Американська Holtec International збудує в Україні до 20-ти атомних енергоблоків

918 0
Україна докладатиме максимум зусиль для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі.
Модель реактора SMR-160. Фото з сайту Промисловий портал

Модель реактора SMR-160. Фото з сайту Промисловий портал

НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Holtec International уклали угоду про будівництво в Україні до 20-ти атомних енергоблоків з реакторами SMR-160, про це повідомляє Енергоатом.

Зазначається, що президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх уклали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів (ММР).

Зокрема, Котін підписав договір в Києві, а Кріс Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі. Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що «спорудження в Україні ММР не тільки сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, але й дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності».

За його словами, Україна докладатиме максимум зусиль, зокрема у співпраці і з американськими партнерами, для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі. ММР – потужна технологія, яка також дозволить нам децентралізувати генерацію.

Угода передбачає будівництво до 20-ти реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року.

Як зазначив президент Енергоатома Петро Котін, «угода із Holtec International ґрунтується на 20-річному досвіді успішної співпраці між компаніями. Вона дасть впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики».

Довідка. SMR-160 – це легководний реактор під тиском потужністю 160 МВт, який використовує як паливо низькозбагачений уран і має гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!