Австрія посилює обмеження на в’їзд з 19 грудня

1212 0
Українцям при в’їзді в країну потрібно буде йти на обов’язковий 10-денний карантин.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

В Австрії з 19 грудня починає діяти вимога про обов’язковий домашній карантин для усіх, хто в'їжджатиме у республіку із країн з високим рівнем поширення коронавірусу. Відповідні зміни до постанови про обмеження в’їзду в країну ухвалило австрійське МОЗ учора, повідомляє Укрінформ.

Читайте також: Німеччина вводить жорсткий локдаун до 10 січня

Відтак, в’їхати в Австрію без обмежень з 19 грудня можна лише з таких 10 країн: Австралія, Фінляндія, Ірландія, Ісландія, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Південна Корея, Уругвай та Ватикан.

Щодо інших країн, у тому числі й України, то при в’їзді з них в Австрію потрібно буде відправлятися на обов’язковий 10-денний карантин. При цьому наявність негативного результату ПЛР-тесту на Covid-19 не звільнятиме від необхідності перебування на карантині, як це було раніше.

Відповідно до нових правил, лише після п’ятого дня перебування на карантині можна буде за свої кошти пройти тест на коронавірус – тепер вже не лише ПЛР-тест, а й швидкий (та дешевший) тест на антиген. У випадку негативного результату домашній карантин достроково скасовується.

Виїхати з Австрії до закінчення домашнього карантину можна буде, але має бути забезпечено «максимальну мінімізацію ризику зараження».

Читайте також: МОЗ оновило список країн «зеленої» та «червоної» зон. Перелік

Ті, хто прибуватимуть до Австрії після 19 грудня, підписуватимуть відповідний формуляр про карантин, який рекомендується завчасно роздрукувати (з сайту МОЗ) та заповнити.

Уникнути обов’язкового карантину, за умови наявності проведеного в останні 72 години негативного результату ПЛР-тесту або тесту на антиген, дозволяється: співробітникам гуманітарних організацій, медичному супровідному персоналу, дипломатам з карткою легітимації, тим, хто прибуває за викликом в суд або ж з робочими цілями (наприклад, для цілодобового догляду за літніми людьми). Ці люди також можуть пройти тест на коронавірус вже після прибуття до Австрії, однак в очікуванні результату слід буде знаходитися під карантином.

Читайте також: У ВООЗ закликали світ готуватися до нової пандемії

Обмеження також не стосуються осіб, які в’їжджають в Австрію в інтересах республіки; транзитних пасажирів; осіб, що в’їжджають та виїжджають в країну в рамках маятникової міграції (щонайменше раз на місяць) у професійних чи сімейних цілях; для невідкладного медичного лікування та у разі непередбачуваних і невідкладних причин, як важка хвороба родича, смерть, похорони, народження тощо.

Нагадаємо, у листопаді Австрія оголосила національний локдаун через коронавірус. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!