Біометричні паспорти з 1 січня: ціни, терміни, документи для дітей

14643 1
518 гривень коштуватиме для українців новий біометричний паспорт для виїзду за кордон. Закордонні паспорти з 1 січня оформлюватимуть за 20 робочих днів у звичайному режимі та за 7 робочих днів – у прискореному – зі сплатою подвійного розміру платежів до державного бюджету України. А дітям з 1 січня видаватимуть паспорти замість проїзних документів. Деталі щодо отримання біометричних паспортів зібрало Tvoemisto.tv.
Фото Юрія Нагорного/Hromadske.tv

Фото Юрія Нагорного/Hromadske.tv

Оформлювати біометричні паспорти Державна міграційна служба України готується з нового року. З січня працюватимуть лише 30 пунктів оформлення, але за місяць обіцяють запустити їх в усіх відділеннях служби в Україні, інформує 5 канал.

Щоб отримати документ, треба буде пред'явити внутрішній паспорт громадянина України, сфотографуватися, залишити відбитки вказівних пальців та поставити підпис на електронному планшеті. Ці дані заноситимуть на вмонтований електронний чіп.

Друкуватиме паспорти поліграфкомбінат «Україна» упродовж 20 днів (518 грн). Передбачений і прискорений режим – за тиждень. Коштуватиме такий паспорт 775 гривень. Електронну систему, на основі якої здійснюватиметься оформлення документів, обслуговуватиме Державне підприємство «Українські спеціальні системи», отже весь процес оформлення буде повністю контролюватися державою.

Усі закордонні паспорти, видані до нового року залишаться чинними, і змінювати їх на біометричні не обов’язково. Крім того, від внесення відбитків пальців і електронного чіпа можна буде відмовитись та оформити звичайний паспорт. Він коштуватиме дешевше – 461 гривню.

Водночас Урядовий портал інформує, що в усіх областях України завершується встановлення обладнання, необхідного для оформлення біометричних паспортів. Розпочалося також планове навчання працівників ДМС, наприкінці грудня буде проведено заліки, каже голова Державної міграційної служби України Сергій Радутний.

Впровадження біометричних документів є однією з умов надання безвізового режиму ЄС для України, проте їздити до країн ЄС без віз українці зможуть тільки після ухвалення відповідного рішення Європейським Союзом. За даними МЗС України, це може відбутися вже навесні 2015 року.

Протягом січня-лютого Державна міграційна служба буде нарощувати кількість підрозділів, у яких будуть оформлюватися біометричні паспорти.

Дітям з 1 січня видаватимуться закордонні паспорти, а не проїзні документи дитини, як було до цього часу. Діти до 16 років отримуватимуть паспорт строком на 4 роки, з 16 років – на 10 років.

 

Читайте також: Як виглядатиме біометричний паспорт для українців. Фото


Читайте також:
17 Грудня, 2014 10:54
Ярослав шановні журналісти!
перш ніж друкувати подібну інформацію Вам доцільно перевіряти інформацію!
публікуючи подібні речі ВИ підтримуєте Злочин, який робить Міграційна служба!
вірю Вам, що ви повністю процитували їх, але за ті слова щонайменше керівництво цієї служби повинно сидіти за гратами.
1. вартість паспорта 170 грн затверджена ЗАКОНОМ
2. інша вартість. навіть якщо вона затверджена якимось там наказом - порушення Закону.
3. з 1 січня 2015 року відповідно до розпорядження КМУ від 16 травня 2014 № 523 Мграційній службі ЗАБОРОНЕНО, зокрема, приймати чи видавати документи на отримання паспорта громадянина чи закордонного паспорта.
НЕ підтримуйте ЗДИРНИЦТВО і обкрадання громадян!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!