедицій. У своїй попередній – 26-й УАЕ, Богдан теж був бейскомандером, а після повернення навесні 2022-го одразу став на захист України в лавах Прикордонної служби.

Серед учасників є й львів’яни – біологи Тарас Перетятко (Львівський національний університет ім. Івана Франка) та Сергій Глотов (Державний природознавчий музей НАН України). При цьому для Тараса Перетятка це буде перша зимівля, а для Сергія Глотова – друга. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Вперше за останні п’ять років експедиція складається тільки з чоловіків. На цей конкурс подалося лише 5 жінок (торік – 19), але вони не подолали всі етапи конкурсного відбору.

Попереду в учасників експедиції тривалий шлях. Наразі вони їдуть у Польщу, відтак – перельоти до Південної Америки, де в чилійському порту Пунта-Аренас на майбутніх зимівників уже чекає наше судно «Ноосфера». Криголам має доправити на станцію 28-му УАЕ та повернути на «велику землю» 27-му, яка вже рік відпрацювала в Антарктиді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!